Wpis z mikrobloga

Jak widzę bilbordy o sędziach to mnie strzela. Przecież to chamska propaganda i w dodatku oparta na kłamstwie. Sąd świdnicki nigdy nie wypuścił żadnego pedofila. Sędzia od kiełbasy został złapany i przestał orzekać. Ale to wszystko pikuś.
Sędzia od głośnej afery z spodniami była w stanie spoczynku od 12 lat. Sędzia chora. Cytując: "i to nie choroba natury fizycznej, tylko innego typu…".
Teraz sobie pomyślcie, że wasza matka która mogła być np. nauczycielką. I mogła być sobie nawet wzorową nauczycielką, którą wszyscy lubili i szanowali, zaczyna chorować. Może to być demencja, albo jakaś choroba psychiczna. Więc odchodzi na emeryturę, ale musicie jej ciągle pilnować, bo nie do końca się kontroluje.
I wyobraźcie sobie, że wasza matka zostaje bohaterem takich bilbordów, finansowanych za publiczne pieniądze, które mówią o potrzebie zmiany szkolnictwa, a jako flagowy przykład tego jakie szkolnictwo jest złe, jest podawana wasza matka.
Przecież to jakiś absurd i #!$%@? zupełne. Dziwię się tylko, że jeszcze nikt nie pozwał posłów PIS posługujących się tym przykładem w tv i samej fundacji, bo wg mnie za takie chamstwo ktoś powinien beknąć i to przykładnie. Może by się jeden z drugim zastanowili, zanim zaczną oczerniać ludzi publicznie.

#dobrazmiana #bekazpisu #sady #aferabillboardowa #polityka
  • 31
@TabbedEditor: Jak uważasz, że gorzej być nie może to polecam wycieczkę na wschód. Ale już #!$%@?ąc od tego. Mój wpis nie był o tym czy reforma sądownictwa jest konieczna, tylko o tej kampanii reklamowej. Czy jeśli uważasz, że trzeba przeprowadzić reformę, to popierasz taki sposób "informowania" społeczeństwa?
Serio nie przeszkadza ci, że nie byłą przedstawiona żadna analiza co nie działa w sądach i co reforma ma poprawić? Ja nigdzie nie widziałem
@wodzik: poczekaj chwilę, przygotuję artykuł z którego dowiesz się jak to prokuratura i sąd prawdopodobnie zamiotły pod dywan śledztwo w sprawie sfałszowania dokumentów przez policję lub straż miejską w sprawie sądowej. Nikt się do fałszerstwa nie przyznał, sprawy nie ma, sąd na podstawie sfałszowanych dokumentów (potwierdzenie z prokuratury) wydał wyrok.
@wodzik: Faktycznie wielki skandal,bo to nie był konkretnie sąd w Świdnicy.Teraz pytanie jaki sąd wypuścił tego pedofila?Nagle żaden nie chce się przyznać do tej decyzji.
@lucer: @TabbedEditor: Czyli przykłady jednostkowe świadczą dokładnie o całości? Rozumiem, że jak niedawno była sprawa, że prokurator nie zatrzymał podejrzanego i potem coś zrobił (nie chce mi się szukać, może ktoś podrzucić linkiem), to znaczy że trzeba całą prokuraturę zaorać?

A nawet jeśli sądy faktycznie są do zaorania, to znaczy, że możemy robić kampanie opartą na kłamstwie zamiast na liczbach?

Jesteście idealnym przykładem tego o czym pisze @Naxster. "Jechac
@wodzik: Nie rozumiesz,ze właśnie ten przypadek pokazał patologie polskiego wymiaru sprawiedliwości.Okazuje się,że wystarczy chorować na stwardnienie rozsiane i do aresztu nie pójdziesz,a jak już siedzisz to cię wypuszczą.
@lucer: Przecież o tym dokładnie cały czas pisze, a ty jeszcze się sam pogrążasz. 1 przypadek pokazuje patologię całości? Poza tym skąd info o stwardnieniu rozsianym? Stwardnienie rozsiane to przykład choroby natury fizycznej, więc chyba nie pasuje tu.
Więc może to dla Ciebie szok, ale w Polsce właśnie wystarczy chorować na chorobę psychiczną, żeby nie odpowiadać za własne czyny.
@wodzik ale tak jest w stosunku do każdej posady zaufania publicznego, ludzie kształtują opinie bazując na jakichś pomówieniach, później sądy źle, prokuratura zła a policja katuje ludzi. Każdy pierwszy do krytyki bo zobaczy coś w telewizji albo w internecie. Moim zdaniem powinno się takich ludzi ścigać za pomówienia jednego za drugim.
@wodzik: To że wymiar sprawiedliwości wymaga reformy to chyba nie pozostawia cienia wątpliwości. Wiele lat temu sam o niej mówił były prezes trybunału konstytucyjnego - Rzepliński. A że chcą przekonać ludzi w taki sposób - no cóż.