Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (16)

#anonimowemirkowyznania
    Cześć wykopki. #zwiazki #feels #kiciochpyta #pytanie

Krótka piłka. 2015 Rok. Poznałem kobietę z dzieckiem. Zaraz miną 2 lata jak jesteśmy razem. Układa nam się dobrze. Dziecko mnie akceptuje, ja akceptuje je.
    Ojciec dziecka utrzymuje z nim normalny kontakt. zabiera je w wolnym czasie na judo, kino itp. Łoży 500 złotych alimentów na jego utrzymanie.
    Dziecko ma problemy z uzębieniem. w tej chwili za wizyty u dentysty płacą po połowie ojciec i matka dziecka.

Ostatni rozmawialiśmy o przeprowadzce do innego miasta. Ona z dzieckiem mieliby zamieszkać u mnie. Rozmawialiśmy coś o finansach, o przyszłych kontaktach dziecka z ojcem ( w tej chwili częste, po przeprowadzce byłyby ograniczone do dwa razy w tygodniu), o ewentualnych naszych dzieciach i zapytałem trochę żartem "kto będzie teraz płacił za jego judo i zęby".

Kurwa, jaka histeria. Zostałem nazwany dupkiem bez serca, najgorszym chamem. Że jestem "bez klasy". Z tonu jej wypowiedzi wywnioskowałem jakby to było "normalne" że po przeprowadzce powinienem zapłacić ja albo się co najmniej dołożyć. W toku awantury, powiedziałem też , że chciałbym rozdzielność majątkową, [To co przed małżeństwem -wyłącznie nasze, co w toku małżeństwa - w połowie na nasze dzieci (w tym na pasierba) ]

O co właściwie chciałem się zapytać/wyżalić : Czy to naprawdę takie "bez klasy", że w przyszłości nie chciałbym płacić za "zęby" laptopy, zajęcia judo, wycieczki i inne zachcianki tego dziecka? Nie mam problemu żeby z nami mieszkał, nie robiłem problemu z kupowaniem mu prezentów na urodziny, sprawia mi przyjemność uczenie go różnych rzeczy, ale uważam, że za jego problemy medyczne i zachcianki typu plomby w zębach , laptop, wycieczki itp, powinni płacić jego rodzice. I nie wyobrażam sobie że to ja miałbym pokrywać takie wydatki w całości bo teraz mieszkamy razem.

Po wstępnym ochłonięciu i poważnej rozmowie, powiedziałem że ok, jeżeli decydujemy się na dalsze kroki w naszym związku, to nie godzę się wyłącznie na fakt że to ja będę nagle magicznie pokrywał większość wydatków na to dziecko. I nie wyobrażam sobie też sytuacji, że ojciec dziecka rzuca 500 złotych i "jebie go to ".

Trochę dziwnie pytać o takie sprawy , ale dajcie znać w komentarzu albo w ankiecie. Może warto zakończyć to teraz i nie marnować sobie, a tym bardziej jej szansy na szczęśliwy związek, a dziecku szansy na chociaż cząstkę normalnej rodziny.

Dzięki.
    P.S jeśli zaznaczysz opcję "wypracujcie kompromis" - podziel się swoją ideą w komentarzu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
    Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
    pokaż całość

odpowiedzi (55)

tl;dr Z okazji ostatniego w tym roku zbioru #chilizgobim #rozdajo zestawu degustacyjnego (około 20 różnych odmian papryczek).

Jako, że meteorolodzy zapowiedzieli przymrozki w następnym tygodniu, należało zakończyć uprawę na ten sezon. W związku z tym pojechałem na wieś i zrobiłem ostatni zbiór. Zbiór dość obfity, bo większość krzaczków wyglądała tak jak na załączonym zdjęciu. Udało się zebrać sporo różnych papryk. Jako, że przy ostatnim zbiorze było rozdajo, które ostatecznie wygrał @Thrandvil to i tam razem nie może być inaczej ;) Z tą różnicą, że obecnie mam więcej rodzajów papryczek w zestawie, bo poprzednio część miałem jeszcze niedojrzałych.

Tak więc osobom, które nie załapały się na poprzednią edycję, mogę powiedzieć, że tym razem zapas jest na tyle duży, że starczy dla wszystkich. Do wszystkich, którzy się zgłaszali będę pisać PW, ale najpierw muszę się trochę obrobić, bo zostało mi jeszcze trochę paczek z poprzedniej edycji do wysłania.

#chilihead #papryczki #chili #papryka #ogrodnictwo #ogrod #domowyogrod #ostrezarcie #rosliny #zainteresowania #hobby #goomowesosy #gotowanie #kuchnia #jedzenie #gotujzwykopem #ostresosy #papryka #przyprawy #zadarmo
    pokaż całość

odpowiedzi (22)