Wpis z mikrobloga

@Aryo: Mam dwa dyski: SSD 128GB i HDD 1TB. Podzieliłem sobie dysk SSD na dwie partycje 80GB i 40GB a dysk HDD na dwie partycje po pół tera. Na większej części SSD mam już zainstalowanego Windowsa 7. Na pozostałej części chciałbym zainstalować Solusa. W sumie sama instalacja mi się udała tylko na koniec po skopiowaniu plików dostałem błąd mówiący o tym, że nie znaleziono MBR i nie udało się zainstalować bootloadera.
@Aryo Przypuszczam, że gdybym wybrał domyślną opcję to poszłoby bez problemu ale nie mogę sobie pozwolić na format windowsa. Wiesz może czy Solus do bootowania korzysta z gruba? Bo jeśli tak to mógłbym próbować zainstalować samego gruba a jak nie pyknię to naprawić mbr
@mikra25 A bootloadera zainstalowałeś na tym samym dysku (obok) Windows'owego ? Ja mam Solus obok win10 tyle że ja mam 2 dyski na jednym Windows i bootloader jego a na drugim dysku partycja Home dla win i Solus z własnym bootloaderem. Trochę na około zrobione bo jak chce włączyć Solus muszę włączyć uruchamianie z dysku na którym on jest. Ale efekt zamierzony bo łatwiej to wyrzucić potem ( ͡° ͜ʖ