Wpis z mikrobloga

@WeselnyGiermek00: Technicznie tak, ale aby zarobić na giełdzie - ktoś musi stracić. Ogólnie bilans całkowity jest zawsze ujemny dla ludzi, ale grają. HODL powoduje, że bilans HODLerów jest zawsze zerowy.
@WeselnyGiermek00: No to powiedzmy, że wtedy bilans jest "od zera do minus". Natomiast też nie wiem czy jako obywatel polski możesz robić takie zakupy i blabla. Jednakże z czegoś giełda żyje - albo ze sprzedaży / kupna walut, albo prowizja przy wypłacie. Nie wydaje mi się, by było wszędzie zero.
@WeselnyGiermek00: Oczywiście, ale ty mówisz o porównaniu Bitcoina do fiat. Ja mówię o operacjach stricte kryptowalutowych. Czyli:
- Hodl 1BTC daje 1 BTC
- Gra na giełdzie może z 1 BTC zrobić tobie 2BTC, ktoś straci 1BTC (bo z powietrza naturalnie nie powstanie) i jeszcze ty (i pewnie on w jakimś zakresie) zapłacicie prowizje
@fervi: HODL jest ok o ile wejdziesz w dobrym momencie.

powiedz to owieczkom co sie poładowały w rippla DGB siacoin na topie bo przeciez pol roku temu zadzialalo to teraz zadziala :) i trzymają ze stratą -90% bo HODL a mogli szybko ciąc straty
@Smule: Nie no jasne, ale ja się raczej skupiam na Bitcoin. Wiele krypto to scamy i nie należało w nie wchodzić (pewnie po czasie to wiadomo xD)
@WeselnyGiermek00: @Smule: @fervi: @MysGG:

aby zarobić na HODL to trzeba chyba kiedyś to sprzedać co ?


Przepraszam was bardzo ale uważam że to zdanie -klucz do uświadomienia wam jaki jest wasz największy błąd i problem w tym wszystkim. Oczywiście patrząc z mojej perspektywy.

Nie odbierzecie tego jako prywatny atak, ale mnie strasznie zabolało i chyba nie jestem sobie w stanie wyobrazić nic gorszego co moglibyście napisać podczas tej
@escabor: Nic nie mówiłem, że hodl musi zakończyć się sprzedażą. Natomiast dopóki nie będzie typowej roboty za Bitcoiny, opłacania podatków to nic z tego i tak nie będzie. Niestety państwa będą komplikować sytuacje. Ja chcę w niedalekiej przyszłości kupić laptopa za Bitcoin, mam już zaplanowany model itd.

Jednakże cenę Bitka porównuje się do dolara, co jest pewnym odnośnikiem. Jak rośnie to nie rośnie liczba bitków w portfelu, a jego wartość, za
@fervi: tak? To rzuć okiem na mój starszy wpis bo poruszyłem w nim dokładnie tą kwestię. Oczywiście wiem że niemożliwe aby odwrócić tak role do czasu aż nie zaczniemy dostawać wynagrodzenia za pracę w btc. Chyba chciałem tylko pokazać nam gdzie istnieje ta nasza granicą w świadomości i że kiedy btc może nie pokona całkowicie, ale zastąpi fiaty to ja przekroczymy i odwrócimy nasze myślenie.

Nie zmienia to faktu że tu