Wpis z mikrobloga

Wczoraj kupiłem sobie #pillarsofeternity i kurde dobra ta gierka. Jest klimat Baldura, nawet soundtrack brzmi podobnie. Nie ma znaczników oprócz miast, zero gpsa. Fajne dialogi, walka taktyczna, świat ciekawy i jest najważniejsze jest to uczucie przygody i wyruszania w nieznane <3 Szkoda, że nie można grać padem bo w końcu wersja na konsole też jest to mogli chociaż dodać( ͡° ʖ̯ ͡°) Daje okejke bo widać napracowanie.

#gry
  • 18
@wielooczek: Mam taki ekran początkowy, ale nie wiem czy są te ikonki w prawym dolnym rogu. Jak grałem i cofnąłem się do menu to mi wyskoczył komunikat, że zainstalował się White March part II Nie było nic o Part I To chyba wszystko ok nie? xD Jak wrócę do domu to jeszcze obadam
@Kiedys_Mialem_Fejm:

walka taktyczna

Wypychanie tanka naprzód, a reszta robi dps, taktyczna jak w każdym MMO.

świat ciekawy

Od kiedy świat Wcale-Nie-D&D może być ciekawy? Toż to nie posiada niczego wciągającego, wszystko jest szaromdłe.
@CorTuum: Ja jestem dopiero w Jelenioborze i mam 3 lvl i póki co jestem ciekawy tego świata, fajny jest ten wątek Edera i jego brata i motyw wieszania ludzi przez władcę. Gram na trudnym więc kombinuję przy walce, rzucam czary ochronne, myślę w którego wroga lepiej wjechać moim łotrzykiem, kogo powalić. Więc taktyki trochę jest bo twoje podejście się nie sprawdza, może grałeś na za niskim poziomie trudności?
@Kiedys_Mialem_Fejm: Ja teraz pykam w Divinity Original Sin 2. Wsiąkłem mocno. Polecam jak już skończysz Pillarsy, bo gra po prostu wymiata. Pierwsza część było porównywalna do Pillarsów, ale dwójka deklasuje jedynkę w przedbiegach. Będzie rpg roku 2017. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kiedys_Mialem_Fejm:

Ja jestem dopiero w Jelenioborze i mam 3 lvl

To wiele wyjaśnia.
Wkrótce przekonasz się, że ten świat nie ma nic ciekawego do zaoferowania. To hoho mroczne drzewo na początku szybko zleje się z resztą Świata Fantasy nr 24326, system reputacji do bzdura, a i cały końcowy zwrot akcji jest kompletnie sprzeczny ze sobą.

Więc taktyki trochę jest bo twoje podejście się nie sprawdza, może grałeś na za niskim poziomie
@Kiedys_Mialem_Fejm:
Bo wydawała mi się lepsza za pierwszym razem. Kiedy do niej wróciłem, po przejściu Tyranny i grając na tym hardkorowym poziomie trudności okazało się, że tylko sobie wmawiałem jej jakość. Pośrednio dlatego, że chciałem coś na modłę gier Infinity.

Pillarsy miały oferować miks najlepszych elementów Baldur's Gate, Icewind Dalte oraz Planescape: Torment. Gra nie osiągnęła żadnego z tych celów. W sumie nigdy nie miała. PoE miała trafiać w bezpieczną, szarą