•  

    Ze względu na ostatnie próby rakietowe Korei Północnej linie lotnicze Lufthansa i Air France postanowiły zmienić przebieg kursów niektórych samolotów zmierzających do Japonii.

    Linia lotnicza Lufthansa już od około roku unikała lotów nad Koreą Północną. W piątek 8 września br. ogłoszono kolejne zmiany spowodowane wystrzeleniem przez Koreę Północną pocisku rakietowego, który wpadł do morza około 1200 km od wyspy Hokkaido. Lufthansa komentuje, że modyfikacje w trasach są jedynie środkiem zapobiegawczym, a czasy lotów uległy tylko nieznacznej zmianie. 

    Podobne kroki podjęła linia Air France. Rakieta, która rozbiła się w pobliżu Japonii, rozpadła się w odległości około 100 km od trasy francuskiego samolotu kursującego na linii Paryż-Tokio. Statek powietrzny Boeing 777 lotu Air France 293 wylądował zaledwie 10 min przed wspomnianym incydentem. Linia lotnicza Air France twierdzi jednak, że nigdy nie wystąpiło żadne zagrożenie dla pasażerów. Ogłoszono również, że loty do Japonii wydłużą się o około 10-30 minut.

    #japonia #korea #lotnictwo
    Boicie się powtórki z Ukrainy?

Gorące dyskusje ostatnie 12h