Wpis z mikrobloga

Ostatnimi czasy w wolnych chwilach zbudowalem takie o to krzesla ogrodowe:
W zamysle mialybyc rozkrecalne, takze po rozebraniu na podstawowe czesci, kazde sklada sie z czterech elementow. Drewno oczywiscie z odzysku :), w wiekszosci starej bramy garazowej.
calosc: https://imgur.com/a/skWn4
Kilka zdjec pod koniec przestawilo kolejnoscia. Staralem sie robic zdjecia z kazdego etapu, ale sie nie dalo, byloby ich za duzo, dltego niewprawne oko moze sie zgubic.
#stolarstwo #bladimajstruje
Pobierz
źródło: comment_mZPz6bAB7nz5g3JAZC1SlEzCvgmMeqIw.jpg
  • 30
Dziwi mnie, że chciało Ci się giąć tą tylną nogę :D w tym rozwiąznaiu, na którym się wzorowałeś jest to łatwiej rozwiązane :D


@Powuyo: Owszem, ale kiepsko to wyglada. Moje tez nie jest jakies super ladne. Moim zdaniem za szerokie siedzisko, ale nasz klient nasz pan :)
Z tymże, drewno egzotyczne jest bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Trudno je u nas dostać, ale wiadomo my mamy też dobre odmiany.


@PendzoncySzczypiorek: Owszem, ale jak mam wybor kupic drewno, czy wykorzystac surowiec ponownie, wybieram druga opcje.
Ja również. Dlatego śmieszą mnie ludzie kupujący meble ogrodowe za grosze ze znanych nam marketów. Są one kał warte i każdy normalny człowiek jest w stanie sam wykonać lepsze.


@PendzoncySzczypiorek: Oczywiscie. W moich planach jest wykonanie parasola ogrodowego, wbrew pozorom jest to calkiem prosta konstrukcja. Szkielet rzecz jasna z drewna, na poczatek czteroramienny.
Bardzo ładne. Pozdrawiam. Chętnie zobaczę więcej


@Filozof_Marian: Na mirko w ciagu kilku lat, wrzucilem kilkanascie roznych przedmiotow jakie zbudowalem. Zawsze pod tym samym tagiem, ale obawiam sie, ze ciezko bedzie to znalezc. Chyba michau wszystkiego nie zapisuje :)