Wpis z mikrobloga

@luuzik: > 21 lat

Witaj w dorosłym życiu! Tak. Teraz twoja pamięć będzie już permanentnie #!$%@?. Jeśli chciałeś się czegoś nauczyć w miarę bez wysiłku to trzeba to było robić wcześniej.

Tak. Możesz próbować jakiś pierdół na poprawę pamięci i nawet trochę pomogą. Ale do poziomu który miałeś już nie wrócisz.

Jeśli miałbym ci coś doradzić to polecam zacząć uczyć się jakiegoś języka. Mi mentalna gimnastyka z tym związana bardzo pomogła.
@raspberry_pi: Nie wydaje mi się bym miał jakoś znacznie dużo na głowie ale zdarza mi się zapominać o rzeczach, o których stale zapominam, mam jakieś na przykład słowa, które stale mam na końcu języka
@luuzik: Lajf is brutal. Przyzwyczajaj się.

Na starcie sam byłem zaskoczony. Zawsze przez całą gimbaze i licbaze jechałem na tym że pamiętałem wszystko co nauczyciel powiedział na lekcji. Nie zwalniało mnie to z myślenia ale bardzo pomagało. Nagle przychodzi studbaza ( a dokładniej to drugi rok ) i wychodząc z wykładu potrafiłem nie pamiętać o czym on był.
@luuzik: Teraz jest trochę lepiej. Ale nie dlatego że coś się poprawiło tylko dlatego że się przyzwyczaiłem i np. nauczyłem się robić notatki. Pomogło mi to że zacząłem się uczyć chińskiego. Dzięki temu wyrobiłem sobie pewnego rodzaju dyscyplinę umysłową która wcześniej nie była by mi po prostu potrzebna.