Wpis z mikrobloga

@BarniBop Daj znać przy okazji czy ten FAQ z Bitcoin.org jakoś super wyczerpał u Ciebie temat oraz czy pisane tam rzeczy są zrozumiałe. Badam po prostu jakie odczucia mają nowi korzystając z tego obszernego poradnika i się zastanawiam czy dalej polecać ten poradnik czy coś innego :)
@MelomanBTC: Nie myliłeś się, wiele się dowiedziałem. Dla klarowności mam pytanie: czy jeśli kupię za 300 zł trochę bitcoinu, to potem w zależności od kursu bitcoin, mogę go sprzedać za np. 100 albo 500 zł?
@BarniBop: Tak.

Kupiłeś 0.2 BTC po kursie 15 000 PLN , czyli wydałeś 3000 PLN.

Chcesz sprzedać, minął miesiąc, kurs niestety spadł do 12 000 PLN, teraz sprzedając te 0.2 BTC będziesz mieć 2400 PLN.

lub

Chcesz sprzedać, minął miesiąc, kurs urósł do 17 000 PLN, teraz sprzedając te 0,2 BTC dostaniesz 3400 PLN.

+
Jak kupisz 0,2 BTC, topotem mając chęć sprzedać, nie musisz sprzedawać wszystkiego. Możesz sprzedać np. 0.1
@BarniBop: Pytanie z jakiego powodu mieliby się wycofać?
To tak jak wycofać się z momentu rozwoju internetu. Identyczna sytuacja. Jeżeli coś zmienia dane aspekty życia (tutaj szczególnie polityki pieniężnej na całej naszej planecie), to nie istnieją przesłanki i powodu do jakiegoś porzucenia z powodu "widzi mi się".
@BarniBop: Ciężko powiedzieć. Giełda = weryfikacja tożsamości, kantor nie.
Kantory pobierają 3% prowizji przeważnie, ale masz znacznie szybciej BTC u siebie i jest to znacznie wygodniejsze, aczkolwiek do dokupowania co miesięcznego może lepiej byłoby przyoszczędzić te 3% :)
@MelomanBTC: Z tego co zrozumiałem BTC zakupione na giełdzie trzeba od razu wycofać z niej do własnego portfela? Czy po prostu kupuję i sprzedaję oraz pilnuję żeby było bezpiecznie, a resztę mam w nosie?
@BarniBop: Tak, najlepiej od razu wypłacić na portfel (np. Electrum.org)
Ale jeżeli kupujesz za małe kwoty, to juz lepiej wypłacić przy 2gim kupnie (żeby nie robić dwa razy wyplaty z gieldy, bo to też pare groszy kosztuje).

Imo, będziesz ryzykować tylko pieniądze z jednego miesiąca inwestycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ryzykować bo:

ŻADNA GIEŁDA NIE JEST BEZPIECZNA I jakakolwiek nawet super ultra mega duper giełda, z super
@BarniBop: No takie, że każda giełda to jakaś tam firma.. A wiadome jak to jest z firmami, jednego dnia prosperuje i super zyski, a drugiego dnia upadek i niewypłacalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Analogiczna sytuacja, tak jakbyś pozwolił trzymać swoje pieniadze zamiast w swoim portfelu, to u jakiejś przypadkowej firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)