Wpis z mikrobloga

#iphone #ios #bojowkaios
Moglibyście wyjaśnić mi kilka istotnych dla mnie kwestii przy ewentualnej przesiadce na ios, bo czytając artykuły i recenzje trudno mi znaleźć odpowiedź:
- czy można ściągać pliki ze stron www i je później otwierać? Typu klipy video czy pdfy.
- czy można wrzucić na iPhone pirackie mp3 i filmy w mp4, AVI czy mkv czy też iTunes ma jakiś filtr i nie pozwala na wrzucanie piratów?
- Czy mogę używać klawiatury SwiftKey?
- czytałem, że są spore spróbujemy z baterią w ios 11 w iPhone 6s, pytanie czy mogę pozostać na niższej wersji lub downgreadować do np ios 9 bez jailbreaka czy też telefon będzie wymagał automatycznie aktualizacji?
Czy mogę pobierać pliki większe, niż 100MB przy pomocy sieci komórkowej, a nie WiFi? Z góry dzięki :)
  • 11
@ccTV: ja otwieram normalnie pdfy w Safari ale można też w ibooks.

Można np na vlc jeżeli chodzi o filmy z napisami nawet. Bardzo proste

Można sam mam

Nie martwiłbym się na razie. Pewnie jak kupisz będziesz miał ios 10 i będziesz mógł na nim zostać. Ale myślę że wersjab19 września będzie dopracowana
- czy można wrzucić na iPhone pirackie mp3 i filmy w mp4, AVI czy mkv czy też iTunes ma jakiś filtr i nie pozwala na wrzucanie piratów?


@ccTV: można. iOS domyslnie nie wspiera mkv i chyba też napisów. W iOSie kwestia jest taka, że nie masz folderu "filmy" i aplikacje z niego korzystają, tylko każda aplikacja ma swój folder. Czyli jak chcesz oglądać mkv, to instalujesz "VLC" i do niego wrzucasz
Czy mogę pobierać pliki większe, niż 100MB przy pomocy sieci komórkowej, a nie WiFi? Z góry dzięki :)


@ccTV: tutaj chyba chodzi o limit pobrania aplikacji. AppStore domyślnie nie pozwala pobierać większych aplikacji przez dane pakietowe. Nie jestem pewien czy da się to zmienić czy nie.
@chlystek: @YuiMizuno: @strean: @Insiders:
Dziękuję serdecznie Panowie :)
Co do pobierania, to mogę np. przez keepvid.com ściągnąć wideo z YouTube i później bez problemów otworzyć bezpośrednio z np. vlc i cieszyć się od razu wideo? Pytam, bo często jest powiedziane, że można coś zrobić, a później się okazuje, że faktycznie można, ale trzeba się mocno nagimnastykować przy tym i obchodzić ograniczenia ios na około ;)
Macie rozeznanie jak
@ccTV: co do pierwszego to nie wiem takich problemów nie mam ;P

A co do zdjęć to mam 11 giga i każde zdjęcie ma jakieś 4-5 mega bo live photo i ogląda się je jak każde inne czyli normalnie :)
@ccTV: sprawdziłem teraz. Ten keepvid na iosie wymaga udostępnienia filmu na swój dysk dropboxa i chyba dopiero z niego oglądanie. Nie używam dropboxa, więc nie pomogę. W każdym razie z pobieraniem filmów/muzyki na telefonie mogą być raczej problemy. Co innego jak pobierzesz na komputerze i wgrasz na telefon.
@ccTV: pdfy tak. Inne dokumenty jak masz apke ktora je obsluzy to tak. O rarach zapomnij.

Nie ma pirackich mp3. Kopiowanie utworow na wlasny uzytek legalnie nabytych nie jest piraceniem. Pobieranie udostepnionych juz w sieci utworow bez ich rozpowszechniania rowniez nie jest nielegalne. Mozesz wgrac dowolne pliki mp3 czy mp4 do dowolnej apki ktora je obsluzy (np stockowa apka muzyka)

Tak mozesz uzywac dowolnej klawiatury jaka sobie sciagniesz. Z wyjatkiem wpisywania