Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (23)

TL;DR: ostatnie #rozdajo nasion ostrej chili w tym roku i jednocześnie ostatni gwizdek, żeby zrobić wysiew, jeżeli chce się mieć zbiory w tym roku.

Jak tam paprykowe świry wasze uprawy? Pierwsze liścienie już na wierzchu? :D Łodyga zmalała-urosła? XD Bo coś mało wpisów pod tagami...

Ja w tym roku późno zacząłem (kierując się logiką, że jeszcze za duże urosną i co ja potem zrobię z całą tą papryka :P) i jestem jeszcze na etapie kiełkowania/wysiewu. Kiełkuję w tym roku około 50 odmian. Skiełkowanych nasion wysiałem wczoraj do kubeczków 200 ml około 50 sztuk. Ogólnie mam zamiar wysiewać po 7 sztuk każdej odmiany, oprócz tych które mam pierwszy raz - tych wysiewam ile mam ;) Strasznie dużo tego będzie, ale planuję poszerzyć sobie parapet i dostawić zaraz przy nim długi stolik.

Jeżeli ktoś chce w tym sezonie zająć się uprawą chili w tunelu/na parapecie i zebrać latem owoce to nie powinien już dłużej czekać z wysiewem. To jest ostatni moment, żeby rośliny zdążyły zaowocować, a owoce dojrzeć (rzecz jasna mówię o tych ostrych odmianach, takie np. YOLO Wonder można wysiewać i w marcu). Więc jeżeli ktoś się jeszcze waha to nie ma już na co czekać. Przy wysiewie teraz polecam raczej prosto do ziemi po uprzednim namoczeniu nasion przez 24 godziny w wodzie/naparze z rumianku/roztworze wody utlenionej. Kiełkowanie na wacie niepotrzebnie wydłuży cały proces.

Z tej okazji robię rozdajo nasion (bo trochę mi jeszcze zostało). Do wygrania 6 wybranych pakietów z mojej standardowej listy odmian - wysyłka na mój koszt.

Na zdjęciu nasiona, które przyszły do mnie z semillas.de. Wcześniej polecałem ten sklep, bo ja nie miałem z nimi żadnych problemów, ale jak się w tym roku okazało po doświadczeniach innego Mirka nie zawsze wszystko idzie super. Więc raczej nie polecam ich już więcej ;/

Jak zwykle zachęcam do obserwowania tagu #chilizgobim gdzie na bieżąco wrzucam notatki i zdjęcia z amatorskiej uprawy chili.

#chilihead #papryczki #chili #papryka #ogrodnictwo #ogrod #domowyogrod #ostrezarcie #rosliny #zainteresowania #hobby #goomowesosy #kuchnia #ostresosy #papryka #przyprawy #nasiona
    pokaż całość

odpowiedzi (39)

#lista #tinder #podrywajzwykopem #mustdo
    Proponuję stworzyć listę rzeczy które trzeba koniecznie zrobić przed spotkaniem z dziewczyną żeby zwiększyć swoje szanse. Takie must do.
    Zaczynam, a wy kontynuujecie:
    1. wyregulowanie brwi i usunięcie monobrwi (nawet jak są tam pojedyncze włosy)
    2. Wyciśnięcie większych pryszczy, zwłaszcza tych białych ropiejących (o ile w ogóle są)
    3. Trymowanie włosów z nosa i uszu
    4. Obciąć paznokcie u nóg
    5. Obciąć paznokcie u rąk, wyciąć skórki, wyrównać płytki paznokci, nałożyć odżywkę (opcjonalnie)
    6. Ogolić się
    7. Wykąpać się z użyciem gąbki i potem drugi raz się namydlić i spłukać
    8. Wystylizować włosy, ale delikatnie żeby nie były jak kamień
    9. Użyć dobrych perfum z górnej półki (gucci, dior, ewentualnie hugo boss)
    10. Założyć świeże i czyste rzeczy. Koniecznie wyprasowane!
    11. Wyczyścić i wypastować butu.
    12. Wprawić się w dobry nastrój wypijając 1 h przed spotkaniem małpkę wódki, słuchajac dobrej muzyki i czytając mirko
    13. Wynitkować zęby i dokłądnie je umyć
    14. Użyć gumy do żucia jadąc na spotkanie
    15. Kupić gumy Durexa, żeby nie wyjść na biedaka.

Co byście jeszcze dodali, bo chyba o czymś zapomniałem.
    pokaż całość

odpowiedzi (50)