•  

Właśnie obejrzałem materiał w tvn24 gdzie dowiedziałem się iż mój ulubiony nauczyciel z liceum LO nr 4 w Łodzi został zwolniony,Marek Pieczonka był fantastycznym nauczycielem który wykonywał swoją pracę z pasją,własnymi rękoma zbudował pracownie biologiczną,był także nauczycielem ulgowym i tolerancyjnym,nie przeszkadzało mu jak ktoś na przykład na lekcji korzystał z telefonu,jedynym warunkiem było aby być cicho i nie przeszkadzać innym,każdy to szanował,nie było ucznia który nie lubił Pana Marka, poza tym zainteresował wielu uczniów swoim przedmiotem,on był w porządku wobec nas my byliśmy wobec niego.Zwolniła go dyrektor Janina Szyszko,wredna menda pseudo-katoliczka o której wszyscy mówili że była kiedyś alkoholiczką, jedynie co potrafiła to niszczyć ludzi,wykorzystała reformę edukacji do pozbycia się najlepszego nauczyciela w szkole prawdopodobnie po to żeby zostawić etat jakiejś swojej koleżaneczce,Pani Minister jeżeli tak ma wyglądać reforma,jeżeli w jej wyniku macie ograniczać etaty pozbywając się najlepszych nauczycieli a zostawiacie głównie wredne mendy które są w dobrych kontaktach z dyrektorem placówki to nie wróżę sukcesu w nowej reformie edukacji a podejrzewam że takich sytuacji może być w całej Polsce sporo.

A ja pozdrawiam Pana Pieczonkę i liczę na to że znajdzie jakaś szkołę w której dyrektor nie będzie traktował wspaniałego nauczyciela jak gówno,fajnie by było jakby był jakiś wykopefekt,bo naprawdę takich nauczycieli powinniśmy promować.

#neuropa #4konserwy #edukacja #szkola #licbaza #lodz #polska #tvn #tv24 #czarnonabialym

źródło: bi.gazeta.pl

•  

@Kielek96: niestety nauczycieli z pasja jest bardzo malo i wyglada na to ze kolejne rzady robia wszystko co moga zeby bylo ich coraz mniej.

•  

@Kielek96: to dlatego edukacja w polsce zawsze bedzie na poziomie kongo, rob o tym znalezisko

•  

@ZVRVZV: Jutro zrobię znalezisko kiedy pojawi się reportaż na stronie telewizji :)

•  

@Kielek96: kiedy ten Pieczonka został zatrudniony? I kiedy Felde została zastąpiona tą Szyszko?

•  

@Xizor: Pieczonka pracował w tej szkole od dawna ale nie wiem dokładnie od kiedy,wiem za to że jest nauczycielem od 27 lat i jest naprawdę kompetentny i lubiany.

•  

@Kielek96: jak kończyłem IV LO to go nie było. O tej Szyszko też pierwszy raz słyszę. Ale mam wiedzę sprzed 7 lat.

+: kinix21
    •  

@Xizor: Chodzi mi o Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Łodzi na ulicy Stawowej 28 i tam było za moich czasów gimnazjum i liceum w jednym, chodziłem tam 1 rok 2012-2013,przepraszam pomyliły mi się nazwy :) 

•  

@Kielek96: reforma edukacji tak jak reforma sądów, trybunału czy mediów miała na celu obsadzenie swoich kolegów, kochanek, pociotnych i innych ludzi z układu.

szkoda, że ludzie tego nie rozumieją

•  

@Kielek96: Jak mnie wkurwia coś takiego ᕦ(òóˇ)ᕤ Tylu jest nauczycieli-mydeł, takich nijakich, przyjdzie do roboty, bo musi za coś wyżyć, zero w nim jakiejkolwiek pasji, zaangażowania, a wymaga tego od uczniów. I masz potem takiego Pana Marka, czy inną Anię, Janka czy Krzysia, którzy są inni, którzy chcą coś zrobić, przekazać inaczej, nauczyć w alternatywny sposób, pokazać, że można w inny sposób, i co kurwa? I gówno, na zbity pysk go wywalą, bo się wychyla przed szereg. Idź pan w chuj ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Kielek96: Identyczna sytuacja sprzed 2 lat w Slupsku w 1lo, nie trzeba reformy zeby wredne pizdy pozbywaly sie z etaty ludzi z pasja do nauki i przedmiotu ktorego ucza

•  

@Kielek96: Najpierw się cieszyłem z reformy edukacji mając nadzieję że naprawią tę patolę w polskim szkolnictwie którą poprzednie rządy nie potrafiły naprawić ale teraz widzę ze jest tak samo a nawet gdzie nie gdzie gorzej. Tak samo rządzi kolesiostwo...

•  

@Kielek96: przecież ta nowa reforma ma nie działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ej, a wiecie dlaczego uczniowie IV LO w Łodzi nie mają przyjaciół?

pokaż spoiler bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

pokaż spoiler w BIEDZIE, rozumiesz?

#pdk

•  

@Xizor za to Felde trzymała tego pijaka-zboczeńca Czurasa, zamiast go wylać na zbity pysk i zatrudnić kogos kompetentnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

o,wredna menda pseudo-katoliczka o której wszyscy mówili że była kiedyś alkoholiczką

@Kielek96: wypisz wymaluj typowy elektorat pisu

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Kielek96 dawać jakieś pismo i maila, zrobimy spam o przywrócenie

•  

Zwolniła go dyrektor Janina Szyszko,wredna menda pseudo-katoliczka o której wszyscy mówili że była kiedyś alkoholiczką, jedynie co potrafiła to niszczyć ludzi,wykorzystała reformę edukacji do pozbycia się najlepszego nauczyciela w szkole prawdopodobnie po to żeby zostawić etat jakiejś swojej koleżaneczce,Pani Minister jeżeli tak ma wyglądać reforma,jeżeli w jej wyniku macie ograniczać etaty pozbywając się najlepszych nauczycieli a zostawiacie głównie wredne mendy które są w dobrych kontaktach z dyrektorem placówki to nie wróżę sukcesu w nowej reformie edukacji a podejrzewam że takich sytuacji może być w całej Polsce sporo.

@Kielek96: Zaplusowałbym ale za ten fragment tego nie zrobię. Zapewne minister wie że gdzieś zwolnili jakiegoś pana Pieczonke i wnika w powody.

•  

@Kielek96: był tu kiedyś pewien Mirek, nie pamiętam nicku, który był pół informatykiem, pól nauczycielem historii i opowiadał jak rzucił to nauczanie w cholerę, bo nie mógł wytrzymać z tym grażyno-januszo betonem w szkołach.

•  

@Xianist: Oczywiście ale z usunięciem kolegów, kochanek, pociotnych i ludzi z układu poprzedniej władzy którzy Ci nie przeszkadzali.

•  

Najpierw się cieszyłem z reformy edukacji mając nadzieję że naprawią tę patolę w polskim szkolnictwie którą poprzednie rządy nie potrafiły naprawić

@kamil-kryszkiewicz: Od samego skasowania gimnazjum patola w szkołach nie zniknie. Tak naprawdę to żeby reforma miała jakiś wymierny skutek to powinna być świetnie przygotowana, bez tego całego pośpiechu i potężnie dofinansowana, obejmująca nie tylko samo nauczanie dzieci, ale i też kształcenie nauczycieli.

•  

Pani Minister

@Kielek96: a jak w praktyce minister miałby zapobiec żeby dyrektor nie realizował swoich układów towarzyskich w szkole? co najwyżej sąd pracy w konkretnym przypadku ale pewnie wszystko dyrektorka załatwiła formalnie dobrze i nie będzie się do czego przyczepić.
      Szkół masz tysiące w Polsce i żeby minister miał rozeznawać się w układach towarzyskich w każdej z nich to jakieś kosmiczne wymaganie.

•  

wykorzystała reformę edukacji do pozbycia się najlepszego nauczyciela w szkole prawdopodobnie po to żeby zostawić etat jakiejś swojej koleżaneczce

@Kielek96: no i jeżeli faktycznie tak było że etaty w szkole się nie zgodziły i kogoś musiała zwolnić to w mało, którym przypadku dla zwalnianego i jego fanów jest to pozytywne zdarzenie.

•  

reforma edukacji ... miała na celu obsadzenie swoich kolegów, kochanek, pociotnych i innych ludzi z układu.

@Xianist: ciekawe jak w praktyce by takie przedsięwzięcie musiało być zrealizowane. Jakaś sekretna baza danych ludzi związanych z edukacją "pochodzenia po i pisu' i pracowali dzień i noc przez rok żeby powymieniać kadry? no i jeszcze takie coś by musiało być prowadzone przez bardzo ograniczoną liczbę osób bo zaraz by ktoś wygadał do prasy. Tytaniczna praca. No i do tego jeszcze musieli powymieniać dyrektorów w szkołach bo bez tego ani rusz z wymianą nauczycieli, a to już by musieli zacząć dobrych kilka lat temu bo konkursy na dyrektorów nie są co roku.

•  

@Kielek96: Zanim zaczniesz pisać takie paszkwile na temat obecnego ministra, zastanów sie kto w placówkach polskiej oświaty odpowidzialny jest za podejmowanie decyzji personalnych z zakresu nawiązania i rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem, bo przypisując tą sytuację jednej osobie i partii, narażasz sie na śmieszność.

•  

@Kielek96: Aż się przykro robi. Co prawda miałem z nim tylko BHP(czy coś takiego) ale i tak jeden z przyjemniejszych nauczycieli.

W jakich latach chodziłeś tam do gimnazjum/liceum?

•  

@HotlineBling: @stan-tookie-1: @ediz4: Chciałbym doprecyzować,nie chodzi mi że mam pretensje do Pani Minister o zwolnienie, bo przecież najwięcej do powiedzenia ma samorząd ,chodzi o to że nie stworzyła mechanizmów prawnych w reformie edukacji które pozwoliłby aby ci najlepsi nauczyciele pracowali dalej a nie ci którzy są najbliżej ucha dyrektor placówki

•  

@carving85: Liceum 2012-2013 jeden rok :)

•  

@Kielek96: Jak sobie wyobrażasz takie narzędzia? W jaki sposób byłaby oceniana praca nauczyciel?

•  

@ediz4: Może jakiś konkurs albo można też zapytać radę rodziców o zdanie,w końcu to rodzice i dzieci wiedzą który nauczyciel jest najlepszy

•  

@Kielek96: No to się nie spotkaliśmy :P ja tam to gimbazy chodziłem tylko.

•  

facebook: https://www.facebook.com/42lolodz/
      email:zso4lodz@op.pl
      telefon:42 659 10 97
      strona szkoły:http://www.lo42lodz.pl/index.php?id=kontakt&szkola=1&uczen=0&inne=0
      Jeżeli już ktoś chce coś pisać albo dzwonić to proszę tylko róbcie to poważnie :)
      @bred_one:

•  

Chciałbym doprecyzować,nie chodzi mi że mam pretensje do Pani Minister o zwolnienie, bo przecież najwięcej do powiedzenia ma samorząd ,chodzi o to że nie stworzyła mechanizmów prawnych w reformie edukacji które pozwoliłby aby ci najlepsi nauczyciele pracowali dalej a nie ci którzy są najbliżej ucha dyrektor placówki

@Kielek96: to by była dopiero patologia żeby pracę nauczyciela nie oceniał jego bezpośredni szef-dyrektor, który widzi na codzień jak człowiek pracuje, tylko żeby ministerstwo jakiś system ocen wprowadziło.
      Niestety sytuacji gdzie szef kieruje się sympatiami podczas oceny pracowników jest powszechna i żaden mechanizm przed nią nie uchroni. Nawet jakby były jakieś oceny to przecież ta dyrektorka skoro chciała tak zwolnić ludzi to temu gościowi by wystawiła słabą oceną a kobiecie która przejęła jego godziny dałaby najlepszą ocenę na świecie, a ministerstwo nie miałoby możliwości zweryfikować czy to prawda.
      Jest to przykry mechanizm, ale nie da się go uniknąć

•  

@Kielek96: taki nauczyciel z pasja i pewnie swietna opinia znajdzie zatrudnienie w lepszej szkole ktora bedzie na niego stac a w Twojej starej szkole zostanie taki nauczyciel na jakiego stac twoja szkole

•  

@Kielek96: w technikum była babka od fizyki która kazała wchodzić pierwszaką pod ławki i kurwa udawać psa i szczekać bo byli głośno jej mąż jest kimś tam w kuratorium oświaty i jej nie do ruszenie chociać ma juz z 70 lat.
      także ten

•  

dobra zmiana psie ich mac. rodzice powinni masowo wypisywac swoje uciechy w miare mozliwosci, albo w ogole nie zapisywac. tak na znak protestu. sqrwiele

Gorące dyskusje ostatnie 12h