Wpis z mikrobloga

No hejka androidowe świry! Tęskniliście? Ja trochę tak więc bez gadania łapcie kolejny odcinek #androiddailynews bo dzisiejsza porcja jest naprawdę POTĘŻNA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Prezentacja najnowszych możliwości tworzenia Animacji
Jest to film z prezentacji ale mamy dostępne też same slajdy oraz spis treści z odnośnikami do konkretnych miejsc w filmie i konkretnego slajdu w prezentacji.

2. Implementowanie signletona przyjmującego argument w Kotlinie
Signletony w takim wydaniu to zło ale może komuś się przyda

3. ObjectBox - prosta libka do obsługi bazy danych od Green Robot

4. Kilka wad kotlina pojawiających się po migracji aktualnie istniejącego kodu

5. Tworzenie aplikacji kotlinowej według najnowszych trendów - część pierwsza

6. Jak stworzyć otwarto źródłową bibliotekę?

7. Fast Scrolling w RecyclerView
W końcu RecyclerView obsługuje to w natywnej implementacji

8. Zmiany w serwisach i broadcast receiverach w Androidzie Oreo

9. Jak obsługiwać nieobsłużone błędy w aplikacji?
Autor pokazuje jak otworzyć ostatnio otwartą aktywność po crashu, lub przekazać crash do obsłużenia systomowi jeśli crash wystąpił drugi raz.

10. [[Kotlin & RxJava2] Jak zmarnowałem 5 godzin przez użycie złych nawiasów](https://android.jlelse.eu/kotlin-and-rx2-how-i-wasted-5-hours-because-of-wrong-brackets-581021717774)

11. Nowości z kotlinowego świata - część 6

12. Jak stać się kompletnym deweloperem?
Zbiór linków do przydatnych gałęzi rozwoju

13. GhostAdapter - bilbioteka usprawniająca implementowanie adapterów w RecyclerView

14. Zbiór przydatnych tooli do AndroidStudio

15. 3 alternatywy dla Floating Action Button

16. Zamiana dialogów na BottomSheetDialog

17. Różnica pomiędzy różnymi interpolatorami
Fajnie wytłumaczone razem ze wzorami matematycznymi i wykresami.

Różności:
18. Prezentacja Flutter - nowego frameworka do tworzenia aplikacji hybrydowych

19. Czy warto czytać opinie o naszej aplikacji?
Autor artykułu przekonuje że tak i przytacza kilka rzeczy o których się dowiedział czytając opinie na Google Play i AppStore.

Tradycyjnie przypominam też o nowym zestawieniu na AndroidWeekly

#programowanie #androiddev
tusk - No hejka androidowe świry! Tęskniliście? Ja trochę tak więc bez gadania łapcie...

źródło: comment_ULIDXzUfPBZ7mTsqsOrpppbvkEYaXc2W.jpg

Pobierz
  • 7
@tusk: Dopiero zaczynam przygodę z programowaniem i czytając kolejny artykuł o bibliotekach/toolsach mam takie poczucie "jak można bez tego w ogóle pisać" :D
Dzięki wielkie za wstawki! Obserwuję na bieżąco :)
@ludi889: W Androidzie biblioteki trzeba dobierać rozważnie mając na uwadze limit metod (można go obejść ale kosztem wydajności i dłuższego budowania aplikacji) ale wiadomo że są takie must have jak dagger czy butterknife
@tusk: Obecnie korzystam z całkowicie czystej Javy, więc zdecydowanie muszę się przyjrzeć tematowi. O butterknife'ie akurat już słyszałem, o daggerze muszę poczytać. Czy są jeszcze jakieś must have'y?
@ludi889: Ja teraz zawsze zaczynam od ButterKnife, Daggera2, RxJavy2, Retrofita2, Dexter (do pozwoleń), CrashLytics i to chyba tyle z tych najważniejszych
@ludi889: Możesz jeszcze pokombinować z tymi najnowszymi od Google (LiveData, Room itd) ale ja ich jeszcze nie używałem. A jak piszesz w kotlinie to polecam AnKo do uproszczenia androidowego boilerplatu