Wpis z mikrobloga

@DylematyMoralne: Problem polega na tym, że właściciel wypranego mózgu odnosi wrażenie, że wcale prania nie przebył. Przeciwnie, wręcz może się mieć za wybitnie oświeconego. Dokładnie tak samo, jak głupiec notorycznie nie docenia mądrości, ale ją ignoruje.
Problem polega na tym, że właściciel wypranego mózgu odnosi wrażenie, że wcale prania nie przebył.


@biliard: Okay czyli mówimy o jakimś odsetku w społeczeństwie ludzi nieświadomych.
Znasz takich na których lekcje religii miały wpływ?
Bo ja w moim średniej długości życiu poznałem tylko takich, którzy religijnie mózgi mieli zryte przez rodzinę. Na przykład jeden mieszkał z religijną ultraską babcią i do tego jest częściowo upośledzony. A dwójka z rodzicami jechowymi i
@DylematyMoralne: Kolega chyba nie do końca zdaje sobie sprawę, że ludzka osobowość kształtuje się pod wpływem całego wachlarza sytuacji, jakie w życiu napotyka. Przytoczone przypadki, jeśli dobrze rozumiem, to przyklady sytuacji traumatycznych, podczas gdy większość osób wierzących podejmuje swoją ścieżkę budując poglądy w pomniejszych kroczkach. Otóż trwałe nastawienia nie powstają wyłącznie pod wpływem skrajnie silnych impulsów, ale także pod wpływem wydarzeń mniej spektakularnych, które swoją siłę ukazują poprzez rozliczne potwierdzenia, utrwalania,
@LegionPL: Gdzie jest granica między indoktrynacją a wychowaniem? Bo ja mam wrażenie, że religia w Polsce to od setek lat integralna część wychowania. I wraz ze zniknięciem religii w Polsce zniknie też ważna część polskości. Co nie przeszkadza temu, że według mnie religia w szkołach to niepotrzebny wydatek. Można by zrobić dwa semestry w czasie całego szkolnictwa gdzie analizuje się cały temat ale bez modlitw. Bardziej tak jak na języku polskim
@DylematyMoralne:
Bicie dzieci to od setek lat integralna cześć wychowania.
Czyli brak religii w szkole = brak Religii wszędzie ?
Jezusowi też płacono za nauki, a nie czekaj chyba nie.

Religia to nie analiza czegokolwiek tylko tu macie biblie, aborcja jest zła. Ta i ta muzyka jest zła. Antykoncepcja jest zła. Chodźcie do kościoła a tu macie książeczkę bo na słowo nie wierze że chodzicie. Pomódlmy się.
Jak można analizować religię
aborcja jest zła. Ta i ta muzyka jest zła. Antykoncepcja jest zła


@LegionPL: Przez te lata przewinęło się kilku nauczycieli i nie było w żadnym z tych tematów nic powiedziane. Za to było o satanizmie, sektach, egzorcyzmach i kilka innych ciekawych tematów. A poza tym sporo nudnych zwyczajnych lekcji. Tylko ta modlitwa na początek była słaba. No i u mnie oczywiście nie wszyscy chodzili - niewierzący nie chodzili.

Bicie dzieci to
@DylematyMoralne:
Ja miałem to co opisuje, u cb mogło być inaczej jak widać.

Tego ostatniego się sam obawiam że musi być jakaś zasrana ideologia która się przestrzega, wielbi i nigdy nie krytykuje. Człowiek by myślał że wiek XX dał już lekcje na ten temat ale jak widać nie.
I żyją nieświadomie jak te zwierzęta.