Wpis z mikrobloga

Hej mireczki. Goszcze u siebie młodego Greka który stwierdził że #!$%@? wszystko i wyjeżdża do Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°) sytuacja na rynku pracy w Grecji z jego relacji jest dramatyczna i wcale nie zanosi się na poprawę a jego sytuacja rodzinną była naprawdę ciężka dlatego stwierdził że jedzie szukać pracy za granica. Co gorsze znal tu tylko swoją dziewczynę i mojego siostrzeńca (widzieli się 2 razy w zyciu). Niestety dziewczyna z nim zerwała gdy dowiedziała się że zdecydował się wyjechać więc chłopak nie miał gdzie się podziac i był 2 dni u mojego siostrzeńca. Ja mieszkam w #krakow i stwierdziliśmy że jeśli mamy mu pomóc to na pewno będzie mu latwiej zacząć w dużym miescie więc przyjechał do mnie. W związku z tym szukam pracy dla 18 letniego Greka w Krakowie który nie mówił po Polsku ale jest zdeterminowany do znalezienia pracy i rozpoczęcia nowego życia w Polsce. Jest bardzo sympatyczny i bez problemu porozumiewa się po angielsku. Mówi że może pracować praktycznie wszędzie. Jeśli wszystko się ułoży to chciałby zacząć w przyszłym roku studia. Mirki pomożecie? #praca #grecja #imigracja
  • 15
@elderflower dzięki, poszło cv. Też mi się wydaje lekko młody na korpo. @yourij native niby spoko ale nie sądzę żeby było takie wzięcie na grecki język a poza tym to by była praca dorywcza a on chce tu się utrzymać
a on chce tu się utrzymać


@dzesi: no cóż, od czegoś trzeba zacząć... choćby korepetycje na gumtree niech ogłosi, żeby na początek miał co do gara włozyć ;)

życz mu powodzenia ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzesi w korpo na staże przyjmują uczących się, płacą od godziny jakieś 15zl brutto. Jeśli nie ma statusu ucznia/studenta to lipa ale może dałoby radę ogarnąć mu jakąś policealną szkołę czyli coś właśnie dla tego statusu?
@rudelusterko zastanawiam się właśnie nad tym. Nie wiem jak to wygląda z obcokrajowcami i jakie są koszta. Jeśli będzie to duży atut to pewnie cos w tym kierunku zdecydujemy