•  

ja już nie wiem, kupować dalej btc czy pakować manaty chwilowo i przeczekać bańkę? skoro nawet pawlo74 mówi że to zaszło za daleko, a wszedłem dopiero miesiąc temu?
    #bitcoin

•  

@IDinduNuffin: jak wszedles po 18k to sprzedawaj w dolku

pokaż spoiler I pozywaj pawlo o odszkodowanie

+: erajwa, s........3 +6 innych
    •  

@IDinduNuffin trochę tak i trochę nie. Nie przewidzisz kiedy ta bańka pęknie, ale coraz więcej osób spekuluje o pęknięciu zaczynając sprzedawać BTC więc może to się zdarzyć bardzo szybko.

•  

@IDinduNuffin: Według mnie dużo taniej niż teraz szybko nie kupisz. Według mnie teraz będzie powolutku szedł do góry odreagowując wrzesień.

+: Damik
    •  

Jak zwykle śmieszą te teksty o bańkach. Wszyscy pisali że bańka kilka lat temu jak był po 2000 zł i piszą w zasadzie za każdym razem jak są jakieś wzrosty. Jaka będzie cena w przyszłości tego nie wie nikt. Jeśli adaptacja bitcoina będzie postępować tak jak teraz to będzie rosła. Jak się na tym nie znasz i boisz się strat to sprzedaj teraz. To co uprawiają ci wszyscy ludzie piszący o bańkach (bańka na rynku kryptowalut - to tak mądrze brzmi) to hazard i jeśli boją się strat to powinni sprzedać jak najszybciej swoje krypto albo zacząć je używać w celu do którego zostały stworzone (nie jako instrument spekulacyjny).

+: p.....4
    •  

@hughmm: nie boję się strat, wszedłem pierwszy raz w najlepszym momencie, za 14200zł, kupiłem z myślą że minimum 2 lata potrzymam w skarpecie, ale zaczynają ludzie pisać dziwne rzeczy więc nie wiem, a wiedzy nie mam

•  

@IDinduNuffin: To trzymaj długoterminowo i nie patrz na razie na wykres jeśli wierzysz, że będą wzrosty. Ja trzymam bitka od kilku lat i na samym bitku już jestem ponad 10x zarobiony, a w pewnym momencie z 2000 spadł na 700 zł. Bitcoin jest za duży, żeby upaść. Te wszystkie forki, Bitcoin Cash i inne gadanie jest tylko po to żeby ludzie sprzedawali. Frajerzy sprzedają, a potem okazuje się, że wszystko poszło gładko i cena idzie jeszcze wyżej niż była. Nawet jak spadnie poniżej dychy to i tak po jakimś czasie wróci do góry. Jak zaczniesz bawić się w trading to najprawdopodobniej stracisz jeszcze więcej kasy więc obierz jeden scenariusz i się go trzymaj.

•  

@IDinduNuffin inwestuje się środki, których strata nie zrujnuje ci życia, albo wierzysz że bitcoin to przyszłość albo sprawdzasz wykresy co dwie godziny

•  

@erajwa: tak zrobiłem ;) a sprawdzanie co chwilę wykresów myślę że nikogo nie ominęło, mnie również, ale do tego trzeba dojrzeć i nastaje spokój ducha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: erajwa, p.....4 +2 innych
    •  

kupiłem z myślą że minimum 2 lata potrzymam w skarpecie, ale zaczynają ludzie pisać dziwne rzeczy więc nie wiem, a wiedzy nie mam

@IDinduNuffin: W tej sytuacji po prostu trzymaj te dwa lata, dokupuj jak spadnie poniżej tych 14200 zł :)

•  
      W..............0

0

kupiłem z myślą że minimum 2 lata potrzymam w skarpecie,

@IDinduNuffin: tak piekne wejscie na popmpie z myślą o 2ch latach :D... pocieszę CIe ze jak jest pompa to jeszcze z x10 można zrobić bo tak działa rynek leci wyzej niz ci sie wydaje i spada też nizej.

•  

@WeselnyGiermek00: ale co można zrobić 10 razy bo nie zrozumiałem, jedni mówią że to pompa, drudzy bańka, trzeci scam, a patrząc na kilku miesięczne okresy to zawsze plus, więc co zrobiłem źle

dlatego nie wiem, czy sprzedać póki jeszcze nie jebło, czy trzymać i liczyć na te 10k$ kiedyś, w co chyba jestem bardziej chętny

•  
      W..............0

+1

ale co można zrobić 10 razy bo nie zrozumiałem,

@IDinduNuffin: ja patrzę na okresy klikuletnie :) przygotoj sobie plan kiedy chcesz wyjsc np jak cena zrobi 2x to sprzedaj i trzymaj drugie 50% a nigdy już nie bedziesz na -. Jak zaczniemy spadać to panie... tez potrwa może rok może dwa. Po tym upadku juz BTC moze nie być królem ale coś innego. Tak to działa. Najgorzej co można zrobic to kupić na pompie jak obecnie i myśleć ze przecież zarobie. Nikt nie wie co będzie - ja nigdy nie trafiem idealnie .
      Może się Tobie uda : )

•  

@IDinduNuffin: @WeselnyGiermek00: Czekasz na 10000$ a bedziesz w stanie po drodze wytrzymac spadek przykladowo do 1000$? jak tak to wkladaj w skarpete i zapominaj a jak nie no to musisz kombinowac. ja bym teraz nie polecil nikomu kupowac, moze to jeszcze dociagnie do 10000$ w tym cyklu a moze top juz za nami, ale moim zdaniem nie warto sie pakowac bo ryzyko jest za duze.

ostatnio wskoczylem w bity po 3000$ ale ni ma chuja nie bede ich trzymal - juz ojebane po 4100$. To co trzymam na long to sobie lezy, a mowa o kapitale 'spekulacyjnym' :D tylko ze long u mnie to tak pare lat nie wiem jak dla Ciebie.

a z zakupami na long to ja czekam az bitcoin wpadnie w trend spadkowy i beda pisac ze umarl. nie bede kupował na longterm za 4000$ bo prawda jest taka ze nawet jak urosnie do 10000$ to potem i tak pewnie spadnie ponizej mojego wejscia i w longterm wyjde na minus. To jest krypto tu są spektakularne wzrosty ale spadki są nie lepsze patrz co sie stalo z altcoinami :)

Masz ponizej prostą metode jak wchodzic w BTC na long na przykladzie ostatniej bessy. takie zakupy są najlepsze, nie ma sie co ladowac na sile na takiej paraboli. Czekaj na cos takiego (wyzsza gorka od poprzedniej na duzej skali) i sie laduj, moze wyjdzie moze nie ale szanse ze wyjdzie Ci z tego zajebisty deal są 100 razy wieksze niz jakbys teraz wszedl. tylko ze to tak w perspektywie nastepnych paru miesiecy albo nawet lat a nie paru dni :)

źródło: i.gyazo.com

•  
      W..............0

0

a mowa o kapitale 'spekulacyjnym' :D tylko ze long u mnie to tak pare lat nie wiem jak dla Ciebie.

@Smule: ze spekulacyjnego to mi z 1% wszystko w fiat/metalach siedzi BTC zostało :(...

Czekasz na 10000$ a będziesz w stanie po drodze wytrzymac spadek przykladowo do 1000$?

@Smule: tak szczerze to czekam na pożądne krwawienie na szitach aby z 50% BTC zainwestować w nie za pare lat jak będą na dnie i nikt tego dotknąc nie będzie chciał. Do sprzedaży tego co mam na long to tylko cena 10 000 USD mnie przekonuje nie mniej.Przy tej kwocie kupie parę nieruchomości i pasywny dochód będzie leciał w BTC. BTC jest dla mnie przejściowym środkiem.

Mam odłożone na ok 10 lat bear marketu jakbym prace stracił to wyczekam bez sprzedaży BTC.
      Te x10 na ICO naprawdę pomogły ( ͡° ͜ʖ ͡°) - nie łudzę się, że będę wiecznie x10 trafiał.

PS:Staram się szeroko rozłożyć kapitał aby być całkiem na + . Nie wiem czy kryzys jak bedzie to bedzie inflacyjny czy deflacyjny to tez moze popsuc szyki

•  
      W..............0

0

@Smule: hoojowe jest to że to nie my decydujemy co się stanie tylko CI co sterują stopami procentowymi. W Japonii od lat są na 0% a obecnie to nawet ujemne :D. Posiadanie gotówki jest dobre tylko wtedy jak idzie deflacja (potrzeba stop procentowych tak 5%-10% aby ją poczuć) wtedy ceny fantów spadną. Jesli zrobi się jak w Japoni że masz 0-2% przez 20ci lat :D to beda kredyty na domy z hipoteka na 100lat i nic nie spadnie a będzie w cenie rosnąć.
      Dlatego trzeba uważać bo nie wiadomo co będzie. Na 10ciu ekonomistów każdy przedstawi swoj scenariusz ale jednemu się sprawdzi : )

źródło: avondaleam.com

•  

@WeselnyGiermek00: tez mam taki plan zeby poczekac az to jebnie i naskupowac BTC a potem jak zacznie sie hossa na altach to wleciec wiekszą sumką. Jak bedzie powtorka tego roku i wszystko zrobi 20x to byłoby pieknie :D ale to za pare lat dopiero, takie prezenty nie zdarzają się czesto i nie liczylbym na to ze za np. pol roku znowu będą tak kurewsko pompowac alty :D

no ale nie wiadomo co bedzie, najgorszy scenariusz to wejscie nowego szita ktory zastąpi BTC i wtedy zamiast par alt/BTC bedziesz mial pare alt/nowy szit. Eth powoli bralo sie za BTC ale jednak goscie są nieudolni i z takim podejsciem im to na pewno nie wyjdzie.

odnosnie longterm zobaczymy co bedzie ale moj sell target to tak kolo 20000$. Kto wie czy nie po kolejnym halveningu

Mam odłożone na ok 10 lat bear marketu jakbym prace stracił to wyczekam bez sprzedaży BTC.

o to sie nie martw BTC dzieki halveningowi (chuj z tym ze kopią 2x mniej chodzi o efekt psychologiczny i ludzi którzy łapią na to FOMO) ma wbudowaną pompe co 4 lata haha :D

•  
      p.....4

+2

@WeselnyGiermek00: @Smule: fajnie tak Was poczytać wiedzę czuję ale i zajebiste braki Wy weźcie się lepiej za studiowanie bitcoina. O ile o wszystkim innym wiecie sporo tak o samym bitcoinie bardzo mało.
      Bez urazy poznawanie bitcoina to baaaardzo długi proces a im więcej wiesz tym uświadamiasz sobie, że wiesz bardzo mało.

+: e.....r, m............k
    •  
      W..............0

0

zajebiste braki Wy weźcie się lepiej za studiowanie bitcoina

@pawlo74: czy ja wiem :D czy warto aż tak bardzo to stara technologia :D a z krótkoterminowych studiów jasno wynika że trzeba się będzie przyjrzeć ale świeżakom

ale i zajebiste braki

@pawlo74: @smule: no brak pełnego HODL mode mamy defekt umysłowy, cóż nie jesteśmy hodlrami ale inwestorami. Userem BTC jestem w 1% : ) spekulantem/inwestorem w 99%. W sumie to BTC nie daje mi okazji być jego USEREM. Do zakupów na alegro droższy, niestabilny. Prowadzenie biznesu online prawie nie możliwe bo kurs robi + - 30%. Jedyny biznes jaki się sprawdza to ICO ;D lub inna spekulacyjna działalność giełda itp. Jak nie wierzysz mi to sobie Tonego posłuchaj wreszcie się budzi i dodaje 2+2 . Dzieje się to co my ze Smule Ci piszemy od miesięcy ale ty HODL HODL :D...

https://www.youtube.com/watch?v=mkaCemKAtlc&feature=youtu.be&t=328
      https://bitinfocharts.com/pl/comparison/transactions-btc-eth-bch-dash-ltc-xmr-zec.html#1y

źródło: wykop.pl

•  
      p.....4

0

czy ja wiem :D czy warto aż tak bardzo to stara technologia :D a z krótkoterminowych studiów jasno wynika że trzeba się będzie przyjrzeć ale świeżakom

@WeselnyGiermek00: to właśnie zdanie jest dowodem, że potrzebujesz duuuuuużo czasu spędzić jeszcze żeby zrozumieć co napisałeś nie tak. Nie będę nawet próbował wyprowadzać Cię z błędu aby nie ułatwiać Ci zadania. Dzięki takim jak my tu od lat w krypto wzbogaciłeś się, niech Ci wystarczy. Wiedzę będziesz musiał wygrzebać sam. Na pocieszenie powiem, że też tak samo myślałem na początku.

no brak pełnego HODL mode mamy defekt umysłowy, cóż nie jesteśmy hodlrami ale inwestorami. Userem BTC jestem w 1% : ) spekulantem/inwestorem w 99%. W sumie to BTC nie daje mi okazji być jego USEREM. Do zakupów na alegro droższy, niestabilny. Prowadzenie biznesu online prawie nie możliwe bo kurs robi + - 30%. Jedyny biznes jaki się sprawdza to ICO ;D lub inna spekulacyjna działalność giełda itp. Jak nie wierzysz mi to sobie Tonego posłuchaj wreszcie się budzi i dodaje 2+2 . Dzieje się to co my ze Smule Ci piszemy od miesięcy ale ty HODL HODL :D...

@WeselnyGiermek00: nawet mnie nie rozśmieszaj jecy z Was inwestorzy? Spekulanci co wygrali los na loterii, czy Wam się to powtórzy na szitach i ICO scamach :D Nigdy.

Tylko HODL, najbezpioeczniej i dlatego, że nie uznaję oszustw i oszustów a handlarzy szitami za takich uważam. Oni wiedzą, że te scamy nie mają żadnej wartości, oni wiedzą że to to wszystko sztucznie pompowane i dalej nie przeszkadza im to w sprzedawaniu tego innym.

Kto ile zarobił i z jakim ryzykiem i kapitałem włożonym to kwestia dyskusyjna i nie powód do przechwałek.

Nawet nie wchodzę na gównoi linki i gówno materiały, które podrzucasz bo ja tam byłem i już to przerabiałem nie muszę drugi raz tego robić. To jest Twój problem, słuchasz nieodpowiednich ludzi i dobrze im bardziej wyprowadzą Cię w pole tym bardziej kiedyś docenisz bitcoina i takich jak ja.

•  
      W..............0

0

to właśnie zdanie jest dowodem, że potrzebujesz duuuuuużo czasu spędzić jeszcze żeby zrozumieć co napisałeś nie tak.

@pawlo74: Ci którzy CIe nie posłuchali robili x100 : ) lekko

Spekulanci co wygrali los na loterii, czy Wam się to powtórzy na szitach i ICO scamach :D Nigdy.

@pawlo74: Na loterii nie wygrywają wszyscy ! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inwetorzy wygrywają bo co nieco wyczuwają rynek.
      Nie jestem może mistrzem i nie bedę celował nigdy w "top"
      Ale ten wykres sam mówi wiele o obecnym rynku krypto. BTC będzie tracić pozycje do szitów i udział w rynku.
      Będą nowe szity bedą nowe okazje. Wole jednak nie brać lekcji od Bitoin maksymalistów bo oni już mają w choj BTC a ja nie :D... Każdy nagania na swojego szita. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Nie wiem tylko tego jak nisko zjedzie btc na rynku. Ale utrata ok 45% rynku w parę miesięcy była dla mnie szokiem i nauczką że BTC tez moze odparować jak szit.

źródło: i.imgur.com

•  
      p.....4

0

@WeselnyGiermek00: Edit. Tone Vays to nie jest gówno link ja mam w 99% takie samo zdanie to co on tam mówi nie świadczy o tym bo bitcoin dopiero się zaczyna a już ma taką pozycję. Naj lepsi ludzie pracują nad nim i oni są większymi ekspertami od Tone, który jest tylko HODLEREM jak ja a nie jakimś tam guru, Bitcoin jest przede wszystkim miejscem do przechowywania wartości i tak na tym etapie musi być.

•  
      p.....4

0

Ci którzy CIe nie posłuchali robili x100 : ) lekko

@WeselnyGiermek00: o czym Ty mówisz jesteś zwykłym hazardzistą i tyle. Jedni robili x100 a inni w tym czasie tracili x100 Przestań, nie wiesz co mówisz.

Na loterii nie wygrywają wszyscy ! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inwetorzy wygrywają bo co nieco wyczuwają rynek.
      Nie jestem może mistrzem i nie bedę celował nigdy w "top"
      Ale ten wykres sam mówi wiele o obecnym rynku krypto. BTC będzie tracić pozycje do szitów i udział w rynku.
      Będą nowe szity bedą nowe okazje. Wole jednak nie brać lekcji od Bitoin maksymalistów bo oni już mają w choj BTC a ja nie :D... Każdy nagania na swojego szita. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Nie wiem tylko tego jak nisko zjedzie btc na rynku. Ale utrata ok 45% rynku w parę miesięcy była dla mnie szokiem i nauczką że BTC tez moze odparować jak szit.

@WeselnyGiermek00: powodzenia jesteś zwykłym szitcoiniarzem takim samym jakim ja byłem kiedyś i tak wrócisz do bitcoina jak nie jesteś głupi dlatego o takich jak Ty się nie martwię. A teraz to już nawet nie chce mi się z Tobą pisać bo to co tu pisesz to tylko na szitkojnowych forach można wygrzebać, więc moja dziagnoza była słuszna, wyprali Ci mózg i dobrze albo może Cię nie doceniłem i jesteś z tych największych naganiaczy na szity pokrolu Cliff High i robisz to aby utrzymać tem scam przy życiu jak najdłużej i dalej zarabiać na idiotrach. Idź zdobywaj wiedzę ode mnie jej nie uzyskasz. Nie prowadzę merytorycznych rozmów z szitcoinowcami. Nie zasługują na to. Powodzenia :) Zajebiście zjebaną misję masz bo co chwilę miejsce jednego szita zajmuje inny lepszy, którego wybrać.

Na koniec powiem jedmo. Bitcoin to elita nie wszyscy na to zasługują.

Gorące dyskusje ostatnie 12h