Wpis z mikrobloga

"Jak pisze dziennik, gdyby w wyborach głosowały wyłącznie rodziny z dochodem do 1000 zł na osobę, Prawo i Sprawiedliwość miałoby większość konstytucyjną (60 procent). Drugie miejsce zajęłoby ugrupowanie Pawła Kukiza Kukiz'15 (16 procent), a trzecie Polskie Stronnictwo Ludowe (10 procent)." #sondaz #wybory #tns http://www.parlamentarny.pl/sondaze/sondaz-poparcie-dla-partii-a-zarobki-polakow-na-kogo-zaglosowaliby-najbogatsi-polacy,223.html
  • 33
@rineo: Mam inną definicję lenia. Małe zarobki oznaczają ciężką pracę fizyczną. 4000 - na rękę - tak ma ponad połowa rodzin w tym kraju. Dwójka dzieci i już masz poniżej tysiaka.
Małe zarobki oznaczają ciężką pracę fizyczną.

@lavinka: ale skończmy proszę z mitem prostego robotnika co to w trudzie i znoju zarabia grosze. Najpopularniejsze prace fizyczne - budowlanka i magazyny - wiążą się z zarobkami od "przeciętnych" po "niezłe", a o zawodach uprzywilejowanych (górnicy!) szkoda gadać.

Samo ukończenie zawodówki (=zdobycie zawodu) oznacza nienajgorszą pensję, więc jak ktoś nic nie umie i skończył w robocie, którą mógłby wykonywać szympans, to sam jest sobie
@rineo: Dlatego napisałam o dwójce dzieci. Ponad połowa ludzi w Polsce zarabia mniej niż 2k na rękę. Bardzo łatwo osiągnąć tysiaka na głowę, jeśli pani jest np. na urlopie wychowawczym (bezpłatnym).
Dlatego napisałam o dwójce dzieci.

@lavinka: jw.: z całą pewnością grubo ponad połowa rodzin z dwójką pracujących może sobie pozwolić na dwójkę dzieci bez wpadania pod próg 1000zł/os. Ba! Połowie pracujących brakuje tylko 400zł (licząc na dwoje rodziców) do możliwości utrzymania trzeciego dziecka bez wpadania pod próg <1000zł/os. - to wynika wprost z rozkładu wysokości wynagrodzeń.

Ponad połowa ludzi w Polsce zarabia mniej niż 2k na rękę

Bzdura, jw.: mediana zarobków
@rineo: Mediana oznacza, że połowa ludzi zarabia mniej niż 2300, odejmij 20% podatku i już masz mniej niż 2k (czyli wychodzi 1000zł przy rodzinie 2+2). Ale mediana nie dotyczy EMERYTÓW, którzy wliczeni byli do badań sondażowych. Przeciętna emerytura medianowa jest o wiele niżej. Rozumiem, że emeryci to też dla Ciebie patologia? Wielu z nich dostaje mniej niż 1000zł. A wiesz dlaczego? Bo ich państwo okradło np. kradnąc im lata pracy. Mojej
@lavinka ~2300 na rękę, co zresztą napisałem kilka razy. Mediana brutto to (w tym 2016) prawie 3300zł.

mediana nie dotyczy EMERYTÓW (...) emerytura medianowa jest o wiele niżej (...)

Przecież emeryci mają już na ogół odchowane dzieci, których już nie utrzymują.

Rozumiem, że emeryci to też dla Ciebie patologia? Wielu z nich dostaje mniej niż 1000zł.

8% kobiet i 1,4% mężczyzn, ogółem 5,61%. Może spróbuj się zapoznać z jakimikolwiek danymi? Dyskutowanie
@rineo: Emeryci na ogół mieszkają sami, więc mają wyższe wydatki. Masa emerytów ma emeryturę poniżej 1000. Głównie przez Plan Balcerowicza i wały, jakie szły po nim (to oczywiście nie wina Balcerowicza, choć mógł to przewidzieć).
Emeryci na ogół mieszkają sami, więc mają wyższe wydatki

@lavinka: pomijając, że to bzdura bo emeryci największe wydatki (mieszkanie, edukacja) mają już dawno za sobą: nie ma to znaczenia, bo cytowane przez ciebie badanie dotyczy poziomu dochodów, a nie ich relacji do wydatków.

Masa emerytów ma emeryturę poniżej 1000 (...)

Jw.: 8% kobiet i 1,4% mężczyzn, ogółem 5,61%. Żeby załapać się w tak niski próg również trzeba się było postarać,
@rineo: Jeśli pracowałeś 30 lat i zniknęło Ci 20 lat składek, bo ktoś zniszczył dokumenty, to dostaniesz emeryturę za 10 lat. Tak to działało. Ludzie na wsi często jeszcze oberwali po PGRach, bo nagle okazało się, że PGRy nie płaciły składek i emerytura 400zł. Wreszcie przed latami 70 większość kobiet zajmowała się szóstką, ósemką dzieci. One nie mają emerytur w ogóle. W tamtych czasach antykoncepcja nie istniała. Dodaj ogromne bezrobocie w
@lavinka: no i te wszystkie wymienione przez ciebie tragedie dały razem 8% kobiet i 1,4% mężczyzn, ogółem 5,61% z emeryturą poniżej 1000zł.

Reasumując: nawet niewielki odsetek najgorzej zarabiających może sobie pozwolić na jedno dziecko bez wchodzenia poniżej 1000zł/os, a ponad połowę stać na dwoje lub troje. Co za tym idzie w rodzinie z dochodami poniżej 1000zł/os. albo co najmniej jedno z dorosłych nie pracuje albo bezmyślnie namnożyli się ponad stan. Jedno
@rineo: 8% kobiet to bardzo dużo, jeśli wyjrzysz na ulicę i co 10 kobieta Ci wyjdzie. Co 10 kobieta na ulicy to patologia? Ty tak na serio? Lepiej spytaj babci o emeryturę.
@lavinka: przepraszam, ale czy ty w ogóle rozmawiasz ze mną, czy tak sobie tylko pokrzykujesz?

8% kobiet to bardzo dużo, jeśli wyjrzysz na ulicę i co 10 kobieta Ci wyjdzie

8% emerytek - mimo wszystko emerytki nie stanowią 110% społeczeństwa. Szybkie policzenie odsetka emerytek wśród kobiet: emerytki z emeryturą poniżej 1000zł stanowią 1,23% wszystkich kobiet. Straszna bieda panie, ludzie masowo z głodu umierają!


Co 10 kobieta na ulicy to patologia?

Jw.:
@rineo: Nie Balcerowicz okradł tylko państwo. Jeśli płaciłeś składki 15-20 lat, a w ZUSie po 40 latach okazuje się, że nie istnieją, to co się stało z pieniędzmi? Myślisz że masz szansę w sądzie, jeśli pracodawca zamknął działalność?
@lavinka: rozumiesz, że wszystkie tragiczne scenariusze i łzawe historie jakie wymyślisz są w najlepszym przypadku marginesem, i jako takie w żaden sposób nie wpłyną na rozkład wynagrodzeń i emerytur, które to pokazują jasno że o dochód poniżej 1000zł/os. trzeba się mocno postarać?
@rineo: Nie trzeba się mocno postarać, po prostu nie znasz realiów w PRLu i tego, że wtedy i jeszcze długo po 89 nie było wyboru. Teraz może tak, ale wtedy nie.
@lavinka: ale ty mi nie opowiadaj co znam, a czego nie znam wzw. z PRL, zwłaszcza że w najmniejszym stopniu nie zmienia to rozkładu wysokości emerytur, ani tym bardziej rozkładu wysokości zarobków.

Te zaś pokazują jasno: nawet niewielki odsetek najgorzej zarabiających może sobie pozwolić na jedno dziecko bez wchodzenia poniżej 1000zł/os, a ponad połowę stać na dwoje lub troje. Co za tym idzie w rodzinie z dochodami poniżej 1000zł/os. albo co