•  

Bitwa pod Krakowcem przejdzie do historii. Sakaszwilii przy wsparciu husarii bohaterskim szturmem wziął granicę!

pokaż spoiler nie no żartuję było to minimum kilkaset jego zwolenników, a niektórzy podają nawet kilka tysięcy. Realne liczby nie są znane.

No ale od początku.

Najpierw zaczęto umacniać przejście graniczne zasiekami, dodatkowymi ludźmi z obsługi etc.
    ( https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_KwxiIjzMuue2h51mof2ePBFGYyR5tZu1,w400.jpg )
    ( https://www.wykop.pl/wpis/26695865/zasieki-calodobowo-policja-i-dodatkowy-personel-st/ )
    A dzisiaj rano zapowiadał się niezły cyrk. Rano złapali gołą babę z Femen
    ( https://imgur.com/a/hdSve )
    Ludzie spodziewając się długiego szturmu stworzyli mini miasteczko namiotowe tuż przy granicy.
    Potem policja zaaresztowała 40 osób w wojskowych mundurach. Byli to zwolennicy Michaiła
    ( https://pbs.twimg.com/media/DJWry5tWsAU-2t3.jpg )
    Wydawało się, że będzie więcej dziennikarzy niż policji, ale jednak nie tym razem O_O
    Na miejscu pojawiła się Tymoszenko i kilku innych deputowanych. Ciekawostką jest też obecność Jacka Saryusz-Wolskiego, polskiego polityka. Wynika więc z tego, że Polska jawnie wspiera Saakaszwilego. Nie tylko dali mu azyl, przepuścili przez swoją granice mimo iż paszport Michy jest oficjalnie nieważny to i jeszcze osoby z polskiej polityki brały udział w dostarczeniu go do granicy.
    ( https://twitter.com/JSaryuszWolski/status/906876515677343744?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F7%2C114883%2C22353105%2Csaakaszwili-godzinami-nie-mogl-przekroczyc-polsko-ukrainskiej.html )
    ( https://imgur.com/a/tVvnF )
    Micha chciał pojechać początkowo pociągiem Kijów Lwów, ale oznajmiono mu, że pociąg nie pojedzie dopóki siedzi w nim. Przesiadł się więc na samochód i podjechał pod przejście. Tam mu oznajmili, że na granicy może być bomba i do czasu skończenia sprawdzania przez saperów to nie przejedzie, a jeśli spróbuje to zabiorą mu paszport.

pokaż spoiler Otóż nie tym razem xD

Póki Michaił opieprzał pograniczników za złodziejstwo i łapówkarstwo ( https://youtu.be/qsQubHmBBSU ) to tłum po drugiej stronie dowiedział się o tym, że on przybył i praktycznie stratowali policję i gwardię narodową
    ( https://youtu.be/KbeqanLO4bY )

Jak Micha przeszedł na drugą stronę i robił przemowę to wszyscy krzyczeli Sława Ukrainie i śpiewali hymn Ukrainy. Najlepsze jednak, że jak potem Tymoszenko wzięła mikrofon to tłum skandował Julia won. Chyba jej nie wyszło doczepienie się do Michaiła ><
    Na koniec Micha wsiadł do samochodu i otoczony kordonem zwolenników pojechał do Lwowa. Skutki są dosyć trudne do wyobrażenia. Zachowanie strony polskiej jest dosyć ciekawe. Przewidywałem, że będą pomagać biernością, ale tu wychodzi, że mają postawę aktywniejszą. To może mieć swoje skutki. Jeśli Saakaszwili zyska władzę to na pewno o tym nie zapomni (najpierw Polacy pomogli w Gruzji, a teraz pomagają i tutaj, ja bym Polakom pomniki stawiał), ale jeśli aktualna władza utrzyma się to ciężkie będą późniejsze stosunki.

Darzę Michaiła pewną sympatią, chociaż uważam, że jest dosyć wybuchowy i krzykliwy, ale potrafi zbierać wokół siebie ludzi mających wizję reform dlatego też i ma poparcie. Wiele osób widzi też jakie zmiany zaszły w Gruzji po jego prezydenturze.

https://youtu.be/dO8rDfmpckE a tu tłum prowadzi go po Ukraińskiej stronie

#aryoconcent #mapymilitarne (xD) trochę #cyrk i #heheszki
    #ukraina #ukrainainfo

źródło: 12.jpg

•  

Ciekawostką jest też obecność Jacka Saryusz-Wolskiego, polskiego polityka. Wynika więc z tego, że Polska jawnie wspiera Saakaszwilego.

@Aryo: Na onecie pisali, że przeciwko zabranianiu wjazdu Saakaszwili interwencje podjeli urzednicy kilku ministerstw a ambasadora wezwano na konsultacje.

Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski, który był z Saakaszwilim w Przemyślu, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w sprawie Saakaszwilego interwencję podjęli szef dyplomacji Witold Waszczykowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, a także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Do resortu spraw zagranicznych wezwano ambasadora Ukrainy.

•  

@szurszur: Ciekawym jest też to, że w grupie popierających Saakaszwilego byli członkowie batalionów Azow i Donbas. W tej chwili rząd serio musi obmyślić jakieś szybkie reformy i sukcesy w walce z korupcją, bo inaczej faktycznie zacznie się trzeci Majdan

•  

@Aryo: Moga być wczesniejsze wybory jak szybko tego nie zneutralizuja.

•  

@Aryo: to było w Krakowcu czy w Medyce? Część źródeł podaje Krakowiec, część Przemyśl i Medykę

•  

@katarzynkaN: Przejście graniczne Korczowa-Krakowiec

•  

Aha i rano byli jeszcze zwolennicy Poroszenki, ale było ich dosyć mało. Myślałem, że będą się bić, ale skończyło się na wymyśleniu nowego przezwiska "Pietuszki" od "Tituszki"

+: olrajt
    •  

Micha został właśnie dodany do bazy zagrożeń dla bezpieczeństwa "Mirotworiec". To o tyle ciekawe, że ta rządowa baza służy do publikacji wizerunków terrorystów, separatystów, żołnierzy Rosyjskiej Federacji.

źródło: 1.jpg

•  

Zarzuty wobec niego w Gruzji jak i na Ukrainie mają jakieś podstawy? Są dowody na jego rzekome przestępstwa? Bo nie wiem jak go oceniać. Wydawał mi się kiedyś dobrym propanstwowym politykiem, ale tak się zastanawiam czy on czasami nie jest amerykańskim agentem.
      @Aryo

•  

Darzę Michaiła pewną sympatią, chociaż uważam, że jest dosyć wybuchowy i krzykliwy, ale potrafi zbierać wokół siebie ludzi mających wizję reform dlatego też i ma poparcie.

@Aryo: Sreform kurwa, wpierdzielenie się w wojnę o dwa badziewne powiaty to nie była reforma.

•  

@Aryo jeszcze zamieszka w jakiejś ambasadzie tak jak assange

•  

@Aryo:

Jeśli Saakaszwili zyska władzę
      On ma jakiekolwiek szanse? Jego partia ma procentowe poparcie, myślałem, że to raczej margines. Skąd w ogóle były prezydent Gruzji wziął się na Ukrainie i odpierdala jakieś przewroty? dx

•  

@SDammtsg: Dostal sie tam z tego samego powodu co Nowak

•  

Zarzuty wobec niego w Gruzji jak i na Ukrainie mają jakieś podstawy? Są dowody na jego rzekome przestępstwa?

@bryli: Nie da sie raczej z poziomu zwykłego czlowieka tego ocenić.

•  

@Aryo: Polska wysłała Ukrainie Sakaszwilego jak ongiś Niemcy Rosji Lenina.

•  

Będzie kolejna dymitriada?

•  

@katarzynkaN @Aryo: Skąd info że w Korczowej? Jak wczoraj sledzilam sytuację co pół godziny to portale łącznie z agencją Reuters podawaly Medykę. Co jest najbardziej logiczne, bo po co Saakaszwili miałby się tluc do Korczowej z Przemyśla jak do Medyki ma parę minut? Przeszedl granicę na przejściu Medyka- Szeginie i stamtąd udał się prosto do Lwowa.

•  

@rzepicha_slowianka: hmm pewnie zmylił mnie stream z Krakowca. To by też tłumaczyło czemu jego zwolennicy tak szybko jechali do Medyki, bo o tym też wzmianki były

•  

@SDammtsg: Na Ukrainie znalazl się z pomocą amerykanska. Chcial dalej dzialac w regionie, do Gruzji wrocic nie mogl. Ale on też wcześniej mieszkal na Ukrainie 13 lat. Poparcie dla jego partii rośnie sukcesywnie, jego misją było dobrać się do tylka oligarchom, którzy grają nawet nie dla Rosji, ale dla siebie.

@bryli: Oczywiście że Amerykanie go wspomagają. Zarzuty postawione mu są kompletnie z powietrza. Zresztą jak jego wspolpracownikom. Jemu udało się uciec z Gruzji w odpowiednim czasie, były premier Vano Merabiszwili od kilku lat siedzi w więzieniu, pozbawiono go kontaktu nawet z najbliższą rodziną. W Gruzji faktyczną władzę sprawuje oczywiscie oligarcha Bidzina Iwaniszwili. To są te same metody co na Ukrainie. Oligarchom zależy na własnym interesie. Fabrykowane dowody, wymyślone zarzuty. Saakaszwili to gospodarczy liberał, łatwo było go zrzucic wreczajac prostaczkom żądnym zasilkow anteny satelitarne w zamian za głosy (autentyk, metoda Iwaniszwilego) i zastraszając. Szkoda że Gruzini nie pomyśleli kto zreformowal policję wyrzucając wszystkich od razu i przyjmując nową kadrę. Nawet komisariaty wybudowano szklane, aby zaznaczyc przejrzystosc pracy zreformowanej policji.

•  

@rzepicha_slowianka wow, widać że mocno w temacie siedzisz. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Praca czy zainteresowanie?

•  

Widzę, że Ukraina to poważne państwo jak tłum rozgonił graniczników xD

•  

@Aryo: Być może. Tłum już wczesniej się zgromadzil w Medyce, mam wrażenie że spodziewali się tego że wjazd pociągiem się nie uda.

@bryli: Dziękuję, siedzę w temacie, choć ekspertem oczywiście nie jestem. Poza tym przyjaźnię się z Gruzinami, którzy należą do ekipy Saakaszwillego i po przegranych wyborach doświadczyli wielu prześladowań, mam też w rodzinie osobę która stale współpracuje z samym Saakaszwilim. Więc siłą rzeczy, chcąc nie chcąc, muszę się interesować :).

•  

@rzepicha_slowianka o reformie policji to pamiętam jeszcze z reportażu Barbary Włodarczyk w jednym z odcinków "szerokie Tory"

•  

@rzepicha_slowianka: @bryli: zrobię niedługo wpis o sytuacji Saakaszwilego, już nie raz pisałem, ale warto zevrać to do kupy.

A tu osiągnięcia Saakaszwilego i jego ekipy z przed roku i wyjaśnienie jego poparcia wśród Ukraińców

https://www.wykop.pl/wpis/16185275/wiele-osob-pytalo-mnie-czemu-sakaszwili-ma-tak-wys/

•  

@Aryo: Swietne podsumowanie. Widać że znasz się na rzeczy. Będę czekać na kolejne.

•  

@bryli: Ta reforma była naprawdę dobrze zrobiona, bez cackania się. Szkoda że my nie przeprowadzilismy reformy naszej policji w ten sposób po upadku komuny. Może uniknelibysmy wielu patologii których pozostalosci mamy jeszcze dzisiaj. :)

+: bryli
    •  

@Aryo: Jak to się dzieje, że go nie aresztują za nielegalne przekroczenie granicy, skoro wiadomo gdzie przebywa?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jestem ostatni by negować zbrodnie Niemców w WWII, ale czy naprawdę codziennie musi być wykopywana jakaś rocznica z tym związana? Inka się urodziła/aresztowana/skazana/zamordowana, Niemcy zaczęli mordowanie w Lwowie/Krakowie/Warszawie/Wykopie. I tak z każdym tematem do usrania. Rzygać mi się chce od tej martyrologii.
    #neuropa #4konserwy #oswiadczenie

odpowiedzi (45)

Byłem w escape roomie z trzema dziewczynami ze swojej pracy, przez ponad 50 minut byliśmy uwięzieni w małym pokoju. Pachniały tak pięknie i praktycznie cały czas dotykalem ich dłoni. Czuje się jakbym był na haju... to były najlepsze chwile mojego życia. Jak pójdziemy jeszcze raz to złapię jedną z nich w talii i powiem, że przypadkowo

#stulejacontent #tfwnogf #spierdolenie pokaż całość

odpowiedzi (39)

#slub #zwiazki #zalesie #pdk Chleje wódę od północy żeby nabrać odwagi i coś wam tu wstawić. Właśnie minął najgorszy rok w moim życiu (╥﹏╥)
    Małżeństwo 0/10 nie polecam

odpowiedzi (31)