Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zajmuje się dłubaniem w sprzęcie elektronicznym zawierającym pamięci, procesory, coś co trzeba zaprogramować - to pewnie zna stary dobry sprawdzony programator Willem 0.97 "wszystkiego co ma nóżki" - na LPT (!) (nie będzie działać przez przejściówki z USB itp, trzeba komputera ze sprzętowym portem LPT)

Obsługuje programowanie wysokonapięciowe, programowanie eepromów epromów itd, oraz oczywiście szeregowych i innych pamięci.

Mam takie cudo, sprawne zapewne, choć nie używałem od czasów 8051 z EPROM ;)
W komplecie zestaw przejściówek na różne typy pamięci:
- firmware HUB / LPC (dla SST49LW040/080, SST49LF020/040/080 itp flasze) - 2szt + goła płytka do zlutowania trzeciej
- MSC-51 (dla dil40 i dil20)
- i2c/spi dla PICów 16F873-16F887 (dil40 i dil28)
- do eeprom16bit (dil40)
- przejściówka DIL32 > PLC32

Programator klasyczny, w formie "gołej płytki z gniazdkami", dla wtajemniczonych ;)
Softu nie załączam - trzeba sobie zorganizować samemu. Za moich czasów to był willem097f.exe działający pod XP

#elektronika #elektronikadiy #programowanie #komputery #motoryzacja i nie wiem komu jeszcze się może przydać, ale złośliwie nie zataguje # rozdajo bo nie chce plusów ani atencji.
ODDAM za free jak ktoś odbierze osobiście, jak nie osobiście - to się jakoś dogadamy. Szkoda mi by się kurzył w szafie kolejne 10 lat, a mi się nie przydaje obecnie.
Pobierz hrumque - Jeśli ktoś zajmuje się dłubaniem w sprzęcie elektronicznym zawierającym pam...
źródło: comment_SKBvcAvM2vKel7Kncwsd14OSagH1e6TL.jpg
  • 5
@hrumque: mam horego eproma ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajny, zawsze chciałem kupić, zawsze szkoda mi było tych kilku stów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie będzie chętnych na odbiór, to daj znaka ;)
@hrumque: Miałem wersję PCB 5.0 czy tam 7.0, ale sprzedałem, ile to robiło problemów:D
I jeszcze brak LPT w normalnym komputerze, ale udało mi się gdzieś wyprowadzić na pinach...
Ale czasami ruszał układy, który tani chiński programator na USB nie robił, tylko programowanie czegoś więcej niż 2 piko bajty zajmowało wieczność i i tak potrafiło wyspać się przy 70%.

(teraz mam dalej chiński programator, ale taki "drogi" :D, a biedny WIllem