Wpis z mikrobloga

Co myślicie o tym?
W mojej ocenie jest rynek pracownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PRACODAWCA: Po przeprowadzeniu kilkunastu rozmów rekrutacyjnych (prowadzonych przez naszą spółkę oraz przez agencję zewnętrzną) zauważyłem, że największą przeszkodą dla ponad 80% kandydatów ubiegających się o stałą pracę - jest praca w wyznaczonych godzinach "od 9 do 17". Specyfika naszej branży nauczyła nas, że "zespół" dostępny w 100% w tych samych godzinach pozwala firmie realizować cele płynnie i z łatwością (współpraca zespołu przyspiesza rozwój firmy - brak nawet jednej osoby z zespołu powoduje przestój). Dziwię się, że nawet przy spełnieniu przez firmę wszystkich oczekiwań przedstawionych przez pracownika (finansowych, możliwości rozwoju i innych, dodatkowych), to właśnie stały czas pracy w biurze stanowi dla niektórych kandydatów największe utrudnienie, przez które nie są oni zainteresowani pracą. Rynek pracownika? Owszem :) Nie zgadzam się jednak z opinią, że dzisiaj trudno jest znaleźć pracę.

#praca #it #rynekpracy #etat #pracownik #dyskusja
  • 5
@misia87vs: jeśli patrzysz tylko przez pryzmat branży it to nic dziwnego, że się nie zgadzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) praca może jest, ale zarobki za nią jeszcze długo długo będą kulały
@misia87vs: Flextime bardzo mocno ułatwia sprawy po za pracowe. Spóżni Ci sie autobus o 1h? Nie ma sprawy mam flexa przyjade pozniej. Innaczej musialby wziac UŻ. Musze isc do dentysty a najblizszy termin rano? Mam flexa ! Przykladów mozna podawać mnóstwo. Flextime to bardzo fajny aspekt dla pracownika :)
est dużo firm z zasadami gdzie (przykład z życia) sie przychodzi między 7 a 11, pracuje 5-8 godzin, a w tym 3 dni pracy zdalnej w tygodniu, ludzie tego chcą, sam bym tak chciał


@DanielloPL: ja też. Z mojej strony dodam, że elastyczny czas pracy ma naprawdę dużą wartość i jeżeli tylko ludzie z zespołu zahaczają się tak do 4-5h to nie powinno to spowalniać żadnych tematów, no chyba że mowa
@misia87vs: To jest często również w interesie pracodawcy aby pracownik zostawał poza wyznaczonymi godzinami, szczególnie w IT. Oh wait, pracodawca może to i tak wymusić przy stalej pracy, a pracownik ma się grzecznie wtedy słuchać samemu nie mając wyboru.
( ͡° ͜ʖ ͡°)