Wpis z mikrobloga

elo Mireczki,

Chcialbym zalozyc książeczki/konta oszczednościowe dla moich córeczek. Chcialbym tam wpracac miesiecznie po kilkadziesiąt złoty + zwroty podatków i inne drobne oszczędności.

Szukam i szukam na necie najlepszej oferty jednak niczego konkretnego nie znalazlem, tylko coś takiego: https://www.ingbank.pl/indywidualni/oszczednosci/konto-oszczednosciowe/otwarte-konto-oszczednosciowe-dla-dziecka

Czy moglby ktos podpowiedzieć gdzie najlepiej zrobic cos takiego???

Mam 2 córeczki, jedna w wieku 2 lat, druga 5 lat. Chcialbym aby te konta byly na ich dane a mnie jako właściciela/współwłaściciela (czy cos w tym stylu), założenie jak i prowadzenie konta musi byc za darmo. Konto bez wpłat minimalnych, to ja chce ustalac jakie kwoty bede wpłacał a nie bank ustalał mi minimalne wpłaty. No i wiadomo jak najlepsze oprocentowanie.

Z konta pieniądze nie beda wypłacane przez najblizsze kilka/kilkanaście lat wiec przelewy płatne/czy darmowe srednio mnie interesują. Nie chce zadnych kart bankomatowych obecnie, ale zeby byla taka mozliwosc za powiedzmy minimum 10 lat.

Pomoże ktoś badz doradzi co i jak???
pozdro

#banki #oszczedzanie #lokata #dzieci #wroclaw
  • 15
no dobra to moze inaczej :D
rzecz w tym ze dzieci zyją z matka, ja place duze alimenty ale dodatkowo chcialbym odkladac dla nich na boku wlasnie na jakims osobnym koncie na ich dane (aby matka nie miala do nich dostępu) :D

Dodatkowo bede chcial zmiejszyc alimenty zeby nie utrzymywac ich matki tylko same dzieci, a te zaoszczedzone pieniadze chce odkladac na ich konto aby w przyszlosci mialy na studia czy na
@luka-szsz: Wg mnie za bardzo kombinujesz. Nie szukaj ofert konkretnie jako konto dla dziecka. Znajdź najlepsza ofertę pod względem opłat i oprocentowania i załóż na własne dane i wpłacaj tam pieniądze. Nawet jakby były na ich dane, to i tak o wszystkim byś musiał Ty decydować, bo one nieletnie, więc po co komplikować sytuację. A jak podrosną i założą własne konta, to im po prostu te pieniądze przelejesz.

Co do kart
@luka-szsz: Jeśli ma być bezpiecznie, to nie będzie fajnych zysków - niestety.
Szukałem czegoś podobnego i niestety nie znalazłem, przy warunku że ma być na dane dziecka.

Postawiłem więc na fundusze inwestycyjne - ING Perspektywa i PSO w Millennium(ten z obowiązkiem minimalnej wpłaty) - oba bezkosztowe i jako comiesięczne zlecenie stałe.
Dodatkowo przy większej okazji (chrzciny/urodziny...) po złotej lub srebrnej monecie bulionowej.

Jeśli sytuacja pozwoli, od przyszłego roku planuje jeszcze dołożyć
@benzdriver: pozostaje mi trzepac nadgodziny ;)

Te kwoty ktore bede wplacac nie beda jakis super wielkie, ale zwrot podatku co roku to ponad 2 tyś, do tego miesiecznie ustawie zlecenie stałe na np 50zł i za 15 lat dziewczyny kupią sobie jakies pierwsze autko czy coś -wydaje mi się ze zawsze to coś.

Co do % jakie oferują banki wiadomo ze to smieciowe % ale nie dbam o to az tak
@luka-szsz: ja mam konto w ING, w sensie zwykły rachunek oraz oszczędnościowy. Na oszczędnościowym mogę sobie dodatkowo ustalić cele, np. 10 tys. PLN żeby uzbierało się do 2040 roku i system sam ustala ilość wpłat comiesięcznych i samoczynnie pobiera opłaty. Niewielki procent, ale mało też kombinowania, na dłuższą metę, większą sumę lepiej w co innego zainwestować, żeby zwrot był większy.

Mnie do dziadkowie kiedyś pieniądze przelewali na PKO na "książeczkę mieszkaniową"
@luka-szsz nie tedy droga. Twoj wysilek pojdzie na marne, bo zniszczy to wszystko inflacja, prowizje, oplaty, podatki etc.
Sam odkladaj, kup moze na hipo mieszkanie i je splacaj. W tym czasie rentuj. Dorosna beda mialy - nieruchomosc zawsze jest jakims zabezpieczeniem ( niekoniecznie prowadzi do zysku, ale jest jakas tam lokata ).
@luka-szsz: ja bym na Twoim miejscu kupił im trochę bitcoina za małe kwoty, dużo nie zaryzykujesz a jeśli zamierzasz 10 lat to trzymać to może się to okazać wygranym losem na loterii jeśli kryptowaluty by się przyjęły.
obecnie mam odołożone ponad 2 tyś w gotówce ze zwrotu podatku na dzieci. i mam 2 opcje albo założyc książeczkę i wpłacic na dzieci albo oddać matce i ona je #!$%@?... wiec co robic?
dodam ze musi to byc cos officialnego co bede mogl przedłożyc przed sądem, ze pieniadze sa dzieci nie moje. wiec nie moge ich trzymac na mim koncie. Wiec albo cos z tym zrobie albo musze starej to oddac.
luka-szsz, polecamy PKO Konto Dziecka. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Oprocentowanie to 2,5% w skali roku dla kwoty do 2500 zł oraz 0,5% w skali roku od nadwyżki ponad 2500 zł, kapitalizacja odsetek jest tygodniowa. Nie ma wymogu regularnych wpłat - możesz je zasilać dowolnymi kwotami. Dodatkowo mamy fajny serwis dla dziecka, który może pomóc w jego edukacji finansowej. Więcej informacji: https://www.pkobp.pl/lps/pko-konto-dziecka/?portal=704
@luka-szsz: ja tam kupuję dzieciakom obligacje skarbu państwa. Polecam zainteresować się tematem. Proste, tanie i pewne. Czasem jakaś złotą monetę. Srebrnych nie warto kupować. Plus waluty w gotówce, ale to już ryzyko kursowe. Zakładam uśrednienie kursu przez najbliższe 10-15 lat.