Wpis z mikrobloga

#!$%@?ą od czasów rewolucji antyfrancuskiej.


@ImInLoveWithTheCoco: Aż musiałem sprawdzić czym była ta rewolucja antyfrancuska. Google wyświetliło mi wyniki do Frondy, Nacjonalisty i Demotywatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli rewolucję francuską nazywasz mianem ''antyfrancuskiej'' to nie masz bladego pojęcia o historii tego kraju. Absolutyzm we Francji był systemem zbrodniczym, w którym najlepiej żyło się szlachcie chronionej przez monarchę, a ludzi przemysłu i rolników obarczano wysokimi podatkami. Początkiem rewolucji
@Opipramoli_dihydrochloridum:
Nie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozporz%C4%85dzenie_Komisji_Europejskiej_(WE)_nr_2257/94

Rozporządzenie zostało przygotowane na prośbę przedstawicieli branży rolniczej oraz ministrów krajów członkowskich Unii Europejskiej, jako element ujednolicania międzynarodowych klasyfikacji norm jakości produktów, w celu ułatwienia handlu w obrębie UE. Dotyczyło ono jedynie nieprzetworzonych, niedojrzałych bananów spotykanych w globalnym hurtowym imporcie. Kryterium zniekształceń bananów obejmował jedynie najwyższą klasę jakości produktu – „ekstra” (obok np. kryterium zabrudzenia czy przemrożeń) – i dopuszczał tolerancję dla określonego odsetka produktów i dla niedużych
@Kapitalis jeżeli to jest prawda to

ja #!$%@? co za #!$%@?


@Logytaze ty rozumiesz co tam się #!$%@?ło?

Pracownicy prywatnej firmy ustanowili państwową normę którą spełnia jedna firma na świecie a następnie podpisali z tą firmą umowę na wyłączność. Przecież jakby coś takiego się stało w Polsce to byśmy mieli kilku komisarzy na głowie a firma nie wypłaciłaby się z kar za nieuczciwą konkurencję.
@Logytaze to, że XVIII wieczny monarchizm francuski był #!$%@? to mnie nie musisz przekonywać. Skrajnie etatystyczny, rozrzutny a samo państwo jak na standardy epoki było państwem policyjnym.
Jednak zbrodnie zbrodnie jakie dokonała rewolucja francuska na narodzie i co gorsza jego duszy są 100 razy gorsze od nieprzyjemności jakie mogli doznać od monarchy.
Jednak zbrodnie zbrodnie jakie dokonała rewolucja francuska na narodzie i co gorsza jego duszy są 100 razy gorsze od nieprzyjemności jakie mogli doznać od monarchy.


@ImInLoveWithTheCoco: Masz jakieś pojęcie, czym były dragonady i jakie miały skutki dla Francji?

i co gorsza jego duszy


A, duszy...

Zacytuję mojego ulubionego Jasienicę:

Pojawiła się generacja takich nihilistów, o jakich od zmierzchu Cesarstwa Rzymskiego nikt nie słyszał. [...] Do powszechnej w Europei cynicznej normy nie
Wspólnota europejska, równość, wolny rynek itd. w praktyce a nie we frazesach dla niepełnosprytnych lemingów


@arczer: Tak, tak, UE, która z takimi rzeczami walczy, taaaka niedobra. Bez UE Polska miała dostęp do rynku francuskiego że ho ho. #prawackalogika
Bez UE Polska miała dostęp do rynku francuskiego że ho ho.


@Andreth: No tak, teraz z UE ma taki jak widać na załączonym obrazku. Jakaś firma "z dostępem" za dobrze sobie radzi? Ok, udupi się i już se nie poradzi.
UE ma świetny rynek zbytu u nas na swój gorszego sortu szajz, dostają do siebie na nasz koszt wyedukowanych specjalistów, oraz mają białych murzynów w montowniach u nas zlokalizowanych. No ale