Wpis z mikrobloga

Cześć Wam,

Dzisiaj kilka ciekawostek na temat filmu „Dunkierka” i użytych w nim dźwięków. Zainspirowany wykopem na temat dźwięku Sheparda postanowiłem poszukać trochę więcej informacji na temat tego dźwięku w najnowszym filmie Nolana.

Wiemy już, że Zimmer użył iluzji muzycznej aby podnieść wrażenia z filmu, ale czy zastanawialiście się, skąd konkretnie wziął się dźwięk „tykającego” zegarka?

Kompozytor poszukując idealnego dźwięku wpadł na pomysł, aby uhonorować reżysera w tworzonej przez siebie muzyce. Poprosił więc go o udostępnienie jednego ze swoich zegarków kieszonkowych aby nagrać wydawany przez niego dźwięk. „Tykanie” zegarka Nolana zostało następnie obrobione cyfrowo i przypasowane do różnych scen.

Tytuł „Dunkierka” jest podzielony na trzy kolory: kolor nieba, ciemnoniebieski oraz biały co ma odniesienie do akcji filmu – rozgrywa się on w trzech miejscach: powietrze, morze i ziemia. Na tym nie koniec odwołań do lokacji filmu. Użyty przez Zimmera „dźwięk Sheparda” i jego tempo również odnosi się do użytych lokacji. W jednej z nich dźwięk jest w początkowej, niższej fazie która buduje napięcie, w kolejnej dźwięk jest w szczytowej fazie a w ostatniej dochodzi już do końcowych, najwyższych tonów. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że każdą z historii widzowie odbierają w inny sposób.

Na koniec mały dodatek, który rzucił mi się w oczy podczas poszukiwań informacji na temat tego filmu.

Podczas przygotowań do nakręcenia filmu w okolicy pojawił się samochód Google, fotografujący ulice dla usługi Street View. Pod tym adresem: 15 Digue de Mer 59240 Dunkerque France możemy zobaczyć ekipę filmową przygotowującą scenerię do początkowego ujęcia w którym Tommy wybiega na plażę.

|Blog| **[|FB|]( https://www.facebook.com/ogladamsluchajacpl/)

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chcesz ich więcej zostaw plus lub dodaj mnie do obserwowanych( ͡° ͜ʖ ͡°)

#film #ciekawostka #ciekawostki #ciekawostkifilmowe #kino #rozrywka #kultura #gruparatowaniapoziomu #ogladamsluchajac #dunkierka #christophernolan #hanszimmer #muzykafilmowa #muzyka #ciekawostkimuzyczne
ogladamsluchajac - Cześć Wam,

Dzisiaj kilka ciekawostek na temat filmu „Dunkierka”...

źródło: comment_kc8RWCeiCXvm2DXvz1mxL03Lr4wQI3W8.jpg

Pobierz