Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam.
Aktualnie jestem 1 w klasie #zawodowka
Mój zawód w szkole to #elektryk i mam #pytanie #pytaniedoeksperta
Czy polecacie mi dalej się kształcić? W sensie... Pójść technikum 2letnie ewentualnie potem studia?
Mówię o tym, ponieważ będę miał lepsze wykształcenie i jak będę chodził do pracy to słyszałem
że po takim technikum a może i studiach potem zarobisz więcej niż po zawodówce.
Mam też ogromne plany wyjazdu za granicę, znudziła mi się Polska, nie przepadam za tym krajem
a to dlatego że ludzie są niemili mam tu na myśli jakiś nosaczy na mieście.
W każdym kraju są tacy ludzie, ale po prostu już nie chce mi się tu siedzieć non stop
Mam 17 lat aktualnie za miesiąc.
Co polecacie robić w kierunku dalszym?
Może to zabrzmi ironicznie ale chciałbym kiedyś zarabiać takie 20tysięcy za granicą ale to może być nawet za 10lat wystarczy mi te 5-10k
Mam dość Polski, także że #oszukujo w #praca moją mamę na #pieniadze itp.
Myślałem żeby pojechać z moją mamą oraz kuzynem ze swoją pracować w #holandia w #wakacje w przyszłym roku #2018
I powiedziała mi że jak będę tam pracował to może tam będę mieszkać w sensie chodził do szkoły a w weekendy czy kiedyś tam po szkole sobie dorabiać.
Co możecie mi doradzić? Póki co będę się uczył w zawodówce bo jakoś na Technikum nie jestem jeszcze gotowy tak szczerze.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Witam.
Aktualnie jestem 1 w klasie...
źródło: comment_AKSA3MYEG7m2WQSo4JCCEE8iVPe9mwfP.jpg
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: pamiętaj, że sam certyfikat da ci tylko możliwości większe, ale musisz sobie radzić, mam dwóch kumpli, którzy ukończyli technikum jako elektrycy i żaden nie pracuje w zawodzie, bo tego nie lubią. W Polsce da się zarabiać dobrze nawet w młodym wieku tylko trzeba dobrze trafić i chcieć pracować nie dając się przy tym #!$%@?ć. Za granicą poznasz się dopiero na polaczkach, ogólnie polecam się z nimi nie zadawać.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie idź na żadne studia, a na pewno nie bezpośrednio po zawodówce / technikum. Skończ szkołę, w międzyczasie ucz się języka (niemiecki np. już wspominany), zdobądź uprawnienia SEP i ciśnij do pracy. Jak Ci się znudzi, to wróć na studia w tym kierunku i zostań projektantem instalacji elektrycznych. Takie combo da Ci piniądz.
Mam też ogromne plany wyjazdu za granicę, znudziła mi się Polska, nie przepadam za tym krajem

a to dlatego że ludzie są niemili mam tu na myśli jakiś nosaczy na mieście.


@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli myślisz o wyjeździe, to zrób zawodówkę i technikum i wyjeżdżaj, studia nie są Ci potrzebne, bo za granicą dyplom jest gówno wart. btw... jeśli poszedłeś do zawodówki, to sowrry, ale wylecisz po pierwszym semestrze na elektrotechnice pewnie na
Rób technikum. Będziesz mieć fach w ręku i maturę i jak ci się zechce to i studia. Ogarnięty elektryk zawsze będzie potrzebny. Zaczniesz od pracy na czarno u janusza na budowie, potem np trafisz na utrzymanie ruchu do centrum handlowego (polecam nowe, tak <5 lat) lub fabryki. Średnią krajową po 2-3 latach wyciągniesz.

Ja mam technika elektronika (5 lat patologii) i sobie chwalę choć w zawodzie przepracowałem może pół roku.