Wpis z mikrobloga

Mircy, czy polecacie jakąś lornetkę do obserwacji ptaków dla początkującego ornitologa- amatora? Używana byłaby głównie w dzień, podpatrując ptaki z balkonu. Zbliżają się urodziny mamy, a ona przez cały czas mówi o lornetce ;p Czy za 300 pln da się kupić coś sensownego czy tylko z dodatkiem jednego zera na końcu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ? Próbowałam sama szukac w necie, ale rozstrzał cenowy, konfiguracji i wszystkiego jest tak ogromny, że nie wiem od czego powinnam zacząć, już nie mówiąc że większość mówi o tych znacznie droższych lornetkach.

#ornitologia #lornetki #ptaki #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 18
@Zgagulec: Widzę, że wszyscy heheszkują ( ͡° ͜ʖ ͡°). Myślę, że w okolicach 300-400 zł znajdziesz coś wystarczającego do oglądania ptaków w dzień. Poczytaj na jakiś forach jeśli tu nikt nie odpowie. Miałem jakąś delte optical 7x50 kiedyś i była przyzwoita do dziennego obserwowania, niestety nie pamiętam dokładnego modelu. Możesz zawołać tag #myslistwo oni też mogą coś doradzić. Pozdrawiam.
@Zgagulec: Czyli standardowo jak to na forach. Jeśli masz możliwość to skocz do jakiegoś sklepu stacjonarnego bo: 1) doradzą 2) przypuszczam, że dla kobiety ważna będzie również waga sprzętu i wygoda trzymania. Z mojego doświadczenia to unikaj lornetek pokrytych cienką gumą, miałem starego Zeissa z którego ta guma odłazi i źle się go używa. Sprawdź też ten tag, który podałem bo wydaje mi się, że ktoś też ostatnio pytał tam o