•  

Filmik o przygotowaniu plików do druku ( ͡° ͜ʖ ͡°) w opisie na jutubie są linki do poszczególnych zagadnień
    #grafika #dtp #polskiyoutube ;)

źródło: youtube.com

•  

@iniacz: aż boje się tego oglądać.

•  

@sorasill: no ja to jestem graficzną lamą, więc sobie obejrzałam ;)

•  

@iniacz: Od której minuty zaczyna się meritum? Bo nie dowiedziałem się niczego, oprócz tego, że dziewczyna drukiem się nie zajmuje i go nie lubi.

•  

@iniacz: czary mary, najważniejsze rzeczy
      • co to CMYK i czym się różni od RGB
      • magiczne 300 DPI i dlaczego czasem 50 DPI jest dobre.
      • spady spady spady (kurwa)
      • dlaczego płaszczyć przejścia tonalne
      • dlaczego krzywić fonty
      • dobry biały jest nienadrukowany #pdk

•  

@mq1: no musisz kliknąć w jutuba, przewinąć do opisu i kliknąć w minutę która Cię interesuje ;)
      @sorasill: dzięki! Widzę, że tu jesteś pomocnym Mirkiem (。◕‿‿◕。) zaobserwowałam i na pewno się odezwę, jak będę miała coś trudnego do wydruku!

•  

@iniacz: prosze, jednak nie tylko ja tu gram w DTP, mógłbym sypnąć pełną listą nicków, sporo tu profesjonalistów, a jeszcze więcej PROfesjonalistUF ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

+: iniacz
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@iniacz: Z ciekawości sobie obejrzałem CAŁE - wiem że autorka nie lubi przygotowywać materiałów do druku :). Znalazłem jedną nieścisłość, albo też niedopowiedzenie. Przy małych czarnych tekstach powinno się używać koloru 100K, ale koniecznie z atrybutem nadrukowanie, bo bez tego mija się to z celem i wyjdzie taka sama kaszana (wybrany biały pod literkami). W Indesign ten kolor po wybraniu z palety ma tę opcję już odptaszkowaną, ale przy ręcznym wpisywaniu wartości niekoniecznie. W Photoshopie trzeba zmienić mieszanie warstwy na "multiply" ( ͡° ͜ʖ ͡°)