Wpis z mikrobloga

Czy to nie podchodzi pod polonofobie, ksenofobie czy tam inny szowinizm?

W rosyjskiej publicznej tv na pasku prezentowane są komentarze w których Polaków nazywa "Polaczkami" i pisze "pora znów podzielić Polskę".
Wszystko to leci w czasie programu gdzie dyskutuje się o Polsce z dopiskiem, że to ortografia i opinia widza - no ale to słabe alibi jak dla mnie.
Ten drugi komentarz na bank narusza jeden z punktów rosyjskiego prawa bo czytałem, że za podobne wypowiedzi kogoś skazano (inna sprawa, że oni tam stosuja te przepisy wybiórczo).

Nie wiem czy ktoś tu nie powinien interweniować, albo przynajmniej wypuścić jakiś artykuł w naszych mediach, bo moim zdaniem to sie nadaje jak mało co. Mogę pospisywać te co ostrzejsze z tych 3 ostatnich programów i może uda się zainteresować jakichś dziennikarzy?
Przecież Ławrow (przedwczoraj) i inni publicznie nam zarzucają przemywanie mózgów i wściekła rusofobię a tymczasem w rosyjskiej tv prezentowane są takie komentarze jawnie dehumanizujące Polaków.
Sprawdziłem kilka innych komentarzy w tym programie i w też można się obraźliwych treści wobec Polaków doszukać:

"Ciesze się, że jestem normalna a nie Polak albo liberał"
"Polacy w szkole się nie uczyli, bo zbierali jabłka"
"za pomniki wieszać trzeba swołocze"

W sumie komentarze jak z Wykopu, ale prezentuje je publiczna telewizja dla milionów widzów w wielu rosyjskojęzycznych krajach od Białorusi po byłe republiki azjatyckie.

Natomiast w samym programie jest mowa o ''polskich nazistach Piłsudskiego, o tym, że w Polsce współpracowano chętnie z nazistami i nie przeprowadzono ani jednego aktu dywersji w fabrykach produkujących broń'' itp. Czyli mniej więcej to samo co w kilkunastu (!) innych programach o Polsce wyemitowanych w ciągu ostatnich 2 tygodni przez rosyjskie telewizje.

To komentarze z jednego programu ( do tego nie sprawdziłem wszystkich). A tych programów o Polsce było parę tylko w tym tygodniu. Widziałem tylko jeden komentarz broniący Polaków i jeden o Maciejczuku "biedny Tomasz" gdy wszyscy się na niego rzucili "słownie".

link do programu z 1 września (po rosyjsku) KLIK
Zaznaczyłem moment z komentarzem nawołującym do rozbioru Polski (38:27) , ale dyskusja o Polsce zaczyna się wczesniej chyba po połowie programu.

#neuropa #ruskapropaganda #rosyjskiemediaopolsce #rosja #antypolonizm
Pobierz
źródło: comment_B4u4M7MN6DUWoMeXd3JRquZbRKTEbzVc.jpg
  • 21
@szurszur: I hui, przynajmniej nie żyje w jakimś gównokraju śmierdzącym pordzewiałym spawem i krowim gównem z ilością dziur w drogach większą niż przy drogach i strzykawkami z HIV leżącymi obok psich gówien na chodniku #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogą szczekać ile chcą ale potem wrócą do swoich chatek budowanych z kozich odchodów i opierając się o dywan na ścianie zsuną się na dół płacząc nad niedolą
@szurszur: Niedawno byłem dwukrotnie w Rosji i ten kraj tragiczny. Wszyscy ludzie chodzą smutni, ceny - wysokie (nawet wódka) a kraj technologicznie 20 lat za Polską (nie licząc reszty Europy). Chodziłem po małym mieście ( 60 tyś - Tuapse) i to co tam widać to jakaś tragedia. Mimo że to miasto w miarę turystyczne i dobrze skomunikowane z resztą Rosji to bieda tam aż piszczy. Auta na ulicy to dalej w
Zwracam uwagę,ze nawet na polskim portalu ze smiesznymi obrazkami dochodzi do szydzenia i plucia na Polaków


@Lord6Infamous: @zimonmol: Na portalu gdzie połowa użytkowników przesciga się w trolowaniu innych prowokacyjne wpisy są niby czymś dziwnym? Porównujecie to z komentarzami w państwowej telewizji? Przeczytajcie mój wpis , bo chyba nie zrozumieliście jego sensu.
Poza tym dajecie tu wpisy, które sa sarkazmem na identyczne komentarze prawej strony i wpisują się w poziom tego