Wpis z mikrobloga

Czy nie uważacie, że w dzisiejszych, zdemoralizowanych czasach, życie po prostu w zgodzie z Biblią i porzucenie religijnych autorytetów pokroju polityka papieża Franciszka - to najbardziej słuszna postawa?

Jakie wyznania chrześcijańskie są najbardziej ortodoksyjne w odniesieniu do Pisma Świętego? Wiem, że dla protestantów Biblia jest najważniejsza, ale w protestantyzmie jest tyle kościołów! A ja dopiero poszukuję mojego.

Zapraszam mądre głowy do wypowiedzi( ͡ ͜ʖ ͡)

#chrzescijanstwo #biblia #katolicyzm #4konserwy #przemyslenia #pytaniedoeksperta
a.....5 - Czy nie uważacie, że w dzisiejszych, zdemoralizowanych czasach, życie po pr...

źródło: comment_LPx9Wm6Tc3aqSQzF2NuwrAVS63IK9AHB.jpg

Pobierz
  • 70
@alejandra15: Wyznania protestanckie też mają swoje ,,autorytety" - takim jest lokalny pastor który pomaga wykładać dla swoich wiernych Pismo Święte. Chrześcijaństwo nie jest religią mas indywidualistów, każdy jego odłam opiera się na wspólnocie której ktoś przewodniczy.
@alejandra15: A nie sądzisz, że pyszne porzucenie tych autorytetów, powiedzenie im "mam was w nosie, znajdę sobie lepszą wspólnotę" jest zaprzeczeniem Biblii? Ludzie Kościoła mają swoje grzechy, swoje przewinienia, jak każdy. A sam Jezus powie Ci za kilka rozdziałów w tej samej Ewangelii

Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.
@saracenxc nie jestem żadnym znawcą Biblii, dopiero pierwszy raz ją czytam. Ale im więcej przeczytałam, tym więcej niedoskonałości i pogaństwa widzę w kościele katolickim (w którym oczywiście zostałam wychowana) do tego stopnia, że już nawet nie chcę uczestniczyć w mszach, bo widzę jak są niezgodne z Pismem.
@alejandra15: Starotestamentowe zwyczaje i obyczaje też posiadają pogańskie naleciałości, Żydzi zbyt długo żyli wśród innych ludów żeby się od tego ustrzec, więc nie ma czegoś takiego jak ,,czysta" wiara. Zresztą istotą chrześcijaństwa jest Nowy Testament. - jeżeli w ciągu wieków przejęto pewnie pogańskie obyczaje, to w takiej formie aby z Nowym Testamentem nie był sprzeczne. Na marginesie dodam, że uporządkowanie wiary było możliwe właśnie dzięki centralnemu kierowaniu Kościołem w pierwszych wiekach
@saracenxc nie mam teraz możliwości szukania konkretnych cytatów, ale
1. Oddawanie czci obrazom i posągom (ostatnio w Poznaniu była msza z okazji koronacji obrazu Maryi)
2. Modlitwa do ludzi zamiast do Boga. Ostatnio jak byłam w kościele to na koniec mszy była modlitwa do papieża Jana Pawła II
3. "W czasie swojej modlitwy nie powtarzajcie się też jak poganie." Jakiś czas temu pomyliłam godzinę mszy w kościele i trafiłam na odmawianie różańca.
a.....5 - @saracenxc nie mam teraz możliwości szukania konkretnych cytatów, ale
1. Od...

źródło: comment_HHeijqcuYv4cRApvd9cVR2RuOTfySQFW.jpg

Pobierz
@alejandra15: Ad.1) - Katolicy nie czczą obrazów samych w sobie, tylko osoby które przedstawiają. Przedmiot sam w sobie nic nie znaczy.
Ad 2) - Nie ,,do", tylko za wstawiennictwem.
Ad 3) - Przecież jest też w Nowym Testamencie zapisane: ,,Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich". Prezentowany przez Ciebie cytat nie odnosi się do zakazu wspólnej modlitwy, tylko do modlitwy ,,na pokaz". Właśnie w celu
1. Oddawanie czci obrazom i posągom (ostatnio w Poznaniu była msza z okazji koronacji obrazu Maryi)


@alejandra15: Rzeczywiście - może się wydawać, że oddajemy cześć posągom, obrazom, jakimś przedmiotom związanym z ludźmi (relikwie), że jest to kult bałwochwalczy. Tutaj tłumaczę w kilku zdaniach na czym polega kult świętych w KK. Czy jest to sprzeczne z Biblią? No nie... w Liście do Rzymian św. Paweł wychwala Abrahama, czym to jest, jeśli nie
@alejandra15: ale chcesz traktować zapisy Pisma Świetego dosłownie? Jak przeczytasz o kamienowaniu to kamienować? Stary Testament ma być wskazówką dla katolików, Nowy Testament jest mocniej wiążący. Zakazy i nakazy ze Starego Testamentu, które przytaczasz służyły do oddzielenia Żydów od pogan. To była starożytność i inna mentalność. Jeśli szukasz kogoś, kto wierzy, że tylko 144000 zostaną zbawione to zapukaj do Sal Królestwa Bożego Świadków Jehowy. Jeżeli szukasz jednak prawdziwego sensu Biblii to