Wpis z mikrobloga

@piastun: Przepraszam. Źle się wyraziłem, mogę to pokazać, że działają. Z tego co czytam w internecie, to większość twierdzi, że to fejk.

Pracuje przy pracach ziemnych, a dokładniej przy układaniu kabli energetycznych.
Przy wyszukiwaniu kolizji, zawsze korzystamy z różdżek i to działa.

Na filmiku pokaże plan uzbrojeń terenu i korzystanie z różdżek.

Co ciekawe, wykrywa to co pod ziemią i to co nad nią, np przewody telefoniczne bądź elektryczne na słupach.
@p1etr4s: spoko, qumplu ja mam otwarty umysł tylko zastanawiam się co jest medium pomiarowym dla tej różdzki. Rozumiem, że różdżkarz jest "odbiornikiem" czy ten patyk.
dwa to z tego co napisałeś wykrywasz pole magnetyczne/elektryczne?
@p1etr4s pracuję w podobnej branży (studnie głębinowe) i uważam wszelkich radiestetów za oszustów i złodziei. Już mówię dlaczego:
1. W geologii nie istnieje takie pojęcie jak "żyła wodna" - radiesteci szukając wody twierdzą, że wody gruntowe i głębinowe występują w formie podziemnych rzek, w których wartko płynie woda, nic bardziej mylnego. W utworach skalnych występuje naturalna, przestrzenna siatka spękań i w tych właśnie spękaniach występuje woda, raczej w formie obszarów niż cieków.
@WitekPLKiller http://m.bazagis.pgi.gov.pl/cbdg/#/landing

Tu masz generalnie wszystko, musisz w menu wybrać warstwy odpowiednie, włączyć legendę i tam klikajac przekieruje Cię do spisu map danego obszaru (mapy arkuszowe 1:50 000), oprócz tego możesz włączyć sobie np. otwory hydrogeologiczne i zobaczyć gdzie znajdują się udokumentowane studnie itp.