•  

Jaki język wybrać chcąc jak najszybciej zostać junior programistą? Myślałem o kilku językach, lecz nie potrafię szczególnie wybrać z tego względu, że nie robi mi różnicy programowanie softu lub stron internetowych itd.

Powiedziano mi, że Java Script to przyszłościowy dobrze rozwijany język, dzięki Node.JS JavaScript oferuje również przebicie się z programowania stron do programowania aplikacji systemowych, składnia wydaje mi się również zabawna, miałem do tej pory okazję poznać podstawy.

#programowanie #webdev #webdesign #programista #pytanie #informatyka

+: AlexR

Po opanowaniu HTML5 i CSS3 myślałem o kilku językach programowania, który byłby najlepszy?

• 73 głosy (53.68%)
      JavaScript
    • 12 głosów (8.82%)
      PHP
    • 15 głosów (11.03%)
      Java
    • 3 głosy (2.21%)
      C++
    • 7 głosów (5.15%)
      C#
    • 18 głosów (13.24%)
      Cobolt
    • 8 głosów (5.88%)
      Inny (komentarze)
    •  

@Daedra: Python (jako drugi, po JS)

pokaż spoiler osobiście nie lubię js

•  

chyba Cobol a nie Cobolt :-)
      Nie znam się, więc się wypowiem. Kolega, który do niedawna był wiceprezesem w średniej firemce - zatrudniającej około 50 programistów - mówił, że od 2-3 lat jest mocne ssanie na ludzi umiejących choć kilka linii kodu składnie napisać. Mieli testera niezłego, zaczęli go uczyć into programming z wizją, że po pół roku będzie juniorem. Koleś po paru dniach dał wypowiedzenie, bo gdzieś juz dostał junior programistę.
      Co do języka - to zależy gdzie masz perspektywy. Jak masz dojście do dużych korporacji z systemami mocno legacy, to Cobol będzie świetnym wyborem, ale raczej nie mierząc w juniora (bo kto da naprawiać system bankowy juniorowi?). W innym przypadku - wszystko inne niż Cobol.
      A, nie wykluczaj Pythona, dużo się w nim robi.

+: Daedra
    •  

@uhu8: @kiciek: to ciekawe, do tej pory nikt jakoś szczególnie nie wymieniał Pythona. Myślałem mocno o JS z wymienionych już dwóch względów:
      1. Przydaje się przy stronach internetowych
      2. Oferuje możliwości budowania softu systemowego przy użyciu Node.JS jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem

•  

@AwizisieAkat: @uhu8: fakt, Cobol. Przepraszam (ʘ‿ʘ)

•  

@Daedra: Do wszelkich rzeczy webowych: JS.
      Do robienia kasy w bankach: Java
      Do robienia gier: C++ / C#
      Do robienia skryptów wszelakich i pracy w konsoli (robótki devopsowe i tym podobne): python + bash

To tak baaaaaaaardzo bardzo pobieżnie.

•  

@Daedra: python daje duże możliwości roboty "na brudno i szybko". Czy chcesz zautomatyzować testy swojego softu, czy chesz zrobić skrypt ciut bardziej zaawansowany niż w shellu, czy też chcesz porobić rzeczy łączące wiele światów (ot choćby w miare łatwo i obsłużysz API, i wycinanie grafiki z ekranu)
      Zajrzyj na https://automatetheboringstuff.com/

•  

There is a great tutorial titled “How to Build a Python Bot That Can Play Web Games” that you can find at http://nostarch.com/automatestuff/. This tutorial explains how to create a GUI automation program in Python that plays a Flash game called Sushi Go Round.
      przykład, jak w pythonie zanalizować co wyświetla gra i stworzyc bota grającego w nią.

•  

PO OPANOWANIU HTML5 I CSS3 MYŚLAŁEM O KILKU JĘZYKACH PROGRAMOWANIA, KTÓRY BYŁBY NAJLEPSZY?

uwierz mi ze nie opanowałeś dobrze ani html ani css :)
      do tego zestawu to js + frameworki.

•  

@tajnywykopek skąd możesz to wiedzieć?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

do programowania aplikacji systemowych,

@Daedra: xD nie, co najwyzej apki na jakims backendzie sobie popiszesz

•  

@Daedra: To, że szybko zostaniesz gdzieś juniorem, nie znaczy, że zaczniesz się rozwijać. To raz, Programowanie to dziedzina, gdzie patrzy się długodystansowo. Jak chcesz szybko znaleźć pracodawcę, to musisz się przejść i dowiedzieć się czego wymagają i czego. W dawnych czasach, junior to ktoś kto w miarę dobrze programuje, ale nie ma doświadczenia komercyjnego, dziś jest różnie, niektóre firmy biorą takich co niewiele potrafią poza podstawową składnią języka (co przekłada się na marna jakość wielu wyrobów), ale jak chcesz tak szybko, to jedyne co, to udac się i dowiedzieć, kogo potrzebują.

•  

@Daedra naucz się najpierw komunikacji z ludźmi, autystyku

•  

@sikzmiednicy: powiedział największy znany mi z wypoku stulejarz

•  

@Daedra: no popatrz, czyli jednak można nie znać samego siebie, czego jesteś chodzącym przykładem

•  

@sikzmiednicy: nie napinaj się tak bo się posrasz

•  

@Daedra: Napisałem PHP bo kumpel tak znalazł pracę ale jeśli jesteś zupełnie goły z programowaniem to zacznij od Excela - ma mega wsparcie :), JS też jest dobrym pomysłem.