•  

  #pogoda #jesien #lubelskiobserwator #polska #burza #burze

  POCHMURNA I CHŁODNA NIEDZIELA W TOWARZYSTWIE PRZELOTNYCH OPADÓW DESZCZU

  Niedziela przyniesie nam niestety kontynuację pochmurnej i deszczowej pogody. W dniu jutrzejszym ponownie należy liczyć się z przechodzeniem stref opadów wielkoskalowych o umiarkowanym natężeniu. Aktualne, najnowsze dane modeli numerycznych wskazują, iż strefa deszczowa zacznie najpierw obejmować regiony południowo wschodniej Polski a w drugiej części dnia przemieszczać się w kierunku części centralnej i zachodniej - taki kierunek wędrówki stref opadowych obserwujemy już od kilku dni. W obszarze całkowitego zachmurzenia i opadów prognozowane temperatury będą na dosyć niskim poziomie - średnio od 12 do 15 stopni. Najwięcej chwil ze słońcem prawdopodobnie pojawi się w pasie od północy po północny wschód Polski - tam zaś temperatury mogą osiągnąć 17-19 stopni.

  Napływająca w dniu jutrzejszym chłodna masa powietrza dodatkowo będzie charakteryzować się także minimalną niestabilnością 100-150 J/kg, która to najprawdopodobniej przyczyni się do rozwoju konwekcji w postaci komórek opadowych generujących lokalnie silniejsze opady deszczu i niewykluczonych, pojedynczych wyładowań atmosferycznych. Prognozowany rozkład niestabilności na jutrzejsze popołudnie przez poszczególne modele numeryczne :

  http://wstaw.org/m/2017/09/24/SBCAPE_10.png
  http://wstaw.org/m/2017/09/24/MLCAPE_eu.png
  http://wstaw.org/m/2017/09/24/EEurope_2017092312_cape_27.png

  Brak wyraźniejszego środowiska kinematycznego, niska chwiejność, duże zachmurzenie w dniu jutrzejszym nie będzie korzystnie wpływać na powstanie jutrzejszych, potencjalnych komórek burzowych, stąd też ryzyko ich pojawienia się jest na niskim poziomie - poniżej 15 % Aktualne dane wskazują, że korzystniejszy potencjał do ich rozwoju mógłby przypaść dla południowo wschodniej Polski oraz pasma górskiego gdzie oprócz zalegania chwiejnej masy pojawi się nieco wyraźniejszy gradient temperaturowy.

  http://wstaw.org/m/2017/09/24/gfs_lapse2_eur27.png

  http://wstaw.org/m/2017/09/24/nd1.png

  Póki co najpewniejsze jest to, że jutro nad większością kraju czeka nas pochmurny, niezbyt ciepły dzień w towarzystwie umiarkowanych opadów deszczu.

  źródło: nd2.png

  +: K.........a, celtics +13 innych

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   #pasta
   Anony, czy to kazirodztwo?

   Nie jestem tego pewirn, bo w tym przypadku nie doszło do żadnego aktu seksualnego, ale już tłumaczę.
   Gdy byłem mały mama kazała mi nosić kołek analny (który nazywaliśmy kupowym korkiem) i to przez cały czas. Mogłem go zdjąć tylko przy robieniu dwójki, potem podetrzeć się i włożyć go z powrotem.

   Byłem bardzo mały, więc myślałem że to coś normalnego i wszyscy tak robią. Pewnego dnia w szkolnej toalecie przez przypadek wpadł mi do kibla i spuściłem go ze ściekiem. Kiedy wróciłem do klasy powiedziałem nauczycielce, że spuściłem swój kupowy korek w toalecie, a ona naturalnie nie wiedziała o co chodzi, więc wysłała mnie do higienistki.

   Po piętnastu minutach tłumaczenia czym kupowy korek jest do szkoły została wezwana policja. Policjant zadawał mi różne pytania, a ja się bałem że wpadłem przez to w jakieś kłopoty. Koniec końców okazało się że moja matka miała schizofrenie i kazała mi nosić to gówno żeby szatan nie wsadził mi swoje chuja w dupę i nie zmienił mnie w geja.
   pokaż całość

   odpowiedzi (33)

  • avatar

   Myślisz że masz fajne zdjęcia? Co powiesz na zdjęcie mongolskiego pasterza z karabinem AK-74 oraz jego osobistą panterą śnieżną? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   #fotohistoria #ciekawostki #zwierzaczki #brusilow12

   odpowiedzi (23)

  • avatar

   Nie uważacie, że pełen etat (8h dziennie) to czyste niewolnictwo i tak naprawdę pod koniec zmiany produktywność takiego pracownika spada do minimum?
   #pracbaza #praca

   odpowiedzi (79)