Wpis z mikrobloga

#informatyka #kariera #pracbaza #programowanie #biznes
Zarejestrowałem się tylko po to, by powiedzieć, że nie chcę być już programistą! Od 8 lat programuję, mam to już gdzieś! Programowanie mnie nudzi, nigdy nie miałem pasji programisty, poszedłem w to, "bo pieniądze". Bo rodzice tłukli "zrób studia, najlepiej informatyka", bo znajomy, bo rodzina, bo ktoś tam: "informatyk to jest ktoś", "on to kosi pieniądze".
Chciałbym robić coś innego, ale nie wiem co - pułapka pieniędzy. Nie przestawię się na niskie zarobki, bo obniżę standard życia. Z kolei nie mogę już pracować w IT, jak widzę monitor to mi się chce rzygać. Wolałbym:
-latać po poligonie
-remontować stare auta
-pisać książki
-podróżować
-przepychać rury w kiblach
-czy nawet dawać dupy murzynom
...byle zarabiać tyle samo i nie musieć patrzyć się w monitor. Lata lecą, czas leci, moje życie leci...a ja dalej IT, z którego w sumie nic nie wynika konkretnego. To nie praca twórcza, to nie przygoda, to nie ekscytuje - to po prostu praca wyrobnicza. Czuję się jak robotnik fizyczny, który ułożył kolejną kostkę brukową - tyle, że jego kostka będzie w tym miejscu przez następne kilkadziesiąt lat. Mój program zmieni się natomiast w przeciągu kilkunastu miesięcy. To jak układanie mandali.
DannyTheDog - #informatyka #kariera #pracbaza #programowanie #biznes
Zarejestrowałem...

źródło: comment_fwC09BH7VPpNHH4fGkPzUaPgOobawlMZ.gif

Pobierz
  • 105
@technosobliwosc: a żebyś wiedział, niby monotonne, ale spróbuj przez 12h dziennie gapić się w monitor i wytężać mózgownicę - normalna praca+dokształcanie się, bo jak zaniedbasz drugie, to za rok już pracy mieć nie będziesz
wszyscy gadają, że to takie łatwe i 15k wpada z dupy, ale powiem tak:
-programistów tyle naprodukowali, że 15k to osiągną jacyś guru - uwierz, nie każdy ma predyspozycję by być guru nawet jakby pracował 60 lat,
że nie chcę być już programistą! Od 8 lat programuję, mam to już gdzieś!

ja programuje od kilkunastu lat i okres fascynacji mi przeszedł jakiś czas temu


@WypadlemZKajaka:
@DannyTheDog:
Ja programuję zawodowo 10+ lat, ale dalej czuję pasję i fascynację tym co robię. Zawsze miałem matematyczno-analityczny umysł i zawsze się coś znajdzie ciekawego nowego co mnie zafascynuje, z tym, że to są rzeczy, których komercyjnie nie wykorzystuję (w pracy to
W efekcie, programiści - klepacze zejdą w okolicę 3000 netto, zdolniejsi te 10k wezmą, guru po 15k i czy warto było?

@DannyTheDog: to w czym ty piszesz ten kod xD ja po roku pracy zarabiam 6k netto, a obecnie dostaje oferty 6-10. A uwierz mi nie jestem super zdolny ale bardzo to lubię. Dlatego trudno mi uwierzyć że są ludzie "klepacze" za 3k (chyba ze do 1-2 lat doświadczenia).

Jak Ci
@diarrhoea: faktycznie źle przeczytałem ale przesycenie rynku nawet jeżeli nastąpi to nie w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie wszędzie brakuje programistów a roboty jest coraz więcej i świat się rozwija wiec nie wiem co musiało by nastąpić żeby był przesyt.