Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że muzułmańscy imigranci zakładają w Polsce organizację, która:

1. Publicznie zapowiada karanie polskich kobiet, które nie będa się zachowywać z normami wyznaczonymi przez tę organizację
2. Organizacja na terenie Polski gloryfikuje zamachowców zabijajacych Polaków.
3. Członkowie organizacji zapowiadają dokonywanie masowych mordów na Polakach o nieodpowiadajacych im poglądach.
4. Bojówki muzułmańskie w biały dzień pod okiem kamer napadają na zbiorowiska Polaków o przeciwnych pogladach oraz przeprowadzaja skryte akcje na ich lokale.

Przypuszczam, że szybko zostałaby zdelegalizowana a internet eksplodowałby.

Jednak przecież organizacje głoszące opisane wyżej poglądy już w Polsce działają i nic się nie dzieje:

ad1. na jednej z pikiet antyimigranckich zorganizowanej przez ''prawdziwych Polaków" zapowiadano działania wymierzone wobec Polek, które będą śmiały zadawać się z imigrantami (co jakiś czas dochodzi do agresji wobec nich).
ad2. ONR gloryfikuje terrorystę, który zamordował w zamachu polskiego prezydenta Narutowicza (w sieci i naklejali jego nazwisko na ulice im. Narutowicza)
ad3. Liczne na spędach narodowców okrzyki "a na drzewach zamiast liści będa wisieć komunisci" itp. można traktowac jako groźbę w sytuacji gdy komunistami określani są nie tylko faktyczni czerwoni, ale przeciwnicy polityczni. Nawet tacy, którzy w PRL siedzieli w więzieniach za sprzeciw wobec reżimu.
ad4. Napaść manifestantów pikiety MW na KOD w Radomiu i nie tylko oraz chwalenie się fantami z włamań i kradzieży na patriotycznych profilach.

Wniosek jest taki - nie ważne jak motywowana skrajna ekstrema to patologia i twór w istotnej mierze antypolski. Nie chcę tu wszystkich tak określać łacznie z naiwnymi ideowcami ale ja sobie tak pozycjonuję skrajności. Akceptując patologię w swoich szeregach wystawiacie opinie całemu nurtowi.

#neuropa #4konserwy #polityka #muzulmanie
  • 32
@szurszur: ojtam ojtam, gdy popiera ich rząd wybrany przez suwerena to jest o ka ty masz ból pewnej części ciała, prawa ręka w górę ... Polska musi znów zostać zepchnięta na bocznicę historii aby zmądrzeć
@szurszur: tylko u nas te postulaty z pierwszego są wbrew prawu, tak? I taki jegomość z ONR dostałby zaraz wyrok. Dodatkowo takie zachowanie nie jest społecznie akceptowalne (przynajmniej w większości)
I tak też się nie dzieje, pokrzyczą pokrzyczą a potem pójdą na piwo.
W sytuacji, gdyby to ta swołocz wschodnia gloryfikowana w polsce takie hasła, momentalnie przeszli od haseł od czynów, bo nie straszne im polskie więzienie (zakładając, że by tam
@szurszur: naciągane jak stare gacie. Co Was tak uwiera ten ONR? Jeżeli #!$%@? poglądy polityczne miałby być zakazane ustawowo to przecież pierwsi byście pod takie przepisy podpadli ( ͡º ͜ʖ͡º) Czy to jest demokratyczna droga?
tylko u nas te postulaty z pierwszego są wbrew prawu, tak? I taki jegomość z ONR dostałby zaraz wyrok.


@Usted: Jeżeli powiedziane w oglednych słowach np. 'robienie porządku z kobietami'' czy ocś w tym stylu to nie sa karane. Pamiętam, że gośc mówił to do kamery i nigdy nie słyszałem żeby go kto karał.
Zresztą zauważ, że teraz sa kasowane nawet rozpoczete procesy za mowę nienawiści.
Nie chcę tu wszystkich tak określać łacznie z naiwnymi ideowcami ale ja sobie tak pozycjonuję skrajności. Akceptując patologię w swoich szeregach wystawiacie opinie całemu nurtowi.


@szurszur: w jakim nurcie zatem opinia jest wspaniała, ponieważ żadna patologia nie jest akceptowalna? Bo i na prawicy i na lewicy takiego nurtu nie kojarzę.
@szurszur: ale rozumiesz że ludzi na świecie było tyle że w imię praktycznie każdej ideologii kiedyś kogoś zabito? Np. ateizmu za czasów komunizmu. Nie czuję się temu winny w najmniejszym stopniu. To że ktoś wyznający moje poglądy popełnił coś złego absolutnie mnie nie rusza i nie zmienia niczego w tych poglądach. Ateiści mogliby zamordować jutro miliard osób i wciąż pozostawałbym niewinnym ateistą. Pomysł że odpowiadam za ekstrema ideologiczne i że mam
Ateiści mogliby zamordować jutro miliard osób i wciąż pozostawałbym niewinnym ateistą. Pomysł że odpowiadam za ekstrema ideologiczne i że mam za nie przepraszać jest absurdalny. Co innego gdy jest to średnia, bądź trend - który powstałby po zamordowaniu miliarda osób przez ateistów.


@Usmiech_Niebios: Ale to nie to samo Gdyby dana organizacja głoszaca ateistyczny ateizm wymrodowała miliard to wtedy mogłbyś ją popierac albo nie.
Ktoś może piperać ONR lub podobne lub nie
Ja to nawet nie jestem zwolennikiem MW, bo w gruncie rzeczy nie znam ich i ich programu, ale jestem zmuszony do obrony pluralizmu.

Ktoś może piperać ONR lub podobne lub nie uznając ich ekstremalna działanośc za zła.

ma do tego pełne prawo. Czy wymagasz wówczas od niego publicznych oświadczeń na temat ekstremalnej działalności ONRu? Innymi słowy - czy musi odcinać się od ekstremów, czy domniemanie niewinności obowiązuje.

Ja krytykuje właśnie za konkretne
Usmiech_Niebios - Ja to nawet nie jestem zwolennikiem MW, bo w gruncie rzeczy nie zna...
no na przestrzeni lat, zapewne znaleźlibyśmy i świętowanie mordu w każdym środowisku


@Usmiech_Niebios: Chętnie posłucham jakich morderców świętują polscy nie-pisowscy konserwatyści spod znaku prawicy Jurka, Kolibra czy Klubu Jagiellońskiego.

Pytanie brzmi - ile procent tego środowiska świętuje? Bo bez tego wystarczy jak rząd podłoży jednego agenta i bum - ruch skompromitowany, przepraszać. Jeden Andrzej Hadacz - i koniec centryzmu.


@Usmiech_Niebios: Nadal uważasz, po przedstawieniu wszystkich przykładów w tym wątku, że
Odniosę się jeszcze do zajść w Radomiu - po wygooglowaniu znalazłem info że to KOD zaatakował pierwszy.


@Usmiech_Niebios: Ach, ten wstrętny KOD, który nie daje sobie wyrywać transparentów ani zrzucać czapek i obrzydliwie atakuje napastnika biegnąc za nim. Były nawet na wykopie i zdjęcia, i filmy pokazujące co się działo, ale ten sobie "wygooglał".

Skrajności są oczywiście po obydwu stronach.


@szurszur: W ogólności tak, ale polska lewica (nawet skrajna) jest