Gorące dyskusje ostatnie 12h

Hej,

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego przepisu na Quesadille z kurczakiem, która wygrała w ostatnim głosowaniu zdobywając ponad prawie 1200 głosów.

W powiązanych dodałem również przepis na tortille kukurydziane, które można wykorzystać w tym przepisie. Quesadilla jest dość prosta w przygotowaniu. Wszystko opisane jest krok po kroku, więc poradzić powinni sobie nawet stawiający w kuchni pierwsze kroki. Do przygotowania możecie użyć zarówno tortilli kukurydzianych z powiązanego przepisu, jak również takich pszennych kupionych w sklepie.

Pamiętajcie, aby dostosować wielkość tortilli do waszych patelni (patelnia może mieć większą średnicę niż tortilla, nie odwrotnie).

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Proszę wybierzcie w ankiecie, jakie danie chcielibyście za tydzień lub dwa. Do wyboru kilka pozycji, które już były głosowane oraz nowe smaki ;)

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
    pokaż całość

odpowiedzi (74)

Leżę w szpitalu, na zwykłej kardiologii. W sali jest kamera, która monitoruje salę całą dobę. Nie ma ona najmniejszych podstaw do bycia w sali, a przez to łamie moje prawo do intymności i godności. Plus czuję się mega niekomfortowo. Znalazłam w internecie coś takiego. „Rozporządzenie ministra zdrowia z 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, dopuszcza w niektórych przypadkach monitoring przy użyciu kamer. Chodzi tutaj o pomieszczenia tzw. ścisłego nadzoru, w których kamery służą do obserwacji pacjentów. Tym samym kamery mogą być instalowane:
    - w zespole porodowym (pomieszczenie przeznaczone dla położnic i noworodka w pierwszych godzinach jego życia, po porodach powikłanych);
    - w oddziale dziecięcym;
    - w stacji dializ (stanowisko nadzoru pielęgniarskiego);
    - w oddziale psychiatrycznym (jednoosobowe separatki).”
    Moja sytuacja nie jest żadną z powyższych. Zgłaszać do rzecznika praw pacjentów, czy nie?
    #pytanie #szpital #kiciochpyta #zdrowie
    pokaż całość

odpowiedzi (159)

Najśmieszniejsza usterka w tym miesiącu.
    Monitoring techniczny.
    Opis zgłoszenia: Czarny obraz z kamery w losowych momentach.
    Po resecie, czy dwóch zaczynała działać.
    Sprawdzam łączność: Działa.
    Sprawdzam program: Działa.
    Na monitorze nie wyświetla się "no signal", więc sygnał jest.
    Sprawdzam kamerę, ale wszystko się świeci jak ma się świecić.

A najlepsze w tym wszystkim to, że zacząłem w głowie sobie przypominać wszystkie podobne usterki, rysowałem sobie schematy i całą elektronikę w myślach i nic... Odpowiedź przyszła dopiero w momencie jak wyłączyłem myślenie...

pokaż spoiler W pomieszczeniu gdzie znajdowała się kamera była czujka ruchu, kiedy nie wykrywała ruchu przez kilka minut to gasło światło... Stąd czarny obraz.

#technologia #majsterkowanie #niewiemjaktootagowac #pracbaza
    pokaż całość

odpowiedzi (17)