Gorące dyskusje ostatnie 12h

Czy ludzie spoza konurbacji górnoślaskiej są świadomi istnienia konurbacji górnośląskiej?
    Czy wiecie, że na górnym Śląsku i w Zagłębiu 19 miast leży zaraz obok siebie, zwykle bez przerw w zabudowie, mają jedną sieć tramwajową obejmującą 13 miast(a w takim trójmieście tramwaje nie wyjeżdżają z Gdańska xD) i liczą łącznie ponad 2 miliony mieszkańców tworząc wlaściwie jedno duże miasto, wielkości Warszawy, albo od niej większe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Mam wrażenie, że mało kto spoza Górnego Śląska to wie, pewnie wyobrażają sobie, że te śląskie i zagłębiowskie miasta, jak Katowice, Gliwice, Chorzów, Zabrze, Bytom Sosnowiec czy Dąbrowa Górnicza to są osobne miasta, leżące w oddaleniu, jak np. Rzeszów i Przemyśl itp. Tymczasem ja mieszkając w Katowicach moge sobię iść po Osiedlu Tysiąclecia i nawet nie zauważę, że opuściłem Katowice i jestem już na Osiedlu Ryszki w Chorzowie, nadal wokół są bloki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Mam wrażenie, że zwłaszcza ludzie z #warszawa myślą, że są jedynym dużym miastem w Polsce, a reszta to wieś, na serio myslicie tak? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
    #gop #gornyslask #katowice #sosnowiec #pytanie
    pokaż całość

odpowiedzi (43)

#ciekawostki #historia #zalesie

W 2000 roku Polska myśl technologiczna osiągnęła opus magnum. Na Politechnice Krakowskiej powstał projekt Mitor-01 który miał zrewolucjonizować transport w naszym nadwiślańskim raju.

W Mitorze-01 wykorzystano dwa Żuki, które połączone są ze sobą tyłami za pomocą sztywnego sprzęgu. W pojeździe wykorzystano koła i elementy blokady układu kierownicy pochodzące z szynowej FSO Warszawy (modeli M-20 i M-223). W czasie jazdy pracuje tylko silnik pierwszego z Żuków, drugi z nich w tym czasie jest jednostką doczepną. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 60 km/h. Mitor-01 może jednorazowo zabrać do 14 pasażerów. Początkowo wybudowano również wersję zbudowaną z pojazdu ZSD Nysa, lecz jej wdrażanie odrzucono

W drugiej wersji chcieli połączyć ze sobą... 2 lubliny XD

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mitor
    pokaż całość

odpowiedzi (52)

#lodz #hamburger #fastfood #cebulacontent
    Cena 6zł (drugi kotlet +2zł)
    Do wyboru 12 surówek i 8 sosów.
    Gdy dostałem go do ręki oniemiałem.

odpowiedzi (118)