•  

Sprzedawanie samochodu to czasem jeszcze gorszy rak, niż jego kupno.

TL;DR: Skąd kurwa w ludziach, ogólnie na rynku samochodów używanych, taki brak poszanowania dla czyjegoś czasu? Po chuj zawracać komuś dupę na darmo?

Był u mnie wczoraj potencjalny kupiec. Przyszedł, obejrzał dookoła, pogadaliśmy chwilę, powiedziałem mu co i jak. Przewiozłem go krótki kawałek po mieście. Twierdził, że jest bardzo zainteresowany, bo szuka tego konkretnego modelu dla jakiegoś klienta, ale nie może podjąć tej decyzji sam, że jego kolega też musi to auto zobaczyć (nie wiem na czym miało to polegać, coś tam mi tłumaczył, ale nic z tego nie zrozumiałem). Poszedł gdzieś do miasta coś pozałatwiać, a jego kolega miał przyjechać z Wrocławia za 1,5-2h i miałem być pod telefonem.

Minęło lekko ponad 2 godziny, spróbowałem zadzwonić - brak odzewu. Po chwili dostaję smsa, że jednak dzisiaj nie da rady... Mogli dać znać wcześniej, ale spoko. Gościu napisał, że jutro (czyli dziś) o 16 możemy się umówić, cenę trochę znegocjował i stwierdził, że dzisiaj o 16:00 widzimy się przy moim samochodzie. Oczywiście o 15:05 dzwonię - poczta głosowa. Piszę SMSa czy będą, czy mam nie czekać - cisza. Jest 18:00 i dalej się nie odezwali.

Po prostu nie mogę tego kurwa pojąć, jak można tak marnować czyjś czas, robić mu niepotrzebnie nadzieje, mącić w głowie, zawracać dupę... Człowiek sobie specjalnie nic nie planuje po pracy, mimo że masa spraw na głowie... A jak ktoś wobec niego się tak zachowa to zapewne wielkie oburzenie. Bo to wielki kurwa problem napisać/zadzwonić: "sorry, jednak znaleźliśmy coś innego", "sorry, za drogo, mogę dać tyle i tyle", "sorry, jednak mi się nie podoba". Nie, lepiej kurwa zostawić kogoś z przysłowiowymi rozsznurowanymi butami. Ja pierdolę.

#motoryzacja #handel #sprzedamopla #rakcontent #bekazpodludzi #chamiprostak #patologiazewsi #gorzkiezale #gownowpis

PS: Nie chce ktoś kupić niedrogiego E34? #bmw #e34 #dolnyslask #jeleniagora #walbrzych #kamiennagora #swidnica #wroclaw #legnica

•  

Po prostu nie mogę tego kurwa pojąć, jak można tak marnować czyjś czas

@effzet: Niektórzy mają w dupie ciebie, twój czas, twoje wszystko, tak po prostu bez powodu, niektórzy tacy są.

•  

@effzet: Sprzedajesz E34 i się dziwisz, że przyciąga to patologię ( ͡° ͜ʖ ͡°)? I jeszcze na śląsku xD

•  

@WesolySromek: czyli na wiele ładniejszej ziemi poniemieckiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@effzet: No tak już jest jak chce się cokolwiek sprzedać. Ty sprzedajesz auto to jeszcze jakiś konkretny hajs z tego może być, a czasem mnie przez gówno za kilkadziesiąt złotych z olxa potrafią zniszczyć cały dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@effzet: Gdyby przytrafiło Ci się to 5 razy to bym zrozumiał, ale raz ktoś wywinął Ci numer a Ty to tak przeżywasz?

•  

@effzet: Dzwoni gościu z telefonem, że jest robota w Szwecji. Pyta się, czy nadal jestem chętny. To mówię, że jestem. To ładnie, jutro trzeba zarejestrować działalność, pozałatwiać wszystkie EKUZy nie EKUZy, bo pojutrze wyjeżdżamy. Trochę szybko, niezapakowany, niepokupowane żarcie, więc nazajutrz jadę do sklepu, do urzędu jednego, do urzędu drugiego, do NFZu, do domu......

W domu oczywiście zero spokoju, mam wysłać MMSa ze swoim zdjęciem na +46, niestety kasa pobrana a MMS nie dochodzi. Gościu wkurwiony, że robię ich w konia, że nie chcę wysłać, bo od niego normalnie doszło, ogólnie moja wina. Ale w końcu udało mi się zdobyć jego mail.

Jeszcze w międzyczasie okazało się, że nie wyjeżdżam w środę tyko w piątek. No to luzik, mamy czas.

Nagle okazuje się, że wyjeżdżam jednak jutro rano, a do tego nie dają strojów roboczych, więc trzeba mieć własny. No kurwa szybko do sklepu po te stroje, oczywiście nie ma mojego rozmiaru, tylko na zamówienie, trudno, będzie musiało wystarczyć to, co jest. No i umówiliśmy się na 15tą. Mija 14, 14:30, 15:00, 15:30, dzwonię, "ktoś miał już u niego być, ale się spóźnia". Czekam dalej. 16:00, 16:30, 17:00, dzwonię, "już nieaktualne, bo kontrahent odwołał zlecenie". No kurwa, nawet nie poinformują...........

Następnym razem nie bawię się w jakieś polskie pośrednictwa, czy tam obozy, pracy, tylko google translate szwedzkich firm i CV po englishowemu.

Niniejszym udowodniłem istnienie polskich obozów pracy. Przepraszać Amerykanów.

+: wozz, K.........a +2 innych
    •  

@effzet: Zresztą następnym razem do Szwecji to raczej do polityki, bo tam widziałem, że jest ciekawa sytuacja, można wykrzystać i się wybić

+: DepartmentOfUnderpeople, K.........a
    •  

@effzet: normalka. Ile razy myłem auto bo ktos mowil, ze juz wyjeżdża, a potem zero odzewu... albo dzwoni i pyta czy moze przyjechać jutro o 18, bo tak mu pasuje, a ty chłopie zmieniaj plany bo moze uda sie sprzedać. I ni chuja, takiego wała, nawet nie zadzwoni. Albo taki co przyjeżdża, dogadujesz sie, wszystko spoko, ale musi sie jeszcze zastanowić, skonsultować z żona itp. I obiecuje zadzwonić jutro. Oczywiście prosze goscia zeby chociaz napisał SMS jezeli jednak sie rozmyśli. "Oczywiście Paaaanie ja jestem poważny ja rozumiem i oczywiście dam znac co i jak". Ni chuja. Na 4 takie przypadki nikt nie dał znac jezeli sie rozmyślił. Ludzie maja albo za duzo wolnego czasu, albo po prostu nikt ich w życiu nie nauczył, ze inni ludzie potrafią miec inne plany na wolny dzien niż ślęczenie przed tv z browarkiem.

•  

@RzaoPaulo: no takich co dzwonią i obiecują się jeszcze odezwać to nawet ie liczę

•  

@effzet: Dolny Śląsk ma takie same prawo być nazywany po prostu Śląskiem jak Górny. Kiedy się ludzie nauczą.

Gorące dyskusje ostatnie 12h