Wpis z mikrobloga

Mirki prosiłbym o rade, chciałbym dorobić sobie jakieś drobne pieniądze zdalnie. Czym się zająć żeby nauka nie trwała 15 lat? Tworzenie stron dla lokalnych pizzerii? Photoshop? W którym kierunku mam pójść żebym miał co robić? Oczywiście zdaje sobie sprawę że musiałbym poświęcić czas na naukę ale liczę na efekty ($$) za jakiś rok, pół?? Nie myślę o jakimś wielkim programowaniu, bo zdaje sobie sprawę że trzeba do tego lat ale o dorobieniu paru złotych w wolnym czasie od studiów?
Poradzicie czy dać sobie spokój i złożyć CV do maka?
#informatyka #programista15k
  • 17
@motoneuron: Mam w pracy kumpla, który skończył jakiś kierunek mechaniczny, potem posiedział w domu ponad pół roku ucząc się kodzić i po tym pół roku dostał pierwszą pracę. Po 3 miesiącach zarabiał już 5k netto. Z tym, że z tego co mówił, to było rzeczywiście pół roku po 8h/dziennie.
@FoczanPingwianu: znaczy wydaje mi się że zawód będę miał po studiach ale jeszcze trochę czasu do ich skończenia a ja siedzę na dupie, wymagania coraz bardziej rosną a czasu trochę mam stąd to pytanie :) Nie szukam stałej pracy chce dorobić na zleceniach typu założenie strony dla jakiejś kwiaciarni czy zrobienie czegoś małego w Photoshopie czy jeszcze coś innego? Dlatego pytam czy są jakieś sugestie czym się zając? Gdzie są zlecenia?
@motoneuron: chcialem doradzic zainwestowanie czasu w zdobywanie doswiadczenia zawodowego zgodnego z kierunkiem studiow ale w takim przypadku chyba sie nie da. Moze korepetycje z fizyki/biologii/chemii?
@r4do5: Kurcze już jestem 4 lata po maturze wypadłem z gry, byłoby ciężko inne wiadomości nawet plany nauczania i szczerze do matury nie przygotuje bo uważam że za duża odpowiedzialność jak dla mnie. A z wiadomości ze studiów też nie skorzystam.