Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W związku z jutrzejszym meczem reprezentacji Polski, i sporym zainteresowaniem tym wydarzeniem, postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym :) Za każdą bramkę strzeloną jutro przez Polskę, wpłacam na wybrany cel charytatywny 10zl pomnożone przez liczbę plusów
  200 plusów x2
  250plusów x2,5
  500plusów x5
  itd. :)
  Propozycje zrzutki którą wesprzeć możecie podawać w komentarzach :)

  #mecz
  #mundial
  #mundial2018
  #rozdajo
  #pomagajzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (23)

 • avatar

  Wykopowicze, nie pozwólmy Unii Europejskiej zniszczyć Internetu!

  Już 20 czerwca Parlament Unii Europejskiej będzie głosował za wprowadzeniem nowego prawa autorskiego, które zablokuje swobodną wymianę treści w internecie. Prawo autorskie dotyczy wszystkich (nie tylko muzyków, fotografów czy twórców filmów), dlatego jego zmiana będzie oddziaływać także na Ciebie.

  W 2012 roku, gdy pojawiło się zagrożenie wprowadzenia w życie ACTA, Internauci oraz twórcy serwisów internetowych przyłączyli się do protestu, w którym wzięło udział ponad 60% polskiej sieci. Dziś stoimy przed takim samym zagrożeniem dla wolności słowa, jakie mogło wprowadzić ACTA. Dlatego i tym razem nie chcemy pozostać bierni.

  Wspólnie możemy się temu przeciwstawić i wpłynąć na decyzję Parlamentu. Nie bądź bierny. Walcz o wolny Internet!

  ------> Przyłącz się do akcji!

  #saveyourinternet #antyart13 #deleteart13 #acta2018 #wykop
  pokaż całość

  odpowiedzi (223)

 • avatar

  Czy ludzie spoza konurbacji górnoślaskiej są świadomi istnienia konurbacji górnośląskiej?
  Czy wiecie, że na górnym Śląsku i w Zagłębiu 19 miast leży zaraz obok siebie, zwykle bez przerw w zabudowie, mają jedną sieć tramwajową obejmującą 13 miast(a w takim trójmieście tramwaje nie wyjeżdżają z Gdańska xD) i liczą łącznie ponad 2 miliony mieszkańców tworząc wlaściwie jedno duże miasto, wielkości Warszawy, albo od niej większe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Mam wrażenie, że mało kto spoza Górnego Śląska to wie, pewnie wyobrażają sobie, że te śląskie i zagłębiowskie miasta, jak Katowice, Gliwice, Chorzów, Zabrze, Bytom Sosnowiec czy Dąbrowa Górnicza to są osobne miasta, leżące w oddaleniu, jak np. Rzeszów i Przemyśl itp. Tymczasem ja mieszkając w Katowicach moge sobię iść po Osiedlu Tysiąclecia i nawet nie zauważę, że opuściłem Katowice i jestem już na Osiedlu Ryszki w Chorzowie, nadal wokół są bloki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Mam wrażenie, że zwłaszcza ludzie z #warszawa myślą, że są jedynym dużym miastem w Polsce, a reszta to wieś, na serio myslicie tak? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #gop #gornyslask #katowice #sosnowiec #pytanie
  pokaż całość

  odpowiedzi (43)