Wpis z mikrobloga

@Mroczny_Pasterz: Gra jest od 1 do 5 graczy, a jeśli pytasz o balans i grywalność, to jest on moim zdaniem bardzo mocną stroną gry i jest taka sama przy dwóch, trzech, czterech i pięciu graczach (solo nie grałem). Trochę zmienia się tylko charakter rozgrywki, ale dynamika jest nadal wysoka.
@Mroczny_Pasterz: Pamiętaj tylko, żeby nie było rozczarowania - mechanicznie ta gra to jest tzw. eurosuchar - świetnie grywalny, doskonale oprawiony, ale nadal zbierasz surowce i zajmuje terytorium. Ja jestem wielkim fanem, ale dla wielu osób "brak klimatu" stanowi poważny problem.
@Mroczny_Pasterz: W dużych miastach masz często możliwość zagrania w jakimś planszówkowym pubie lub wypożyczenia gry ze sklepu. Dla mnie nadaje się bardzo, ale nie jest to gra którą polecę w 100% każdemu, bo znam takich którym średnio podeszła.
@Mroczny_Pasterz: No i już masz przykład - ja jestem wielkim fanem GoT, a Wiedźmin jest dla mnie niegrywalny. Natomiast Scythe jest zupełnie inne od obu tych gier. Gra strategiczna, ale nie tak zamulona jak GoT. Nie jest skomplikowana, ale ma wiele elementów i aspektów, przez co nie da się wytłumaczyć zasad w 5 minut.
@Mroczny_Pasterz: No tak najlepiej. Pytanie czy nie przerażają Cię gry z wieloma elementami, jeśli nie to powinno zatrybić. W grze jest mało negatywnej interakcji i wbrew pozorom więcej uwagi poświęcasz swoim ruchom niż przeciwnikom.
@Melt: a weź #!$%@?, fruń, fruń, akysz ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: nie podoba się to nie graj, proste.
@Vitru: No jak mi się spodoba to zagadam do księgarni gdzie wypożyczę czy dałoby radę przynajmniej się zbliżyć do tej ceny. Jak nie, to przycebulę i wezmę przez internet