Wpis z mikrobloga

Zainspirowana 50 prawdami objawionymi przez nowego Obcego (co naprawdę trudne nie było) postanowiłam spisać kilka prawd objawionych przez... Logana - wg mnie jeden z najlepszych filmów o mutantach, jeśli nie najlepszy. Mimo tego logiki niestety czasem mu brakuje. Gównoburza za 3, 2, 1... Więc zaczynamy (aha! spoilery są!):

1. Mamy niedaleką przyszłość Logan zestarzał się, ale to zupełnie nie tłumaczy dlaczego utyka. Uszkodził szkielet z adamantium? Niemożliwe.

2. Na początku mamy grupkę 4 złodziei - idiotów, którzy chcą gwizdnąć koła z limuzyny Logana. Dlaczego nie całą limuzynę?

3. Logan informuje ich, "nakrętki są chromowane i nie można ich odkręcić". Jak więc zmieniać koła? Do nakrętek wrócimy.

4. Złodzieje "zabijają" go ze śmiechem na ustach. Złodzieje kół raczej się tak nie zachowują. Może złodzieje limuzyn, ale nie
kół wartych parę dolców.

5. "Zabity" kierowca, który przyjął na klatę postrzał z obrzyna wraca do naszych złodziei pokazując szpony - to nadal nie jest powód do tego, żeby zacząć uciekać, albo chociaż przestać się śmiać...

6. A Logan nadal nie jest wkurzony, ja bym się wkurzyła, gdyby mnie ktoś postrzelił, zadał mi ból i na dodatek zniszczył ubranie.

7. W czystą nową koszulę nie wsiąka krew z rany na piersi Logana, bo nie wsiąka i już.

8. Gabriela, która miała na tyle rozumu by pomóc uciec Laurze, zdobyć pieniądze i jeszcze odnaleźć Wolverina (musiała więc za nim jechać) na rozmowę wybiera najmniej odpowiedni moment, gdy na pewno nie będzie chciał rozmawiać z kimś kto go właśnie publicznie demaskuje przy klientce.

9. Ja pamiętamy z części II X-Menów, Xavier aby spowodować niemal śmiertelny paraliż potrzebował Celebro. A i to równocześnie działało na ludzi lub mutantów. Teraz osłabiony lekami nie ma takich problemów.

10. Dlatego też Logan trzyma staruszka w ogromnym silosie, który ma tłumić jego moce. Tyle, że silos jest zupełnie bezskuteczny w trudnych momentach.

11. Luke Skywalker... a nie, Pierce odwiedza naszego Logana tylko po to by mu powiedzieć, że jest jego wielkim fanem i rzucić wizytówką jak to robił Gambit, tylko z mniejszym wdziękiem. Aha i powiedzieć mu, że znalazł 3 trupy i nakrętki od kół - a więc da się je odkręcić.

11. Gabriela w końcu przekonuje Logana by ten jej pomógł, tylko w sumie po co, skoro sama może zawieźć Laurę w wyznaczone miejsce, przecież ma środki na to. Tylko niepotrzebnie straciła czas.

13. I zginęła biedna Gabriela, zabita przez ludzi Pierce'a. Logana, który nie szuka Laury można zrozumieć, mógł pomyśleć, że te zbiry ją zabrały, ale jak zrozumieć Piercea, który jej nie szukał, mimo że cały czas ją szukał, tylko grzecznie się zwinął przed przyjazdem Wolverina?

14. Zdolności Calibiana to umiejętność wyszukiwania mutantów, ale pierwszą osobą, która zorientowała się, że Laura przyjechała z Loganem jest Xavier...

15. Ten sam, który miał siedzieć w silosie, a nie plątać się z wózkiem dookoła.

Będzie więcej jak wam się spodobało, chyba, że macie własne prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#marvel #xman #logan #heheszki
  • 16
@xandra:
1. Może mu się stawy wyrobiły?
2. A dlaczego lewemu ukradli tylko koła jak mogli #!$%@? całe Porsche? Kradnie się koła, radia, akumulatory i wszystko inne co da się wsadzić do swojego samochodu bo to zwyczajnie bezpieczniejsze niż kradzież całego auta i jazda z nim do dziupli gdzie i tak trzeba go rozbebeszyc na części pierwsze.
@vegaushp: Ale to adamantium, tego nie uszkodzisz :) No z limuzyną to dalej naciągane...

@miknan: O ile pamiętam Stryker wraz synem mieli plan pozbyć się mutantów, ale Mistique przekonała tegoż syna do pozbycia się ludzi...