Wpis z mikrobloga

@Lord_Stannis: Jesli nie zalezy ci tak bardzo na bliskosci do centrum, znajdziesz tansze inwestycje bardziej na obrzezach miasta, wtedy bedziesz mogl sobie kupic wieksze mieszkanie. Jak sprawdzielm developera Rafin, ktory cos buduje na tej Kepie, to ma mieszkania od 6300zl m2. Czyli okolo 45m2 w twojej cenie (chyba ze sie potargujesz :-)
@Zyd_Suss: Bardziej wtórny, bo ceny nowych bywają kosmiczne. Stad tez potrzebuje wiedzy w jakie rejony celować a jakie omijać, nikt zdrowy nie chce witać się na klatce z recydywą. Jednak najważniejsza jest cisza i spokój, wiec jak bedzie nowe budownictwo w sensownej cenie to chetnie.
@Lord_Stannis: No to "specyficzny" jest na pewno polnocny Wroclaw. Sa tam piekne poniemieckie kamienice, ale wciaz mieszka tam takze element. Ja sam stoje w kropce, czy przypadkiem nie jest to zyla zlota jako inwestycja. Mieszkania kosztuja (biorac pod uwage metraz) dosc malo. A ceny moga wzrosnac, bo okaze sie, ze w przyszlosci beda to bardzo porzadane rejony. Proces gentryfikacji juz powoli sie zaczyna!

Poludnie miasta jest drozsze, mozna znalezc kazdy typ
@Lord_Stannis: Nie wiem skad sie przeprowadzasz, ale ja sie we Wroclawiu czuje bardzo bezpiecznie. Weekendami krece sie po nocy, jako szczyl latalem po roznych dzielnicach z kolegami i nigdy mnie nie spotkalo nic zlego. Jest tu jedna druzyna pilkarska a ludzie sa ogolnie sympatyczni i nie czepiaja sie "obcych".

Oczywiscie, jak kozaczysz czy szukasz guza, bez problemu go znajdziesz.

Jest na pewno jedna ulica, ktorej nie lubie, czuje do niej respekt
@Zyd_Suss: Północ więc odpada - remontowałem powojenna kamienice, sam widok okablowania elektrycznego zmroził głównego elektryka, trzeba było kuc wszystko i kłaść nową instalacje. Dla mnie taka nieruchomość to potencjalna mina. Za resztę informacji dziękuje.
@Lord_Stannis: Modernistyczna architektura (bloki z wielkiej plyty) budowane byly w opozycji z zalozeniami gestej zabudowy kamienic czynszowych.

Bloki te projektowane byly jak wielkie statki, ktore maja plywac wsrod zieleni.

I tak jest w niektorych miejscach miasta obecnie.

Odwiedzam czasami "blokowisko" Kosmonautow i przez te wszystkie lata zrobilo sie tam dosc przyjemnie i zielono. Zreszta miedzy blokowiskami Kosmonautow (Gadow Maly to prawidlowa nazwa) a Kozanowem jest duzy park.

Inne blokowiska to lezace