Wpis z mikrobloga

Karoń: Problemem Europy nie jest Islam! Problemem Europy są europejskie elity

Czym jest kradzież. Czego chcą euro-marksistowskie elity. Jaką rolę mają w tym grać importowani "uchodźcy".

https://www.wykop.pl/link/3900963/karon-problemem-europy-nie-jest-islam-problemem-europy-sa-europejskie-elity/

#mikroreklama dla @JohnnyFajf
#polska #europa #polityka #4konserwy #uniaeuropejska #komunizm #islam
Pobierz Mr--A-Veed - Karoń: Problemem Europy nie jest Islam! Problemem Europy są europejskie ...
źródło: comment_5TCK6MpZDnffwO2JaeK9dJD89DsXTG1i.jpg
  • 20
@Mr--A-Veed:

Np. to, że jeśli ludzie chcą zaspokoić potrzeby, to muszą najpierw wyprodukować dobra, które pozwolą te potrzeby zaspokoić?


Marx approves.

Czy może to, że nie każda praca wypracowuje dobrobyt i można się nawet dużo narobić, a realnie dobrobytu wcale nie zwiększyć?


Z tym by się też Marx zgodził.

Czy może też coś innego, z czym zapewne chętnie się z innymi podzielisz?


Generalnie wiara w coś, co przypomina teorię spiskową, że
Marx approves.


@fredo2: Co? Chyba "reality approves", bo to jest oczywiste, że dobra nie spadają z nieba.

Marks to rozumiał, tak samo, jak rozumieli to kapitaliści, tak sami, jak dziś rozumieją to zwolennicy wolnego rynku.

Z tym by się też Marx zgodził.

@fredo2: To co wyżej. To też rozumiał nie tylko Marks, ale i kapitaliści, jak i zwolennicy wolnego rynku.

Tak nawiasem - Marks nie był oszołomem -
@Mr--A-Veed: @JohnnyFajf:

No i nie twierdzi on on nigdzie, że gdzieś jest jakieś tajne stowarzyszenie wprowadzające NWO - twierdzi natomiast, że obecne elity UE, jak również program UE oparte są o idee marksistowskie i neolewicowe, na co przytacza argumenty.


Ale to jest kompletna bzdura. Wolny przepływ towarów, usług itd. to jest idea marksistowska? Brak ceł, taryf, wspólne rynki to jest idea neolewicowa? Ochrona demokracji liberalnej to jest idea marksistowska? Na
Ale to jest kompletna bzdura. Wolny przepływ towarów, usług itd. to jest idea marksistowska? Brak ceł, taryf, wspólne rynki to jest idea neolewicowa? Ochrona demokracji liberalnej to jest idea marksistowska? Na historię UE składają się różne idee, różne postaci. To jest twór, który się kształtował przez dziesiątki lat. Sprowadzenie tego do historii jakiejś tam marksistowskiej elity jest po prostu nieprawdą. Przeczytajcie sobie Tonego Judta historię Europy, Normana Daviesa nawet, a nie te
Pobierz Mr--A-Veed - > Ale to jest kompletna bzdura. Wolny przepływ towarów, usług itd. to je...
źródło: comment_6mrKdmfT2X0eTpt0RNkvNx8cn4cixHOB.jpg
Natomiast kwestia porządku gospodarczego pozostała w owej ideologii otwarta, dopiero później dominującym elementem gospodarczym wśród działaczy nowej lewicy stały się nurty neoliberalne. Nie, żeby neolliberalizm sam w sobie był zły - ale zwyczajnie pozostawia najwięcej wolnego pola dla działań na tle społecznym.


@Mr--A-Veed: wariactwo zupełne -- lewica neoliberalna, tego nie słyszałem jeszcze. Nowa Lewica była antykapitalistyczna. Tak jak pisałem wcześniej -- Karoń bierze sobie różne rzeczy z historii UE, coś tam
@fredo2: Widzę, że już zaczęło się odpowiadanie na argumenty za pomocą techniki "zdartej płyty".

Teraz będziesz na każdy komentarz odpowiadać takim samym mniej więcej komentarzem:
- "wariactwo"
- "tego nie słyszałem jeszcze"
- "Karoń coś sobie bierze i miesza"
- "kompletna bzdura"
- a do tego inne puste frazesy, które mają na celu podkopywać argumenty strony przeciwnej

Mało jest istotne, co słyszałeś, a
Pobierz Mr--A-Veed - @fredo2: Widzę, że już zaczęło się odpowiadanie na argumenty za pomocą t...
źródło: comment_r37b2GpOvKAPDavI7Lpujiq8FA1g0bWr.jpg
@Mr--A-Veed: ciężko inaczej odpowiedzieć z prostego powodu -- Karoń się posługuje kliszami, pojęciami, które są nieostre i które można różnie rozumieć. Na przykład nowa lewica, lewica, elity marksistowskie. Do tego dodaje rzeczy, które wyczytał u Kołakowskiego w "Głównych nurtach marksizmu", a które były aktualne 60 lat temu, wyciąga jakieś teksty Szkoły Frankfurckiej i buduje na tej podstawie swoją narrację. Z tym się nie da dyskutować, bo jak? Tu lewica może być
ciężko inaczej odpowiedzieć z prostego powodu -- Karoń się posługuje kliszami, pojęciami, które są nieostre i które można różnie rozumieć. Na przykład nowa lewica, lewica, elity marksistowskie.


@fredo2: Dlatego ma na kanale YT serię kilkunastu filmów, każdy po około godzinę, w których po kolei prezentuje ewolucję od klasycznego marksizmu poprzez pierwszą połowę XX w. do koncepcji neolewicowych, podając konkretne książki i źródła.

No jest to bardzo powierzchowne i nieostre - nie
@Mr--A-Veed: dżizas, nie rozumiesz, że celem Karonia nie jest żadna merytoryczna argumentacja, tylko robienie wody z mózgu? Ubieranie w pseudo-intelektualne tezy kompletnych idiotyzmów? Dlaczego Karoń jest popularny? Bo mówi oczywiste dla prawicy rzeczy o spisku lewackich elit europejskich, ale przy okazji wyciąga z dupy Marcusego, więc się wydaje Ci się, że "wiedziałem to, ale Karoń to lepiej ujął, to jest dopiero mędrzec". Karoń wiąże historię UE z marksizmem, które pasują do
Dobra - rozmówca dalej rzuca swoje zarzuty i frazesy bez jakiegokolwiek uargumentowania.

Skoro nie ma zamiaru prowadzić dyskusji i nie jest zainteresowany dociekaniem prawdy, a jedynie obrażaniem drugiej strony i oszołomskim krzyczeniem na poziomie antyszczepionkowców - to co ja mam więcej tutaj do roboty? Z koniem się kopać nie będę.

Argumenty swoje napisałem, Karoń swoje też wyłożył. To chyba koniec mojej roli tutaj.
Pobierz Mr--A-Veed - Dobra - rozmówca dalej rzuca swoje zarzuty i frazesy bez jakiegokolwiek ...
źródło: comment_Fpz42xr5SmOjJy4WR075gpIE4nVU0YOg.jpg