Wpis z mikrobloga

Mirki, sporo jest pytań o #podroze do #paryz
Może i nie jestem specem od tej destynacji, ale byłem tam już cztery razy po tydzień. Chciałbym zaproponować ciekawe miejsca, które nie są tak popularne jak Wieża Eifella, Luwr, Notre Dame czy Moulin Rogue.
Jeżeli macie swoje propozycje, dorzucajcie pod spodem. Kolejność przypadkowa. Dorzucam swoje zdjęcia z tych miejscówek.

1. Wieża Montparnasse https://www.tourmontparnasse56.com/en/
Biurowiec z piętrem panoramicznym oraz tarasem widokowym na dachu. Wjazd windą na poziom piętra panoramicznego, dalej dwa pięterka pieszo na dach. Taras na dachu jest osłonięty od wiatru szklaną konstrukcją posiadającą dziury na wsadzenie obiektywu. Cena 17 EUR, praktycznie bez kolejek. Budynek przy samym dworcu Montparnasse. Nie ma takich tłumów jak na wieży, jest też od niej trochę niższy co sprawia że wszystko lepiej widać ;)
Pobierz fotograf_warszawiak - Mirki, sporo jest pytań o #podroze do #paryz
Może i nie jestem...
źródło: comment_C4uqESkxTTHxlEPqGkwBALK9FvaVsYLi.jpg
  • 16
3. Château de Vincennes - zamek z XIV wieku. Przez długi czas jako obiekt militarny. Może i w środku nie ma za dużo ciekawych rzeczy do oglądania, ale jak ktoś lubi architekturę to warto wejść. Obiekt otoczony podwójną fosą. Za pierwszą można wejść bez biletu. To samego zamku istnieje możliwość wejścia na Paris Museum Pass. Na terenie obiektu jest również biblioteka oraz kościół z wielkimi witrażami, który jest aktualnie odnawiany.
Pobierz fotograf_warszawiak - 3. Château de Vincennes - zamek z XIV wieku. Przez długi czas j...
źródło: comment_zF4wk7UkzinOsUNeQtNCC6z28gseFZtU.jpg