Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem dzisiaj na dniach otwartych mojego przyszłego uniwesytetu.

Poza odwiedzeniem pracowni i ogólnie zapoznaniem się szczegółowo z tematyką kierunku na którym będę studiował,
( #fotografia i #video ) postanowiłem wykorzystać wolny czas i rozejrzeć się po budynku działów #gamedev bo zawsze facynowałem się rysowaniem i szeroko pojętym art. Zwłaszcza w grach.

Po krótkiej wycieczce, oprowadzeniu i wprowadzeniu z wykładowcami po pracowniach, zostawiono nas samych zachęcając do myszkowania.

Znalazłem pracownię Game Art gdzie uczy się ludzi rysowania i ogólnie szeroko pojętego concept artu.

I wiecie co? czuję że mógłbym to robić. Każdy ma tutaj swój komputer z mega drogim Wacomem do rysowania. Mają tutaj game room gdzie w czasie zajęć grają w gry na konsolach i PCtach, mają nawet dwa HTC Vive (zestaw do VR, który już wcześniej miałem możliwość testowania) i ogólnie czuć tu taką domową i wyluzowaną atmosferę.

Jedynym warunkiem przyjęcia jest posiadanie portfolio, czyli tak z ulicy się nie dostaniesz. To zajefajna opcja dla artystów którzy już coś w temacie robili i mają jakąś wiedzę i podstawy w temacie rysowania, tworzenia grafik.

Wszyscy tutaj bardzo pozytywnie (a jakże) wypowiadali się na temat #wiedzmin3 i można było na ścianach znaleźć kilka grafik z wieśka. Znalazłem nawet Art book w Polskiej wersji językowej (picrel)

Więcej zdjęć w komentarzach.

#namarinwuk #gry #games #conceptart #uk
Pobierz Namarin - Mirki, byłem dzisiaj na dniach otwartych mojego przyszłego uniwesytetu. 

...
źródło: comment_vAeFg5A97G08jp5004NzFz7DzJN5tOnQ.jpg
  • 15
@falkor91: Miałem na myśli to że widziałbym się w tym fachu chociaż nie zamierzam zaczynać tego kierunku bo dostałem się już na fotografię w której siedzę hobbystycznie od wielu lat.

Wiem że to nie jest łatwy kawałek chleba ale sama możliwość spuszczenia ze smyczy swojej kreatywności i przedstawienia jej w concept art jest dla mnie niesamowita i niezmiernie szanuję ludzi którzy potrafią tworzyć piękne krajobrazy, postaci, koncepty etc spędzając ogromną ilość
@trisek: Jestem starszy od ciebie (podejrzewam) i właśnie zaczynam studiować temat który robiłem do szuflady. Na naukę nigdy nie jest zbyt późno, zwłaszcza jeśli to coś co lubisz robić :) a ty już w temacie siedzisz. Z twoim portfolio spokojnie byś się dostał.
@Namarin z tymże ja pracuję w branży i swoją dawkę informacji już przyjąłem. Teraz co najwyżej zostaje grindowanie kursów online. ;) Takie studia fajnie wyglądają z wierzchu, ale trzeba by było sprawdzić kto prowadzi zajęcia i czy to ktoś kompetentny czy po prostu ktoś kto nie jest na tyle dobry, żeby pracować, więc postanowił uczyć. Z drugiej strony na pewno fajnie by było się uczyć w warunkach gdzie wszyscy cisną podobne rzeczy
@Namarin: Na 99,99% Ci przyznają tuition. A maintenance pewnie tez. A oddawać będziesz potem śmieszne pieniądze. Przy £21k rocznie jakieś £10 spłaty ( ͡º ͜ʖ͡º) . Ogólnie mało względem zarobków.