Wpis z mikrobloga

Dave Lombardo jest przeciwny dzisiejszej magii studia. Ma w tym sporo racji, ale czy w pełni? Chętnie poznamy Wasze zdanie.

News: https://www.metalnews.pl/newsy/dave-lombardo-przestancie-polegac-technologii-nauczcie-sie-grac/

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby niewykorzystywanie wszystkich tych możliwości, jakie dają komputery. Jeśli macie Beat Detective (narzędzie do edycji wchodzące w skład Pro Tools) i chcecie pomóc perkusiście – nie używajcie go. Zamiast tego wyślijcie pałkera do sali prób, pracujcie nad tym gównem, pracujcie nad tym z metronomem, następnie wywalcie metronom, potem wyślijcie go z powrotem do studia i niech zagra to normalnie, jak człowiek, zamiast tworzyć perkusistów którzy przychodzą i nagrywają dobrze może kilka taktów. „Cóż, nie możesz tego poprawić? No weź, jesteś inżynierem. Potrafisz to poprawić.” Jedyna poprawna odpowiedź na to brzmi: „Nie. Ty to popraw”. Byłbym nieźle wkurzony, gdybym był inżynierem dźwięku w studio i perkusista przyszedł by do mnie z wszystkimi tymi błędami i pomyłkami, mówiąc „Oj, możesz to naprawić? Możesz to przesunąć? Zmień tę partię”. To jest takie… „Poważnie?!”


#davelombardo #perkusja #slayer #metal #muzyka
Pobierz metalnewspl - Dave Lombardo jest przeciwny dzisiejszej magii studia. Ma w tym sporo r...
źródło: comment_0wqyx7B0rJR9yVHdMhIYcGZjUzEonu7n.jpg
  • 2
@metalnewspl: Oczywiście że ma racje, jak się tego nie zatrzyma to poziom z pokolenia na pokolenie będzie spadał a wszystko będzie właśnie naprawiane kilkoma "kliknięciami" ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Idźmy dalej, ograniczmy fotoszopa, nie usuwać celulitu ze zdjęć tylko kazać się odchudzać grubym dupom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@metalnewspl: tylko że ten inżynier został zatrudniony przeze mnie żeby wyprodukować mi materiał i gdyby mi tak powiedział to bym zatrudnił innego. Sorry tak to wygląda. Ale na szczęście jest pełno świetnych bebniarzy którzy nie potrzebują sztuczek z komputera.