Wpis z mikrobloga

Test karty graficznej MSI Radeon RX 570 Gaming X
Sytuacja chwilowo w procesorach się ustabilizowała, Vega przetestowana, a jej niereferentów próżno w polskich sklepach szukać. Korzystając więc z luźniejszej chwili zerknęliśmy na autorskie Polarisy, bo chociaż od premiery już trochę minęło nadal kuszą fanów Czerwonych celujących w średni segment. Tym razem mowa o MSI Radeon RX 570 Gaming X. Jak wypadła ta karta? Jest to naprawdę przyzwoita konstrukcja, której trudno cokolwiek zarzucić, może poza brakiem metalowego backplate dla lepszej prezencji i sztywności. Co jednak najważniejsze, system chłodzenia spisuje się znakomicie. Twin Frozr VI działa cichutko zapewniając rdzeniowi bardzo niskie temperatury, nawet po overclockingu oscylujące w graniach zaledwie 62 stopni Celsjusza, natomiast w spoczynku karta pracuje pasywnie. Niestety, pobór energii względem konkurencji jest zauważalnie wyższy, chociaż to nadal całkiem akceptowalne wartości. Największy minus to... oczywiście cena, która aktualnie wynosi około 1400 złotych. Tym samym sens zakupu aktualnie jest zerowy. Trzeba jednak pamiętać, że to nie wina MSI czy AMD, a górników kryptowalut.

Wszystkie wykresy FPS w grach (DX11 i DX12), pobór mocy, temperatury oraz kultury pracy znajdziecie tutaj:
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_msi_radeon_rx_570_gaming_x_deja_vu

W razie pytań co do publikacji jesteśmy do dyspozycji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#purepc #pcmasterrace #komputery #hardware #amd #radeon
PurePCpl - Test karty graficznej MSI Radeon RX 570 Gaming X
Sytuacja chwilowo w proc...

źródło: comment_AvhcSUJjMKyC9dp2bMYP6cWS3aPi0INs.jpg

Pobierz
  • 10
@PurePC_pl: może poradzicie jaką kartę graficzną kupić do max 700zl? Chcę żeby jak najdłużej wystarczyła bo gram rzadko i tylko jak wyjdzie coś naprawdę dobrego. Słyszałem, że Radeony dłużej dają radę niż geforce mimo, że geforce są mocniejsze. Teraz najlepiej chyba by mi się opłaciło w tej cenie 1050 ti bo rx 570 za drogi a 560 sporo słabszy :/
@schreder: Karty niby "dojrzewają" w ten czy inny sposób, ale tak jak to wygląda teraz z grami to nie będzie takich potężnych gainsów w tym budżecie, to nie czasy HD7970. Po prostu weź najlepszą opcję, jaka jest dostępna na ten moment. Wydajnościowo to na długo Ci nie starczy żadna karta w tym przedziale, chyba że unikasz gier AAA albo po prostu grasz na niższych detalach. Jeśli już się decydujesz to Zotac
@Amasugiru: No własnie o tej myślę. Najlepiej się opłaca. Wg. testów najgłośniejsza ale i najchłodniejsza, więc wydaje mi się, że żywotność też powinna być ok skoro chłodno ma. No i 5 lat gwarancji. #!$%@? kopacze akcje, bo bym brał za niewiele więcej rx 470/rx570 i bym miał z 30% mocniejszą kartę :(
@Christophy: Akurat gierki na DX12 w aktualnej procedurze* to są głównie stare ROTR, Hitman i Deus EX, a BF1 lubi się niestety w DX12 wykrzaczyć. Wzięliśmy więc Ghost Recon i Mass Effect bo są świeże oraz starszego Wiedźmina bo nadal świetnie ciśnie wszystkie GPU.

* - Która niedługo™ ulegnie zmianom i odświeżeniu.