Wpis z mikrobloga

#gospodarka #ekonomia #ceny Też macie wrażenie, że przez rok ceny poszły sporo do góry? Nie mówię o chlebie, bo zaraz jakiś cebulak mi wyjedzie, ale o towarach luksusowych. Dzisiejszy przykład: Społem, Milka 4,29zł; Piotr i Paweł, ta sama 4,69zł; Tesco, ta sama 4,69zł. Ta czekolada rok temu kosztowała 3,29zl - tak jest ze wszystkim. Z Coca Colą, ze słodyczami, lepszym jedzeniem(szynka parmeńska w Tesco kosztowała 5,29zł, teraz ponad 6zł), a nawet już to gorsze drożeje.
Dlaczego tak się dzieje? Dolar jest niski, inflacja na poziomie 2%, nie wiem czym to wytłumaczyć, więc napiszę populistycznie: 500+ #dobrazmiana
  • 8
@DannyTheDog: Ja chciałem sobie kupić ubranie techniczne na zimę do uprawiania sportu. Wychodzi mi ok. 1200 zł, co daje 280 €.
W €-zarobkach to mało, w złotówkach w #!$%@? dużo i muszę szukać po jakichś outletach, żeby mi na wszystko wystarczyło...
@Aironic: a to już efekt słabej siły nabywczej złotego. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić teraz, że nagle za 100 ziko kupimy nie 20 chlebów a 50. A dajmy na to Niemiec za 100 ojro już kupi te 50 chlebów. Taka zasadnicza różnica między nami, a krajami Unii szybszej prędkości, której powstanie tak chce sabotować Duda i reszta jego świty, a to już od dawna istnieje.