Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z poziomowaniem stołu w drukarce Anet A8. Przez kilka dni było ok, wydruki po dorobieniu nowego nawiewu wychodziły zadowalające, ale postanowiłem kupić szybę 4mm . Tutaj zaczął się problem, bo okazało się, że o ile płyta aluminiowa na zimno jest bardzo równa to po nagrzaniu staje się przegięta wzdłuż przekątnej, co uniemożliwia jakiekolwiek wypoziomowanie stołu z szybą na niej. Co dziwne po wyjęciu stołu z drukarki i jego nagrzaniu poza konstrukcją stół razem z szybą jest prosty. Po ponownym zamontowaniu w drukarce i nagrzaniu pojawia się wtf?, bo stół znowu się wykrzywia.
Mechanizm poziomowania stołu przerobiłem na taki
Macie może jakieś pomysły co jest nie tak?
#druk3d
  • 11
@meloon: Stół przy nagrzaniu rozszerza się bardziej niż podstawa do której jest przykręcony, a że jest przykręcony czterema śrubami bez luzu to nie ma za bardzo jak się rozszerzyć inaczej niż poprzez wygięcie. Najprostszym rozwiązaniem byłoby powiększenie otworów w podstawie żeby śruby mogły się troszkę przesunąć w miarę nagrzewania stołu
@Cheng: Myślę, że możesz mieć rację. Tym razem ustawiłem stół z jedną wyjętą śrubą podporową i udało się to zrobić prawie idealnie, ale co najważniejsze z prostym stołem i mogę sobie już drukować elementy na połowie stołu. Niestety do poniedziałku nie załatwię większego wiertła żeby zwiększyć średnicę otworów.
@meloon: Ja też mam podstawę rozwierconą i od spodu zamiast nakrętek sześciokątnych/motylków to takie duże "pokrętła" do korygowania wysokości każdego rogu. Mała rzecz a cieszy.
.


@qdt2k: Właśnie czekam na paczkę z Chin w której mam nowe paski zbrojone, kółka do napinaczy z ząbkami, pokrętła i jakieś izolacje stołu oraz hot end. Na początek taki upgrade powinien wystarczyć.
@meloon: Izolacja stołu? Takie coś białe, 5mm grube, wielkości całego stołu? To otwieraj to na folii i w rękawiczkach - tam jest od ciorta włókna szklanego. U mnie strasznie to zapyliło i do tego całe dłonie pocięło i powbijało jak mini drzazgi. Ostrożnie.
@qdt2k: No włókno szklane niby dobre do izolacji, ale już doświadczyłem tego o czym piszesz przy odnawianiu pieca. Lepiej nie będę tego robić w pokoju.