Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Prawilne ogorki malosolne. Plusujesz czy szkalujesz? Za trzy beda gotowe
  #ogorkimalosolne

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Za każdym razem kisne jak to widzę xD #pilkanozna

  odpowiedzi (12)

 • avatar

  Wiecie jak powstały deskorolki? W latach 40. lub 50. kalifornijscy surferzy zechcieli szlifować technikę w okresie niskich fal, wymyślili więc, że domontują do swoich desek kółka i będą tak jeździć po mieście (pic rel). Z tą koncepcją udali się do właściciela sklepu surfingowego w Los Angeles — Billa Richarda. Ten zamówił w Chicago Roller Skate Company kółka, które zaczął montować do desek. Pierwotnie ten sposób poruszania nazywano "chodnikowym surfingiem" (org. siedewalk surfing). Pomysł szybko przeistoczył się z alternatywy dla surfingu, w osobną, pełnoprawną dyscyplinę. Same deskorolki przeszły długą ewolucję, stając się coraz mniejsze i kompaktowe (klasyczne deski czy fiszki), a dalekim echem pierwotnych desek są współczesne longboardy.

  Inną ciekawą historią jest również to, jak powstały współczesne skate parki. Z-Boys — jedna z pierwszych ekip deskorolkarzy — wykorzystali susze, które w latach 70. nawiedziły Kalifornię, ćwicząc w pustych basenach. Potem warunki, które tam mieli, zaczęli odtwarzać w sztucznie tworzonych miejscach treningowych, tworząc konstrukcje takie jak m.in. halfpipe. Wraz z ewolucją skateparków, rozszerzał się zakres i skomplikowanie wykonywanych trików. Takich jak podstawowy obecnie ollie pop (lub no hands aerial), wykonany po raz pierwszy przez Alana Gelfanda. Początkowo wykonywany tylko na rampie, w 1981 roku doczekał się pierwszego udanego podejścia na płaskim podłożu, w wykonaniu Rodneya Mullena.

  A teraz na koniec trochę autopromocji: obniżyliśmy ceny na deski w sklepie. Największe zniżki dochodzą nawet do 52%. Jakby co, zostawiamy link do oferty: https://buff.ly/2IASzyq

  #deskorolka #longboard #skateboarding #promocje #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #historiajednejfotografii
  pokaż całość

  odpowiedzi (31)