Wpis z mikrobloga

Jechałem dzisiaj po 16 na #dk88 z #gliwice w stronę Bytomia. Czy jazda tą drogą zgodnie z ograniczeniem to jakaś ujma na honorze? Wszyscy zapierdzielaja jak szaleni. Ja rozumiem powrót do domu po pracy, sam się często z owej spieszę jednak ostatnie kilka miesięcy jeżdżąc zwracam szczególną uwagę na ograniczenia. Wielu nie rozumiem, ale to na tej drodze jest jak najbardziej zasadne.

#feels #przemyslenia #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #polskiedrogi
  • 20
@soadfan: ale te ograniczenie jest dziwne dla mnie. Masz dobrą drogę, ok, są to niby tereny gdzie może wylecieć jakieś zwierze, ale ogólnie poza miastem masz 90 km/h w terenach leśnych i jest ok. Czemu tam ma być mniej?
@Moty: ale będziesz stać na tych światłach za mną i ja przejadę, a Ty poczekasz kolejną kolejkę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@soadfan: drogi jednojezdniowe poza obszarem zabudowanym praktycznie zawsze są bez rozdzielonych jezdni, bez poboczy i częściej raczej zdarzają się piesi. Według mnie ograniczenie do 90 km/h by było ok na tej drodze. Po drugie ja jadąc 70 km/h na tej drodze nudzę się i rozkojarzam, chociaż wiem że to żaden argument.
@soadfan: Bo u nas ograniczenia z urzędu ustawia się 20 mniej, niż wynika z analizy, bo z założenia o tyle średnio przekraczają. I takie błędne koło. Dobry przykład to łącznica A1 południe na A4 wschód. Było kiedyś 70, ale ludzie nie przestrzegali i dali 50, bo ciągle wypadki. Zakręt, który normalnie można 70 przejechać, no w deszczu jak ktoś ma mniejsze umiejętności lub gorsze auto - niech zwolni. Ale nie! On
@Dzyszla polecam przejechać się A1 na Knurów. Wjazd od Gliwic - tam jest ograniczenie 50, można spokojnie jechać i 80. Jednak jadąc od Knurowa na Gliwice jest ograniczenie do 40, jest ono zupełnie słuszne. Sam tam złapałem poślizg, jednak udało się opanować. Jak w pierwotnym wpisie napisałem jest wiele ograniczeń z dupy.
@soadfan: Znów ten Knurów? #pdk ;)
Cóż, gdyby ludzie potrafili dostosowywać prędkość do warunków, to bez ograniczeń tez by się obeszło :) A w sumie znam takich kilka przypadków, m.in. droga z Raciborza na Opole - są zakręty, które 90 naprawdę trudno przejechać i na zdrowy rozum to tak 70 to bezpieczna prędkość, a jednak żadnych ograniczeń nikt nie stawiał. (Ale to 15 lat temu było, nie wiem, jak teraz)
@soadfan: a widziales kiedyś kogoś jechać w zabudowanym 50? Ja jeżdzę przeważnie 60 a i tak czuje jakbym zamulal, ale #!$%@?. Jutro akurat zamierzam się przejechać dtś ale w druga stronę, rano jeszcze gorzej jak gonią do roboty.